Sparta – Liberec 6:4 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 0:2 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Kladno – Zlín 3:2 (kon.) | Třinec – Motor ČB 2:1 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 22.01.2012, 18:10Tipsport extraliga

Děkuji vám za pozornost. Třinecká redakce se při onlajnu z Tipsport extraligy přihlásí opět za týden, kdy v utkání 44. kola budou Oceláři hostit BK Mladou Boleslav. (20:49:31)

Třetí třetina rozuzlení dnešního zápasu nepřinesla, rozhodnutí přišlo až v prodloužení. Domácí nezvládli zbytek přesilovky proti třem, ale nakonec při tom, když vyloučený Gulaš naskakoval na led, prostřelil Kováře podruhé Peterek a rozhodl.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni oba brankáři: Peter Hamerlík - Jakub Kovář.

65:00

60:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Puk se ale následně dostal na modrou k Lukáši Zíbovi, který posunul na Hořavu a ten křížný pasem našel JANA PETERKA a ten rozhodl! Asistence: Miloslav Hořava, Lukáš Zíb. Stav utkání 2:1.

60:30
    Hořava vybojoval puk na Ptáčkovi, nic z toho ale nebylo. Třinec však drží pásmo.

60:17
    Hra přerušena, zřejmě nějaký problém s časomírou.

60:01

Třinečtí budou na začátku prodloužení hrát 31 sekund 4 na 3.

Třetí třetina o vítězi dnešního utkání nerozhodla. Diváci ve Werk aréně tedy uvidí prodloužení, které může trvat až pět minut a může být ještě prodlouženo o samostatné nájezdy. O tom rozhodnou hráči na ledě.

Zasáhy brankářů ve 3. třetině: Kovář 10 - Hamerlík 12.

Střely na branku po 3. třetině: Třinec 43 - České Budějovice 35.

60:00

59:59
    Jediná střela přesilovky - Lojkovo nahození bekhendem sekundu před koncem třetiny.

59:37
    Hosté teď drží puk a nahánějí domácí po celé ploše hřiště.

59:28
    ... Kuchejda pošetřil pár důležitých sekund pro hosty.

59:11
    Třinečtí bojují za brankou a následně se dostali až do středního pásma...

58:40
    Hosté vyhazují, Třinec tak musí založit útok.

58:32
    Šance pro domácí rozhodnout zápas. Ve středním pásmu byl vysokou holí zasažen Hořava, odpočinout si ve velmi nevhodnou dobu musí jít Milan Gulaš.

58:06
    Klouček na červené zaváhal a dopředu mohl pílit Horna, byl ale zpacifikován.

57:46
    Varaďa ve středním pásmu vystihl Ptáčkovu rozehru, vytečoval však puk jen na vlastní střídačku.

57:19
    Ptáček chtěl rychle vysunout Gulaše, ten ale stále v ofsajdu.

56:45
    Červený vysunul na modré stojícího Buriana, s jeho bombou si ale domácí gólman poradil.

55:55
    Po šanci Peterka opět unikal na druhé straně Gulaš s L. Květoněm, prvního jmenovaného ale odzbrojil Lojek.

55:25
    Po dalším závaru u Kováře ujel na druhé straně Langhammer a jen těsně minul Hamerlíkovu klec.

54:59
    Klimentovo nahození od modré vytěsnil Kovář špičkou brusle.

54:46
    Richterův dloubáček zpoza červené čáry Kovář raději ukryl do lapačky.

54:09
    Lojkova bomba od modré končí po zákroku Kováře těsně vedle!

Dnešní utkání sleduje pouhých 2345 diváků.

53:50
    ... Třinec pokračoval v útoku, hosté se ale opět uvolnili na icing.

53:42
    Zíbovo nahození na teč sraženo...

53:07
    Třinec se snaží o aktivitu, je ale zatím bezzubý.

52:21
    Dva drsnější zákroky na obou stranách. Nejprve dostal naloženo D. Květoň, potom Červený.

