3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Berani Zlín
Sobota 17.03.2012, 17:30Generali play off Tipsport extraligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Už jen necelá čtvrthodinka zbývá do začátku pátého čtvrtfinálového zápasu. Jeden z týmů po dnešním utkání bude mít mečbol. Kdo obrátí na svou stranu vývoj série? Plzeň, která chce odčinit dvě porážky z ledu moravského týmu nebo naopak Zlín, který je domácími výhrami nabuzen?

Moderátor na stadionu už čte sestavy obou týmů, do začátku už opravdu mnoho nechybí.

Stadionem zní hymna plzeňského hokejového klubu, na ledě řádi maskot i s pomocnicí indiánkou.

Dozněla už i česká hymna a můžeme začít!

00:01

00:07
    Domácí začali aktivněji, hned se probojovali do pásma hostí. Dokonce i vystřelili na Sedláčka.

00:41
    Velmi nebezpečná situace v plzeňském brankovišti. Růžička si neporozumněl se Svobodou, chtěl dát malou domů a nakonec oba aktéři měli co dělat, aby udrželi puk před brankovou čarou.

01:25
    Hosté špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění.

01:30
    Dvořák vybojoval puk a statečně ho hájí před Galvasem za zlínskou brankou.

01:46
    Plzeňský útočník si vybojoval svým pohybem faul. Galvas (ZLN) dostává menší trest za držení protihráče.

01:57
    Zlín se osvobozuje vyhozením až ke Svobodovi.

02:20
    Plzni se zatím nedaří usídlit se v útočném pásmu.

02:55
    Až teď indiáni rozehrávají své přesilovkové kombinace.

03:27
    Zlín opět vyhazuje, do konce přesilovky zbývaj poslední vteřiny.

03:46
    Hosté hrají v plném počtu.

03:54
    Plzeň právě vstřelila branku!

Melenovského špatné vyhození puku zachytil na modré čáře Vykoukal, předal puk Kovářovi, ten vypálil a jím vystřelený puk dorazil za Sedláčka na správném místě stojící VÁCLAV PLETKA. Asistence: Jan Kovář, Jiří Vykoukal.

Na plzeňském zimním stadionu došlo k výpadku proudu, čekáme, až se situace zlepší a bude fungovat kostka nad ledem, která měří hokejistům čas.

Na ledě se pomalu projíždí hráči obou týmů, aby nevypadli z tempa. Tohle není pro hráče příliš dobrá situace.

Časomíra funguje, hráčů už je na ledě zase jen pět z každého týmu a může se opět hrát.

04:04
    Vhazování před Svobodou.

04:28
    Velká šance Zlína! Galvas se ocitl zcela sám před Svobodou, ale plzeňský gólman si výborně povyjel a jeho střelu zlikvidoval.

04:28
    A bude se vylučovat. Tentokrát na plzeňské straně. Za krosček jde pykat Vykoukal.

05:03
    A bude hůř! Domácí budou hrát 1:25 ve třech proti pěti. Marušák vyhodil puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

05:06
    Modrý vyhazuje až k Sedláčkovi.

05:25
    Zlínští se dostávají do pásma, Svoboda musel zasahovat.

05:59
    Plzeňská trojice se brání s vypětím všech sil.

06:06
    Zlín právě vstřelil branku!

Tři indiáni se velmi dobře bránili, přesto nakonec Zlín dvojnásobnou přesilovou hru využívá. Galvasovu střelu od modré Svoboda chytil, stejně tak i první Čajánkovu dorážku. Na druhou dorážku PETRA ČAJÁNKA už ale nestačil. Asistence: Lukáš Galvas.

07:06

07:57
    Plzeň se nečekaně dostala do šance po nedůrazné rozehrávce Zlína. Nakonec ale Sedláček celkem bez problémů zasáhl.

08:26
    Duda mířil vysoko nad zlínskou svatyni. Bude se vhazovat před hostujícím brankářem.

08:37
    Johnson našel zpoza branky Dvořáka, Dvořák však pálil přímo do Sedláčka.

09:19
    Další práce pro Sedláčka po střele Stránského.

10:06
    Hraje se ve středním pásmu.

10:20
    Nepřesná střela plzeňských hokejistů.

10:42
    Domácí se usazují v útočném pásmu, k delšího pobytu jim zabraňuje odpískaná přihrávka rukou.

11:01
    Zakázané uvolnění Plzně.

11:21
    Kratěna po krásné přihrávce zaváží puk do pásma, další manévry překazil Sedláček.

11:33
    Leška při buly zlomil hokejku, ale Plzeňáci toho nedokázali využít.

