Výsledky kategorie Elliott (čtvrtfinále)

Průběžné pořadí kategorie 470 po 10. rozjížďce:

3. Westerhofová / Berkhoutová (NED)
    4. LeCointreová / Geronová (FRA)
    5. Barbachanová / Oliveirová (BRA)

Dnešní jachtařský program končí.

Vedení v závodu se střídalo při každém mezičase, nakonec ale byly o deset vteřin úspěšnější Rusky, které tak postupují do semifinále.

Rozhodující jízda zatím nabízí nesmírně vyrovnaný souboj o poslední postupové místo. U první bójky ale byly rychleji Britky.

Jenže Rusky, přestože na poslední obrátce prorávaly, dokázaly využít britského zaváhání a srovnaly na 2:2. O postupujícím tak rozhodne až pátá jízda.

Z dnešního programu zbývá dojet už jen jediný závod mezi Britkami a Ruskami. Domácí jachtařky vedou 2:1 a ve čtvrté jízdě mají navrch.

Australanky vítězí 3:1 a v semifinále se utkají s Finským triem, které v souběžném čtvrtfinále porazilo stejným skórem Spojené státy.

Nyní jsou na vodě australské a nizozemské týmy. Protinožci zatím vedou 2:1 a chtějí čtvrtfinálový souboj rychle ukončit.

Španělské trio Dominguezová - Pugová - Menedezová vítězí 3:0 a jako první si zajišťuje účast v pátečním semifinále.

Španělky se ale nevzdaly a perfektně zvládnutým manévrem se dostaly do vedení. Nejsou daleko od toho, aby zvýšily vedení na 3:0.

V právě probíhajícím třetím střetnutí mezi Francouzkami a Španělkami mají nyní navrch Francouzky, které otáčely jako první.

Britsko-ruský souboj je zatím nerozhodný 1:1.

Španělky soupeří s Francouzkami a zatím si vedou výborně. Vedou 2:0 na zápasy a za okamžik začne třetí zápas.

Ve druhém čtrfinále v kategorii Elliot se proti sobě postavili týmy Finska a USA. Před čtvrtou jízdou, která začne v 16:05, vedou Finky 2:1.

Rechichiová a Stowellová zvítězily s luxusním náskokem 2:09 vteřin před druhými Britkami, které se ubránily dotírající Sestové s Monsegurovou a na poslední obrátce jim dokázaly ujet dokonce o půl minuty.

Už odstartovala i další ženská kategorie Elliot 6m. Tam si v holandsko-australském čtvrtfinále zatím lépe vedou protinožci, kteří se po třech jízdách ujali vedení 2:1.

Australanky suverénně kráčí za vítězstvím. Druhé Britky zaostávají už o necelé dvě minuty. Za nimi na třetí pozici opět vyšvihly Argentinky a mají odstup pouhé tři vteřiny.

Náskok prvních Australanek je nejspíš nedostižný. Dosahuje už teď téměř minuty a půl. Naopak o druhé místo je tahanice. Španělky ztrácejí pouhé čtyři vteřinky na druhou pozici, kterou drží Millsová s Clarkovou. Argentinky se propadly na čtvrtou pozici.