51:49
    Domácí se ubránili, hosté ale opět zakládají útok.

51:25
    Ptáček získal na modré puk, vybruslil si do dobré pozice, ale nedokázal dobře vystřelit.

50:30
    Hosté rozestavěli přesilovkový deštník, puk ale na Šimánkovi získal a vyhodil Adamský.

50:04
    Po nepovedené střely Horny Hamerlík raději přerušil.

49:44
    ... vyloučen za hákování domácí obránce Lojek. Šance pro hosty.

49:38
    Horna se po buly dostával před Hamerlíka a byl faulován...

49:33
    Další přerušení. Tentokrát to způsobil puk zvnějšku na síti Hamerlíkovy branky.

49:12
    Kolarz ve středním pásmu nahrál Kašpaříkovi, ale než ten se srovnal, tak ztratil puk.

49:00
    A opět.

48:52
    Hitparádou úvodní poloviny třetí třetiny jsou zakázaná uvolnění Českých Budějovic. Máme tady další.

48:38
    David Květoň teď trochu provětral budějovickou obranu, nakonec vyjel zpoza branky, Kovář ale prostor u své levé tyčky utěsnil.

48:08
    Vydareného nahození od modré končí v síti za Hamerlíkem. Vhazování v útočném pásmu Budějovic.

47:46
    Budějovice se na chvíli dostali do pásma, Třinečtí ale s vypětím sil dostali puk za modrou.

47:03
    Bolf vypálil z první puk, který na něj směřoval po buly, trefil však svého spoluhráče Polanského zezadu do krku. Odjel ale na střídačku, nic vážného to nebude.

46:57
    Po střetu s domácím hráčem zůstává ležet Rudolf Červený. Nakonec se ale ztěžka posbíral a odjel na střídačku. Vylučovat se nebude. Pokračovat se bude vhazováním u Kováře.

46:49
    D. Květoň projel až do útočného pásmu a zpoza obránce vystřelil na Kováře. Ten s vypětím všech sil vyrazil.

46:21
    Třinec chvíli držel Budějovice v pásmu, je tu ale další zakázané uvolnění Mountfieldu.

46:06
    Zakázané uvolnění Mountfieldu. Hostující hráči si ale odpočinou, je tu komerční přestávka.

45:56
    Orsava se z první opřel do Hořavova pasu, ale minul pravou Kovářovu tyč.

45:40
    Za pukem se za třineckou branku dral Kašpařík a udržel pásmo pro hosty.

45:04
    Tak nakonec ne. Rozhodčí zřejmě přehodnotili své rozhodnutí. Vhazuje se ve středovém kruhu.

45:04
    Zakázané uvolnění Mountfieldu. Vhazování u Kovářovy pravé ruky.

44:46
    Trošku hlušší pasáž. Hosté Novákem rozehrávají zpoza vlastní branky.

44:08
    Na druhé straně se už zakázané uvolnění však píská. Vhazování u Hamerlíka.

43:58
    Kranjc hledal na modré najíždějícího L. Květoně, tomu puk projel mezi bruslí a holí icing z toho však nebyl.

43:27
    Hořava vybruslil zpoza branky a vypálil na Kováře, kterému clonil domácí hráč, Hořava však minul.

43:13
    Polanský od modré nahodil na Kováře a ten přerušil hru.

42:56
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

42:35
    Švihálek obral na modré o puk Peterka a vystřelil na Hamerlíka, ten ale včas sklapl betony.

42:18
    Třinec se ale stále snaží drát do útoku, zatím je ale veškerá snaha bezzubá.

41:40
    Polanský vpádu zpoza brány hledal Hořavu, ten byl ale mezi kruhy zblokován.

41:13
    Hosté teď drželi Třinec v pásmu, Langhammer vybruslil zpoza branky a těsně minul horní růžek Hamerlíkovy branky.

40:54
    Zakázané uvolnění domácích.

40:32
    Horna pěkně najížděl z levé strany, Hamerlík jeho ránu zápěstím vyrazil.