11:49
    Po drzém průnikuPItuleho před Sedláčka se před zlínským gólmanem rozhořela drobná rozmíška. Všechno skončilo domluvou od rozhodčího.

12:50
    V Plzni opět nejde časomíra, čas hlásí pouze časoměřici ze svého boxu.

13:12
    Oba týmy nasadili vlažnější tempo, hraje se předevší ve středním pásmu.

13:42
    Honejsek (ZLN) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště.

14:21
    Zakázané uvolnění domácích.

14:50
    Plzeň ostřeluje Sedláčka jako u Verdunu, ale Zlínští dobře blokují střely.

15:13
    Indiáni jsou opět usazeni v útočném pásmu.

15:41
    Offside domácích.

15:42

16:00
    Pitule zkoušel tečovat nebezpečnou Dvořákovu střelu, ale jeho teč nebyla přesná.

16:37
    Hanzlík (PLZ) odchází na trestnou lavici, když se podle rozhodčího provinil nedovoleným bráněním. Plzeňskému publiku ani hráči se to sice nelíbí, ale nemohou s tím nic dělat.

17:02
    Plzeň se zatím výborně brání hlavně zásluhou Martina Straky, který nasbíral téměř půl minutu pobytem v útočném pásmu.

17:19
    Svoboda musel vytáhnout jeden ze svých zákroků.

17:30
    Straka vyhazuje.

17:47
    Vhazování ve středním pásmu, Zlínští se nemohou usadit v pásmu.

18:04
    Duda osvobozuje domácí.

18:40

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:23
    Vlasák se Strakou úřadují v útočném pásmu, zdatně jim sekunduje Kratěna.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině:

Sedláček - 6
    Svoboda - 10

První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla, každý z týmů vstřelil po jednom gólu. Ani jedno z mužstev tedy není blíže mečbolu, tedy třetí výhře v sérii.

Na ledě se nyní prohánějí malí indiánci.

Ale už nastupují i hokejisté domácího A-týmu. Do začátku druhé třetiny zbývá minuta a půl.

20:01

20:12

20:25
    Hanzlík dal bodyček Honejskovi, mladý útočník se odrazil od plzeňského obránce jako od trampolíny.

21:06
    Dobrá příležitost Plzně. Ovšem ani jeden z Plzeňských nemířil přesně.

21:20
    Vhazování před Svobodou vyhráli domácí, zavážejí puk do útočného pásma.

21:42
    Zakázané uvolnění hostí.

21:47
    Johnson nahazoval puk na Sedláčka, zlínský gólman měl s tímto co dělat.

22:04
    Zlínským se podařilo vyšťouchat puk ze svého pásma, Dvořák s Johnsonem už ho ale zavezli zpět.

22:34
    Hosté ale rychle hru otočili, Svoboda měl také dost práce. Frolo (PLZ) se poté pustil do Důrase a dostává dvě minuty za krosček.

22:54
    Straka v oslabení ujížděl společně s Dvořákem dva na jednoho. Kapitán přihrával svému spoluhráči, ten však přihrávku nevystihl a Sedláček nemusel zasahovat.

23:01
    Velká mela před plzeňskou střídačkou. Řezníček se pustil do Dvořáka. Svého soupeře si ale nevybral příliš chytře, neboť o plzeňské dvaapadesátce je známo, že box je jeho velký koníček. Bitka však skončila celkem nerozhodně.

23:01
    K překvapení obou hráčů nedostávají ani jeden z nich trest do konce utkání, přestože shodili rukavice. Dvořák (PLZ) dostává 4+10, Růžička (ZLN) 2 minuty za faul loktem, po kterém bitka vznikla + 4+10. Hraje se tedy 4na4.

24:37

24:51
    Domácí hrají krátkou přesilovou hru.

25:01

25:07
    Vlasák zkoušel Sedláčkovu pozornost střelou z úhlu. Sedláček má puk v lapačce.

25:22
    Stránský se proháčkoval až před Sedláčka, do zakončení ho zlínští obránce ale nepustili.

25:46
    Po delší době se hosté podívali do útočného pásma, domácí vyhazují na zakázené uvolnění.

26:35
    Hra se začíná kouskovat. Publikum nemá příliš co sledovat, tak skanduje jméno Michala Dvořáka, který sedí na trestné lavici a odpykává svůj dlouhý trest.

27:05
    Svoboda teď nerozehrál úplně ideálně, puk zachytil Čajánek, ke střele se ale nedostal, byl dobře zblokován u mantinelu.

