Argentina – Brazílie 0:3 (kon.) | USA – Itálie 0:3 (kon.) | Polsko – Rusko 0:3 (kon.)

0:0
    Argentincům se nepodařilo výrazněji zaskočit favorizované Brazilce a prohrávají hladce 0:3. O brazilském vítězství rozhodl zejména parádní příjem, po němž nahrávač Bruno mohl rozdávat rychlé nahrávky svým útočícím spoluhráčům.

Čtrnácti body k brazilské výhře přispěl smečař Murilo Endres, Sidao přidal 12, Wallace 11. Nejproduktivnějším Argentincem byl s deseti body, ale také pouze dvacetiprocentní úspěšností Facundo Conte.

Volejbalová čtvrtfinále pokračují ještě třemi, s vysokou pravděpodobností výrazně vyrovnanějšími zápasy. Všechny nabízíme v našich přenosech. (16:25:15)

20:25
    Třetí set skončil.

20:25
    Brazilské vítězství hladce potvrdil útokem z hlavního kůlu Dante.

20:24
    Danteho servis dopadl těsně do zámezí.

19:24
    Nečistá nahrávka Uriarteho znamená první mečbol pro výběr Bernada Rezendeho.

19:23
    Sergio znovu zahrál parádně na příjmu a Dante útočí nekompromisně útočí z hlavního kůlu.

19:22
    Razantní útok Castellaniho se potkal s úspěchem. Nicméně je to právě jedenadvacetiletý univerzál, který v klíčových chvílích třetího setu dvakrát útočil do zámezí.

18:22
    Po Wallacově smeči Argentinci i přes veškerou snahu nedokázali přehrát míč přes síť.

18:21
    Ivan Castellani mírně koriguje stav vytlučením blokujícího Danteho.

17:21
    Ivan Castellani útočil do zámezí, Brazilci míří hladce do semifinále.

17:20
    Sidao zaznamenává svůj druhý přímý bod z podání a Brazílie už vede 20:17. Oddechový čas pro argentinského trenéra Javiera Webera.

17:19
    V parádním výkonu pokračuje Wallace, znovu dokázal míč snadno složit na palubovku.

17:18
    Rodrigo Quiroga vytloukl brazilský dvojblok.

16:18
    Brazilci odskakují na dvoubodový rozdíl, útokem po lajně smečoval do zámezí Ivan Castellani.

16:17
    Facundo Conte servíroval těsně do zámezí.

16:16
    Facundo Conte vytloukl blokujícího Murila Endrese.

15:16
    Další perfektní útok z ruky Wallace a Brazilci při druhém technickém oddechovém času vedou 16:15. Poprvé se dnes Argentinci drží svých rivalů až do této fáze setu.

15:15
    Argentinci tentokrát už na svůj útok museli použít dva útoky, Facundo Conte ale použil brazilský blok a znovu srovnal stav.