40:01

Třetí třetina začně cca v 20:01.

Ve druhé třetině měli více ze hry rozhodně domácí. Nevytvořili si možná takové množství vyložených příležitostí jako v úvodním dějství, ale měli územní převahu a naopak nepouštěli do šance hostující mužstvo Mountfieldu. Ale paradoxně přes poměr střel na branku 17:8 inkasovali. Ve 36. minutě využil zakrytého výhledu domácího Hamerlíka Kuchejda a vyrovnal na 1:1. Uvidíme tedy, zda třetí třetina rozhodne o vítězi dnešního utkání.

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Kovář 17 - Hamerlík 7.
    Střely na branku po 2 třetinách: Třinec 33 - České Budějovice 23.

40:00

39:44
    Domácí opět delší čas tlačili, ale víc než střelu Klimenty z úhlu nevymysleli. Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.

39:11
    Polanský nahrával Orsavovi, ten ale nevnímal, protože dostal někam do nekrytého místa zásah holí. Hosté se tak uvolnili, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:56
    Domácí Květoň chtěl kousek za modrou vystřelit, ale jeho touš byl ztečován do ochranné sítě.

38:01
    Varaďa sebral puk ve středním pásmu a zpoza obránce jen těsně minul.

37:18
    Třinečtí jsou stále aktivní, ale do zakončení a šancí se nedostávají.

36:45
    Ofsajd zastavil Orsavu, který se už dral do zakončení.

36:38
    L. Květoň pronikl do pásma a z úhlu poslal puk jen těsně vedle třinecké tyče.

36:13
    Vhazování po Kovářově levici.

35:49
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Puk ale nakonec končí v Hamerlíkově síti! Domácí gólman měl zakrytý výhled a po 105 minutách na domácím ledě inkasuje. Autorem gólu DAVID KUCHEJDA. Asistence: Vilém Burian. Stav utkání 1:1.

35:45
    ... teď tlačí hosté, Kolarz ale minul.

35:26
    Varaďa zpoza branky našel jen hostující hole ...

35:03
    Třinec zase tlačí hosty, ale moc nestřílí. Hrňa se utopil v rohu útočného pásma.

34:36
    ... Hudec dostal dobrou příhru zpoza branky, ale puk dobře netrefil. Kovář následně přerušil hru.

34:26
    Hosté se ubránili, další útok ale zakládá Polanský...

33:48
    Puk se dostal na útočnou modrou Budějovic, kde jej z první napálil Novák. Hamerlík puk vyrazil.

33:08
    Peterek probruslil až do pásma, ale tam ztratil puk. Ten se dostal zpět do útočného pásma Budějovic, kde ale přihrávku na osamoceného spoluhráče nezvládl Gulaš.

32:40
    K puku se z ničeho nic dostal mezi kruhy Bonk, ale minul horní část Kovářovy branky.

32:29
    Třinec má zase v přesilovce tlak, ale chybí střelba.

32:11
    Další vyloučení hostů. Po zákroku Vydareného (podražení) zůstal ležet na útočné modré Orsava. Už se ale posbíral a po komerční přestávce začne přesila Třince.

31:51
    Teď mají puk hosté a Gulaš měl dobrou příležitost. Branku Hamerlíka ale minul.

31:30
    Hosté se uvolnili na zakázané uvolnění. Vhazování před Kovářem.

31:07
    Třinec je teď aktivnější, ale vyložené příležitosti si nemůže vypracovat. Občas to vypadá jako přesilová hra, ale Oceláři málo střílejí.

30:32
    Lojkova bomba od modré prosvištěla kolem Kovářovy tyče.

30:16
    Pasáž plná nepřesností na obou stranách končí zakázaných uvolněním Mountfieldu.

28:40
    Opět Květoň! Po jeho střele vznikla před Hamerlíkem nebezpečná situace ze strany Třince, ale domácí gólman předvedl fantastický zákrok.