27:11
    Frolo (PLZ) fauloval, rozhodčího jeho přestupek kvalifikovali jako úder do oblasti hlavy a krku. Dostává tedy 2+10.

27:20
    Plzeň i v oslabení ohrožuje Sedláčka.

27:57
    Zlín, který se celou sérii prezentoval výbornými přesilovkami, zatím nehraje v početní převaze vůbec dobře. Nemůže se ani usadit v útočném pásmu.

28:22
    Důras překonal Svobodu, ovšem sám příliš dobře věděl, že gólu dosáhl vysokou holí, proto proti neuznání nijak neprotestuje.

29:19

29:25
    Chvíle slávy pro Adama Svobodu. Obrana se zapomněla kdesi, neznámo kde., dva zlínští stáli před plzeňským gólmanem úplně sami. Proti střele nastavil svou lapačku a puk do ní vítězoslavně sevřel. Vysloužil si dlouhé ovace.

30:12
    Míka (ZLN) dostává dvě minuty za podražení. Přesilovku si tentokrát zahrají domácí.

30:52
    Kaberlemu utekl puk na modré čáře, Plzeň musí opustit pásmo.

31:17
    Obrovské šance Plzně. Kovář ani Pletka si na Sedláčka nepřišli.

31:31
    Dvojnásoná přesilovka pro Plzeň! Na trestnou putuje za vyhození puku mimo hřiště putuje Čajánek (ZLN). 41 vteřin se budou hosté bránit ve třech.

32:01
    Plzni se zatím ddvojnásobná početní výhoda příliš nedaří.

32:16
    Hosté jsou ve čtyřech!

32:38
    Domácí prostě puk za Sedláčka dostat nemohou! Teď několikrát nedorazili kotouč za již téměř bezmocného gólmana. Ještě zbývá 53 vteřin normální početní převahy.

32:58
    Domácí roztáčí kolotoč přihrávek.

33:24
    Matějíček pořádně prohnal Vykoukala i Kaberleho. Dokonce vystřelil. Ale jeho rána nebyla přesná.

33:49

34:30
    Stránský míchal pukem z brankou dlouho, nikdo ho od kusu černé gumy nemohl odstavit. Nakonec si vyjel před Sedláčka, vystřelil, ale jeho rána mířila vysoko nad.

34:40

34:45
    Dvě minuty pro Radka Dudu (PLZ) za sekání do Sedláčka.

35:15
    Zlín se drží v útočném pásmu, domácí je nepouští příliš do střel, teď ale Svobodu vystrašil nečekaně odražený puk.

36:07
    Plzeň se nyní dvakrát za sebou osvobodila vyhozením puku až k Sedláčkovi.

36:28
    A znova.

36:47

37:09
    Růžička hodně špatně rozehrál zpoza Svobodovy branky. Puk směřoval na zlínské hokejky. Svoboda musel opět řešit velmi složitou situaci.

37:50
    Stránský vyslal na Sedláčka bombu jako hrom. Zlínský gólman ji vytěsnil maskou.

38:05
    Nikdo chvíli nevěděl, kde je puk, nakonec se objevil těsně vedle Sedláčka. A skončil ve středním pásmu.

38:40
    Rozhodčí se upískl, pískal zakázané uvolnění, které nebylo, Vlasák jeli s Kovářem dva na nikoho. Oba se vztekají, rozhodčí se velmi omlouvá za svou chybu. Vhazuje se na středovém kruhu.

39:15
    Hra se vrací opět do plzeňského pásma. Vhazuje se před Svobodou.

39:22
    Svoboda zasahoval proti Čechově střele. Opět se vhazuje před ním.

39:42
    Velmi netaktické zakázané uvolnění hostí, buly před Sedláčkem.

39:50
    Velká mela před Sedláčkem. Rozhodčí si k sobě volá postupně všechny aktéry a domlouvá jim.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Sedláček - 16
    Svoboda - 12

Ve druhé třetině se diváci gólu nedočkali. A to i přes velký počet střel na obou stranách. Hokejisté na obou stranách zatím předvádějí střeleckou nemohoucnost. Větší šance však byly na straně Plzně, indiánští střelci ale nechávají vyniknout Sedláčka. Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

Hráči Zlína i Plzně jsou na ledové ploše, za minutu začne poslední část základní hrací doby.

40:01

40:11
    Straka dostal přesnou přihrávku, střele mu ale nesedla tak, jak potřeboval. Navíc Dvořák stál v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.

40:46
    Zatím se hraje spíše před Sedláčkem, ale ještě zasahovat nemusel.

