USA
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Česko
Pondělí 26.03.2012, 11:15 • Hamar OL-Amfi • MS sledge hokej

Prakticky po dvě třetiny byli Češi pod tlakem Američanů, ale drželi vyrovnané skóre díky preciznímu brejku Michala Geiera z konce první třetiny. V poslední části zahráli nejvyrovnanější hru a i se štěstím přečkali i nepovedené prodloužení. Samostatné nájezdy, to však byla česká symfonie a na vítězný nájezd Davida Paláta se bude ještě dlouho vzpomínat. Posíláme radostný pozdrav z Norska do středu Evropy, děkujeme za pozornost a rádi opět přivítáme všechny fanoušky u dalších on-line reportáží! Pěkný zbytek pondělí. (13:21:16)

Dámy a pánové, český sledge hokejový tým je v semifinále mistrovství světa! Po vydřených dvou bodech nad úřadujícími mistry a paralympijskými vítězi USA už mají Češi postup jistý a to je jistě fantastická zpráva vzhledem k tomu, že se jedná teprve o druhý start na MS elitní skupiny!

50:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující samostatný nájezd a vítězný gól, postupový gól do semifinále, dal DAVID PALÁT!

Nikko Landeros podobně jako Salamone prohazoval puk pod sáněmi a stejně tak ztroskotal na Vápenkovi, Češi vítězí nad USA! - 0:2

Jiří Berger nic neřešil a levačkou jednoduše propálil Cashe! - 0:2

Alexej Salamone si dlouho prohazoval puk pod sáněmi, nakonec to zkusil pravačkou po ledě, ale tam byl Vápenka! - 0:1

David Palát vymíchal Cashe, ten odjel z branky a zlínský útočník bekhendem pohodlně do prázdné, úžasný nájezd! - 0:1

Samostatné nájezdy začínají.

Do branky se staví Steve Cash, Češi pojedou první.

Ani prémiových pět minut nerozhodlo o tom, kdo si z tohoto utkání odnese důležitý bod navíc. Prodloužení se českému týmu nepovedlo, trpěl pod americkým tlakem a jen se štěstím neinkasoval. Až v samotném závěru Hornichova parta otupila nápor a teď už může spřádat plány na samostatné nájezdy.

50:00
    Prodloužení skončilo.

49:45
    Geier vybojoval kotouč u mantinelu a vleže předložil Kubešovi na osu. Zakončení ztečoval Chace mimo.

49:14
    Hrbek nahodil za americkou branku.

49:04
    Na vhazování po Cashově pravici Hábl a Roman.

49:04
    Oddechový čas si vzala střídačka USA.

49:04
    Hra se přesouvá před Cashe díky zakázanému uvolnění, které vzniklo nedobrou rozehrávkou.

48:48
    Palát napadal daleko od Vápenkovy branky Romana, Američan byl úspěšnější.

48:03
    Češi mají štěstí. Nájezd dvou na jednoho zakončil Pauls střelou do pravé tyče a odražený puk před prázdnou brankou minul Sweeney!