28:21
    ... ale puk jim vzal L. Květoň a pronikl až za útočnou modrou, odkud ohrozil Hamerlíka.

28:05
    Hosté už jsou kompletní, ale Třinec se stále držel v pásmu...

27:28
    Zakázané uvolnění vyhání Oceláře před Hamerlíka.

27:10
    Lojek od modré dával na teč před brankou, puk ale skončil na zadním hrazení.

26:41
    Třinečtí se dlouho drželi v pásmu, ale nevystřelili. Nakonec je z pásma vykázal Šimánek.

26:01
    Orsava štrykoval od vlastní branky až na útočnou modrou a byl zastaven nedovoleně. Za hákování vykázán Rudolf Červený (CEB).

25:13
    Novák nahodil za Hamerlíka, následně se puku zmocnil L. Květoň. Hledal mezi kruhy najíždějícího spoluhráče, ale Adamský příhru na něj vytěsnil do středního pásma.

24:40
    Obrovská šance domácích. Po rychlé rozehře z domácího pásma, posunul Květoň na Peterka a toho lapačkou skvěle vychytal Kovář.

24:13
    Varaďa zkoušel vybruslit zpoza branky, puk se následně dostal k Zíbovi, ten ale minul.

23:40
    Kolarz se pěkně uvolnil a našel najíždějícího Švihálka, toho ale ramenem vychytal Hamerlík.

23:04
    Ostřížek pálil od modré, ale trefil jen padajícího Buriana.

22:40
    Na chvíli tlačil Mountfield, ale větší šance z toho nebyla.

22:07
    Další závar před Kovářem, který nebyl úplně v nejlepším postavení. Střílel Richter a Orsava, ale puk za jeho záda nedostali.

21:37
    Klouček rozehrál na Hořavu, ten protečoval za branku. Následně se zjevil před Kovářem.

20:39
    Zíb vypálil z první od modré a Bonk se k dorážce nedostal jen díky Kovářova zákroku holí.

20:12
    Domácím se nepodařila rozherávka a Vydarený nahodil puk za třineckou branku.

20:01

Druhá třetina začne cca v 19:09.

I když se to zpočátku nezdálo, první třetina nakonec přinesla celkem záživný hokej. Hru trochu rozproudily přesilovky, i když první dvě (na obou stranách po jedné) byly neúspěšné, v té druhé domácí už branka padla. Krásnou akcí se pochlubila osa Richter - Orsava - Polanský. Následně přejali iniciativu hosté a měli příležitosti srovnat. Po 13. minutě mohl ale několikrát navýšit náskok i domácí soubor. Například Varaďa v oslabení nebo Peterek po příhře D. Květoně. Úvodní třetina tedy skončila jednobrankovým náskokem Třince.

Zásahy brankářů v 1. třetině: Kovář 15 - Hamerlík 15.

Střely po 1. třetině: Třinec 16 - Č. Budějovice 15.

20:00

19:27
    Přesilovky dnes přinášejí šance spíš pro oslabené týmy. Třinec opět zakládá útok od vlastní branky.

19:02
    Skvělý zákrok Hamerlíka. Domácí obránci si málo všímali Šimánka, který dostal mezi ně dobrou přihrávku a vybruslil si až na Hamerlíka. Pokusil se mu udělat kličku do strany, třinecký brankář jej ale vychytal.

18:52
    Další jistý zákrok Kováře. Po ose Bonk - Zíb se puk dostal na modré na Novotného, který si popojel a vyslal pořádný projektil na hostujícího brankáře.

18:48
    ... třinečtí pokračovali v tlaku, ale nakonec z toho nic nebylo. Za hákování vyloučen Vilém Burian (CEB).

18:37
    McGregor se snažil jít přímo do brány a byl faulován...

17:32
    Třinečtí dál pokračovali v tlaku, ale při obkroužení třetiny byl o puk obrán Hořava.

17:16
    Bolfova rána našla přímo hruď Kováře. Tahle pecka musela hostujícího brankáře dost bolet.