41:19
    Až nyní, když po Dudově přihrávce střílel Johnson a Duda mohl poté ještě dorážet. Ani jeden z nich však puk za zlínského gólmana nedostal.

41:53
    Pitule bojuje za brankou a bojuje úspěšně.

42:08
    Zlínští vyváželi puk, už se ocitli v útočném pásmu, výborným obranným zákrokem se blýskl Frolo.

42:55
    Kubiš nedosáhl na střílenou přihrávku.

43:20
    Obrovská šance Zlína! Čajánek a po něm Köhler neumístili puk do prázdné branky! Köhlerova dorážka se zastavila přesně na brankové čáře, z ní ho odehrával na poslední chvíli Modrý.

43:47
    Duda s Johnsonem opět zaměstnali Sedláčka. Johnsonova dělovka se odrazila před Sedláčka, dorážka se neujala.

44:18
    Napínavé momenty na obou stranách hřiště. Oba brankáři mají za sebou velmi složitou situaci, oba ji ustáli.

44:47
    Hra se trochu uklidnila, oba týmy se snaží především neudělat chybu.

45:18
    Další nebezpečná teč před Sedláčkem. Tentokrát střelu plzeňského obránce tečoval soupeř a nadělal svému spoluhráči starosti.

45:26
    Posunutá branka hostí, hra přerušena.

45:41
    Kratěna vybojoval puk, Pletka ještě s vypětím všech sil udržel útočné pásmo, o pár vteřin později už ale hosté dostali puk z dosahu jejich gólmana.

46:47

Tak i viderozhodčí musel potvrdit, že Plzeň vede. Svou zámořskou tvrdost uplatnil nyní před gólmanem Zlína NICK JOHNSON, když sice ne nijak efektivně, ale po dorážce z bezprostřední blízkosti dostal domácí do vedení. Asistence: Jan Kovář, Radek Duda.

47:12
    Zakázané uvolnění Zlína.

47:28
    Straka s Dvořákem zle zatápí zlínské obraně. Straka si dokonce vybojoval faul, Svoboda na střídačce, naskočil Duda, Plzeň má ponechanou výhodu.

48:09
    Dlouhá výhoda Plzně je u konce. Čajánek (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:44
    Pletkova střela nebyla dostatečně prudká a navíc mířila přímo do hrudi Sedláčka.

49:31
    Plzeň se nemůže usadit v pásmu, Zlín se dobře brání.

49:47
    Vykoukal se dlouho připravoval na střelu, mohutně napřáhl, rána byla ztečována vysoko nad.

50:11
    V poslední vteřině přesilovky vypálil Duda, Sedláček skryl jeho střelu do náruče. Čajánek je na ledě, hosté jsou kompletní.

50:57
    Teď je delší dobu u puku Zlín, Svoboda ale ještě nemusel zasahovat.

51:39
    Zakázané uvolnění beranů, vhazuje se před Sedláčkem.

52:05
    Plzeň opět svírá hosty v jejich pásmu, Svoboda se zatím docela nudí.

52:36
    Teď se ovšem plzeňský gólman vytáhl. Špatná rozehrávka plzeňské obrany dala Honejskovi možnost ke střele. Svoboda se musel hodně ohánět, aby puk zkrotil.

53:04
    Teď se z pásma pro změnu nemohou dostat domácí.

53:24
    Dnešní utkání sleduje 7049 diváků!

53:34
    Melenovský (ZLN) velmi zbytečně spěchal s rozehrávkou a vyhodil puk mimo hřiště. Dostává za to menší trest.

53:59
    Johnsonovu nebezpečnou dorážku Sedláček ukrotil.

54:35
    Marušák při střele od modré zlomil hůl, puku se zmocnil soupeř a vyváží puk až ke Svobodovi.

55:06
    Vykoukalovu střelu vytěsnil Sedláček betonem do ochranné sítě, vhazuje se po jeho pravici.

55:34

55:56
    Zlín už hraje v plném počtu, ale Plzeň se stále drží v útočném pásmu.

56:22
    Zlínu utíká čas velmi rychle, zvlášť když se stále nemůže dostat do pásma. Teď ho zastavil offside.

56:51
    Svoboda chtěl odehrát puk, ten mu přeskočil hokejku a nakonec musel gólman situaci hasit za pomoci Tomáše Frola.

57:29
    Honejsek vystihl rozehrávku domácích, ke střele ale nebyl připuštěn.

57:58
    Důras se dostával do šance, Svoboda s ním dobře vybruslil, dostal střelce z úhlu a následnou střelu pokryl.

58:05
    Domácím se nedaří rozehrávka. Nyní Pletka nebyl dost důrazný, puk zachytil zlínský obránce a ohrozil Svobodu.