17:12
    Třinečtí teď chtěli puk doslova dotlačit za Kováře, ten si ale poradil i s Polanského "nahrnutím" z brankoviště.

16:58
    ... ale Hořava puk vyvezl a zpoza modré nahodil na Kováře, ten raději přerušil hru.

16:43
    Teď jsou zase v pásmu hosté...

16:19
    Květoň opět krásně nahrál, Peterek byl mezi kruhy sám, Kovář ale lemem lapačky vyrazil.

16:12
    Třinečtí se snaží pálit ze všech pozic, vysloužili si i potlesk tribun. Vhazování v útočném pásmu Ocelářů.

16:06
    Květoň (domácí) hledal zpoza branky Varaďu, ten byl ale na vstřelení gólu ve velkém úhlu.

14:46
    Krásná akce domácích. Ti jeli 3 na 2, Hrňa zavezl puk skoro až do rohu, odkud našel najíždějícího Hudce, jehož skvěle vychytal Kovář.

14:04
    Další únik domácích v oslabení, tentokrát přes obránce pálil Hořava, Kovář je ale pozorný.

13:20
    Obrovská šance i na druhé straně. Po zaváhání hostujících beků unikal Varaďa. Obhodil si Ptáčka a kdyby puk zvedl do horních pater tabulky, dal by branku, tak jej ale Kovář vychytal.

13:05
    Neskutečné štěstí domácích a skvělý zákrok Petera Hamerlíka. Lukáš Květoň mohl střílet do odkryté branky, ale puk dobře netrefil a lobem padl na brankovou čáru, kde jej Hamerlík udržel v kombinaci s Richterem.

12:41
    Kranjc si připsal střelu, se kterou měl Hamerlík potíže, ale nakonec se hosté dostali mimo pásmo.

12:27
    Langhammer dostal před branku puk a ač byl tísněn, dokázal se vymotat a vystřelit. Máme tu ale druhé vyloučení domácích - za hákování je vykázán Andrej Novotný.

12:09
    Na druhé straně se o rychlý kontr pokusil Hořava, puk po jeho střele ale končí v síti za Kovářem. Komerční přestávka.

12:03
    Hosté dál útočí, Hornu ale obral Polanský.

11:44
    Po buly v útočném pásmu Mountfieldu jsme viděli Ptáčkovo nahození a Kašpaříkovo dorážení. Hosté po inkasované brance zvedli obrátky.

11:36
    Pšurný vybruslil zpoza branky a chtěl rychle zasunout. Hamerlík to však vykryl, byl stoprocentní i při dalších dorážkách.

10:53
    Kuchejda zavezl puk do pásma, bekhendem z úhlu vyzkoušel pozornost Hamerlíka a následně měli hosté ještě pár dobrých pozic, ale nic se z toho neurodilo.

10:25
    Nakonec se zrodila z této přesilovky krásná branka. Jakub Orsava nahrál skrz Kovářovo brankoviště na JIŘÍHO POLANSKÉHO, kterému stačilo nastavit hůl. Asistence: Jakub Orsava, Martin Richter. Stav utkání 1:0.

10:20
    První střela v této přesilové hře neměla ale šanci na úspěch. Polanský od mantinelu jen prověřil Kovářovo soustředění.

10:07
    Už to vypadalo, že si Třinec vynutí tlak, ale Novotnému na modré přeskočil puk.

09:13
    Ani třetí přesilovka v zápase nepřináší žádný přesilovkový zámek.

08:49
    Třinec se snažil o tlak, Richter vybojoval puk, následně Polanský nahrával před branku, kde se hostující dopustili faulu. Milan Gulaš (CEB) vyloučen za hákování. Druhá přesila pro Oceláře.

08:11
    I hostující Mountfield se ubránil.

07:38
    Bonk hledal Varaďu, který stál před brankou, ten byl ale zpacifikován. Následně se hosté uvolnili.

06:58
    Oceláři mimo pásmo a musí opět zakládat útok.

06:39
    Třinečtí také založili přesilovkový vzorec až napodruhé a první ránu od modré vypálil Klouček.

06:11
    Spolu s ohlášenou komerční přestávkou tu máme první přesilu i pro Třinec. Vyloučen René Vydarený (CEB) za hákování.

06:01
    Hostující Marek unikal v situaci 2 na 2, ale nepřihrál přesně.

05:29
    Vhazování v útočném pásmu Českých Budějovic.

05:17
    Domácí se ubránili a čtvrtou pětkou se snaží založit tlak. McGregor nahazoval do mlýnice před brankou, puk ale jen prosvištěl mimo.

04:46
    K dobré střele od modré se z první dostal Ptáček, Hamerlík ale vyrazil.

04:14
    Klouček opět vyhazuje. Hosté se zatím v pásmu moc neohřáli.

03:38
    Domácí už podruhé vyhodili, dokonce se rýsovala šance pro Varaďu, ale hostující Vydarený byl rychlejší.

03:08
    Stanislav Hudec (TRI) vyloučen za podražení.

03:04
    Kuchejda se Švihálkem drží puk a i když byli sami dva v útočném pásmu, vynutili si faul.

02:27
    Třinečtí se snaží pálit ze všech pozic, zkoušel to i Kania, i když nebyl v nejlepší pozici.

02:10
    První přerušení po Hamerlíkově zákroku.

01:50
    Peterek zadovkou dával do brankoviště, ale třinecký Květoň se k puku nedostal. Hostující obránce puk uklidil k zadnímu mantinelu.

01:28
    Kloučkovu prodlouženou přihrávku chtěl přetavit v šanci Adamský, ale byl ve velkém úhlu.

00:59
    Další šanci snažil připravit spoluhráčům zpoza branky Peterek.

00:34
    První střelu na Kováře si připravili i domácí, konkrétně kapitán Bonk

00:20
    První útok založili hosté z Budějovic.

00:01

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Kania, Novotný - Peterek, Klimenta, Bonk, Polanský, McGregor, Hořava, Orsava, Varaďa, Ostřížek, D. Květoň, Adamský, Hrňa

HC Mountfield: Jakub Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš - Horna, Gulaš, R. Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, L. Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer

Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bryška, Novák.

HC Oceláři Třinec:

Umístění v tabulce: 8.

Bilance: 41 zápasů, 15-3-7-16, skóre 111:106, 58 bodů

Bilance doma: 20 zápasů, 7-2-2-9, skóre 49:55, 27 bodů

Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 18:29, 9 bodů

Aktuální série: 1 prohra

Lídr kanadského bodování: David Květoň 26 (12+14)

Nejlepší střelec: Martin Adamský, David Květoň oba 12

Nejlepší nahrávač: Jan Peterek, Lukáš Zíb oba 16

Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 20 (4+16)

Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 84

Nejlepší v +/-: Petr Hořava +8

Brankáři: Peter Hamerlík, 31 zápasů – 14 výher, 17 proher, úsp. 93,33 %, prům. 2,19 g/z

Martin Vojtek, 18 zápasů – 5 výher, 13 proher, úsp. 91,96 %, prům. 2,52 g/z

Pavel Francouz, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 80,00 %, prům. 6,00 g/z

Hrál v drese soupeře: Lukáš Bolf, Stanislav Hudec, Lukáš Zíb, Lukáš Havel.

HC Mountfield České Budějovice:

Umístění v tabulce: 4.

Bilance: 40 zápasů, 21-3-2-14, skóre 110:98, 71 bodů

Bilance venku: 20 zápasů, 8-2-1-9, skóre 52:50, 29 bodů

Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher, skóre 21:32, 14 bodů

Aktuální série: 1 výhra

Lídr kanadského bodování: Milan Gulaš 38 (16+22)

Nejlepší střelec: Milan Gulaš 16

Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš 22

Nejproduktivnější obránce: František Ptáček 12 (4+8)

Nejtrestanější hráč: David Kuchejda 49

Nejlepší v +/-: Aleš Kranjc +9

Brankáři: Jakub Kovář, 40 zápasů – 24 výher, 16 proher, úsp. 92,49 %, prům. 2,38 g/z

Pavel Kantor, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 93,10 %, prům. 1,67 g/z

Hrál v drese soupeře: Rostislav Martynek.