58:06
    Zlín hraje bez gólmana.

58:15
    Puk je ve středním pásmu.

58:37

Svoboda nejprve předvedl dva fantastické zákroky, ale odraz puku způsobil zlínské vyrovnání. PETR ČAJÁNEK se zmocnil odraženého puku od mantinelu a zasunul ho za bezmocného Svobodu. Asistence: Petr Leška, Ondřej Veselý

59:15
    Plzeň operuje v útočném pásmu.

59:43
    Nejistý zákrok Sedláčka po nepříliš prudké střele ze středního pásma.

60:00

Zásahy brankářů ve třetí třetině:
    Sedláček - 14

Ve třetí části začaly opět padat góly. Nejprve dostal domácí do vedení ubojovaným gólem Johnson. Hosté zariskovali a téměř dvě minuty před koncem odvolali gólmana. Tento risk se jim vyplatil a Čajánek vyrovnal na 2:2.

V základní hrací době se tedy o vítězi pátého čtvrtfinále nerozhodlo, po úprave ledu bude následovat prodloužení, které začne přibližně ve 20:29.

60:01

60:44
    Duda vystřelil nepřesně, puk se odrazil od zadního mantinelu, Sedláček ho chtěl zachytit, ale projel mu mezi roztaženýma nohama a dostal se až k Dudovi. Ten ale nemířil přesně ani napodruhé.

61:44
    Důras teď dostal od Straky dárek v podobě přesné přihrávky, zlínský útočník ale v šanci přestřelil.

62:49
    Leška prokličkoval do útočného pásma, vystřelil, Svoboda jeho pokus zkrotil.

63:30
    Hra je plná nepřesností, přesnou přihrávku vidí diváci opravdu málokdy.

64:07
    Další hrubka v plzeňské rozehrávce, puk se navíc ještě odrazil od rozhodčího. Svoboda si ale proti Čajánkovi dobře vyjel a jeho střelu zneškodnil.

64:42
    Na ledě zůstává Hanzlík, za pomoci maséra ale odchází na střídačku. Snad bude v pořádku.

65:52
    Frolo teď čistě odebral puk Čajánkovi, který už už se dostával před Svobodu.

67:00
    Köhler se dostal ke střele z úhlu, Svoboda si povyskočil a puk vytěsnil.

67:38
    Veselý z velké dálky pálil, Svoboda se za pukem poze ohlédl. Na druhé straně stejně reagoval Sedláček po střele Kratěny.

68:13

68:15
    Marušákova střele od modré Sedláčka poměrně vyděsila.

68:47
    Oba týmy střídají.

68:59
    Kovář přenechal puk Modrému, ten vypálil, Sedláček má puk v lapačce.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Zásahy brankářů v prodloužení:

Sedláček - 7
    Svoboda - 4

Zápas nerozhodlo ani prodloužení, pojedou se samostatné nájezdy.

Jako první pojedou domácí indiáni.

Za Plzeň jede Ondřej Kratěna. Zkoušel střelu mezi betony, neuspěl.

Za Zlín se rozjel Petr Leška, ale na plzeňského gólmana nevyzrál. Stav série 0:0.

Domácí kapitán Martin Straka přestřelil branku.

Důras se svou střelou také neuspěl. Stav série stále 0:0.

Pletka prudkou střelou proměňuje! Stav série 1:0.

Za Zlín se rozjel Bedřich Köhler a svůj blafák nedotáhl do konce!

70:00

Jako jediný svůj nájezd proměnil Václav Pletka a rozhoduje o vítězství pro Plzeň.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak tomuhle se, vážení přátelé, říká play-off jako řemen! Vyrovnanější zápasy nemohal série nabídnout. Plzni vystřelil mečbol Václav Pletka proměněným samostatným nájezdem.

Stav série 3:2 V pondělí ve Zlíně mohou indiáni sérii ukončit, Zlín naopak bude o návrat na plzeňský led.

Tímto se s vámi loučím a zase někdy z Plzně na počtenou. (20:57:42)

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Kovář, Vykoukal), 47. Johnson (Kovář, Duda), 70. Pletka - 7. Čajánek (Galvas), 59. Čajánek (Leška, Veselý)

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vykoukal, Růžička - Vostřák, Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Stránský
    Berani Zlín: Sedláček (Horčička) - Galvas, Matějíček, Míka, Řezníček, Tesařík, Zámorský - Čajánek, Čech, Důras, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Ondráček, Veselý, Vlach

Rozhodčí: Hribik, Minář - Barvíř, Blümel