V týmu z Českých Budějovic nejvíce září Milan Gulaš, jenž nastřílel nejvíc gólů a nashromáždil i nejvíce kanadských bodů. Obranu diriguje František Ptáček, který podobně jako třinecký útočník Peterek, v této sezóně přesáhl hranici 1000 extraligových zápasů. Na straně Třince je nejproduktivnějším hokejistou David Květoň, kterému stačilo na tento post nasbírat jen 26 kanadských bodů.

Poslední zápasy obou soupeřů:

20. ledna: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Čermák (Holec).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Lojek, Klouček, Novotný, Zíb, Richter, Bolf, Kania - Orsava, Bonk, Varaďa - Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hořava - Hrňa, McGregor, Ostřížek.

19. ledna: HC Mountfield České Budějovice – HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Květoň (Gulaš), 27. Gulaš, 36. Květoň (Gulaš, Langhammer) - 29. Jenáček (Ručinský, Jareš), 38. Stříteský.

Sestava Českých Budějovic v posledním zápase: Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš - Horna, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, Burian - Švihálek, Červený, Marek.

Domácí Třinec není vůbec v dobré pohodě. Po sérii nepovedených zápasů došlo ke změnám na trenérském postu, novým hlavním koučem – byť šéftrenérem klubu zůstává Pavel Marek – se stal Jan Tlačil. Třinec hned po výměně kouče sice vyhrál 1:0 s Libercem, následně však stejným poměrem padl v Brně. Hosté z Českých Budějovice sice prohráli z posledních 10 zápasů hned šestkrát, naposledy v domácí Budvar aréně ale udolali Litvínov 3:2.

Vzájemné zápasy v sezóny 2011/2012:

20. září: HC Mountfield České Budějovice – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Kašpařík (Kuchejda), 23. Mikuš (Kuchejda), 27. Pšurný, 55. Gulaš (Novák) - 1. Bonk (Hrabal), 26. Bonk (Zíb, Květoň), 60. Kohn (Polanský).

28. října: HC Oceláři Třinec – HC Mountfield České Budějovice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Polanský), 38. Orsava (Rufer, Ostřížek), 50. Ostřížek (Davison) - 15. Gulaš (Mikuš), 18. L. Květoň (Kolarz), 21. Kašpařík (Kotalík), 33. Červený (Martynek), 41. Šimánek (Kašpařík), 60. Mikuš.

6. prosince: HC Mountfield České Budějovice – HC Oceláři Třinec 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Ptáček, 9. Květoň (Kotalík), 14. Gulaš (Kotalík, Květoň) - 47. Klimenta (Peterek, Hrabal), 54. Květoň.

Dnes se střetávají soupeři z osmého (domácí Třinec), respektive čtvrtého (hosté z Českých Budějovic) místa tabulky. Nejen vzhledem k postavení v tabulce, ale také vzhledem k aktuální formě a vzájemným zápasům v dosavadním průběhu sezóny jsou zřejmě papírovým favoritem hosté z jihu Čech.

Dobrý večer. Zdravím vás z třinecké Werk arény, kde se od 18 hodin a 10 minut uskuteční zápas 42. kola Tipsport extraligy základní části mezi Oceláři Třinec a Mountfieldem České Budějovice. Zápas přenáší televizní stanice ČT4 Sport a já vám jej zkusím přiblížit v textovém onlajn přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 11. Polanský (Orsava, Richter), 61. Peterek (Hořava, Zíb) - 36. Kuchejda (Burian)

Banes Motor České Budějovice: Jakub Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš - Horna, Gulaš, R. Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, L. Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer

Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bryška, Novák