Japonsko
Pátek 10.08.2012, 20:45 • Millennium Stadium, Cardiff • Olympijské hry - muži
Sledujte:

To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný letní večer a u dalších online přenosů na počtenou! (22:38:20)

Utkání skončilo vítězstvím Jižní Koree 2:0, když se ve 38. minutě trefil Park, druhou branku přidal v druhé půli kapitán Koo a Korejci se tak mohou radovat ze zisku bronzové medaile! Nutno dodat, že zaslouženě, jelikož v dnešním utkání byli aktivnější a polevili až když vedli o 2 branky. Zítra je na programu finálový zápas, ve kterém se střetnou Brazilci a Mexičané, zápas začíná v 16 hodin.

90+3
    Japonci zamkli Korejce v jejich vlastním pokutovém území, ale už to vypadá, ež ani čestný úspěch v podobě vstřelené branky se jim dnes nepovede.

90+2
    Míč se na chvilku ocitl v malém vápně volný, Korejci ho stihli odkopnout. Následuje další rohový kop, do vápna míří i brankář Gonda.

90+2
    Roh pro Japonsko, zřejmě poslední šance.

90+1
    V nastavení vidí žlutou kartu ještě B. Kim.

90
    Uzbecký sudí nastaví v dnešním utkání 3 minuty.

90
    Sugimoto vidí žlutou kartu.

89
    A střídá také druhý dnešní střelec, kapitán Koo má na tomto Olympijském turnaji dohráno, posledních pár minut si zahraje K. Kim.

88
    Jošida dokonce dostává žlutou kartu, i když faulujícím hráčem byl Otsu.

87
    Z rohu Japonci skórují, hlavou se prosadil kapitán Jošida. Předtím ale někdo z Japonců atakoval brankáře Junga, gól tedy neplatí!

87
    Japonský roh.

86
    V průběhu ošetřování Nam, Korea podruhé střídá, odchází střelec první branky Park, na jeho místo přichází H. Kim.

85
    Na hřišti se svíjí Nam, který inkasoval tvrdý úder od Sugimota.

83
    Koo v ofsajdu.

82
    Otsu přímo knokautoval Parka, kopačkou ho trefil přímo do obličeje.

81
    Korejci už zdržují, jak jen můžou.

79
    Otsu nepropálil jihokorejský blok.

78
    Ki se málem procpal ke střele, té mu zamezil až Jošida.

76
    Park se snažil vysunout Oh do samostatného úniku, v poslední chvíli zakročila japonská obrana.

75
    Japoncům se čas velmi rychle krátí.

73
    Usami vyhnal přihrávkou Tokunagu až za brankovou čáru.

71
    Poslední střídání Japonců, ze hry odstoupil Nagaj, místo něj hraje Usami.

70
    Otsu atakoval ve vzduchu loktem Yuna, je tak dalším potrestaným hráčem žlutou kartou.

69
    Korejský trenér Hong provádí první střídání, ze hry stáhl Ji, nahradil ho Nam.

69
    Nagaj zahrál nebezpečně vysoko nohou a i když se to Japoncům nelíbí, byl mu tento zákrok odpískán jako faul.

67
    Kim si nezpracoval míč v dobré pozici, kdy mohl postupovat sám na Gondu.

65
    Korejci se zatáhli na svojí vlastní polovinu a Japonci jen ztěžka hledají skulinky v jejich obraně.

63
    Hezkou akci Japonců zakončil Kijotake nepřesnou střelou.

62
    Další střídání v dresu Japonska, odešel Higaši, přišel Sugimoto.

60
    Park měl na hranici velkého vápna tolik prostoru, že si mohl vykulit balón, který pak poslal do tyče!

59
    První střídání dnešního utkání, místo Okhigary hraje Jamamura.

58
    Další střela Koo zastavila boční síť.

57
    Jižní Korea právě vstřelila branku!

Potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš. Kapitán KOO si zaběhl za japonskou obranu, prostřelil Gondu a posílá tak Koreu do dvoubrankového vedení!

56
    Otsu se dostal do dobré příležitosti, v poslední chvíli ale netrefil balón dobře, takže jeho střela nijak Junga neohrozila.

54
    Korejci nebudou nikam pospíchat.

52
    Japonci zvýšili v druhé půli aktivitu, nic jiného jim ani nezbývá, oni totiž musí hrát.

50
    Park vystihl japonskou malou domů a už to vypadalo, že v pohodě bude skórovat, Gonda mu ovšem skočil pod nohy a stihl míč odkopnout do bezpečí.

49
    Kijotake si neporozuměl s Tokunagou, darovali tak zadarmo míč Korejcům.

48
    Japonci si sami zavařili, nedokázali odkopnout míč z vlastního pokutového území.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:45.

45
    Uzbecký sudí Irmatov nastaví v prvním poločase 1 minutu.

43
    Okhigara má sice roztržený dres, v závěru první půle ale vidí od rozhodčího žlutou kartu za nevybíravý zákrok na Parka.

41
    Kim v ofsajdu.

40
    Zajímavý pokus Yuna skončil těsně vedle!

38

Z rychlého protiútoku na druhé straně udeřil J. PARK a Korea tak v 38. minutě vede 1:0!

38
    Po rohu se v dobré pozici ocitl Sakaj, hlavou ale minul branku!

37
    Pokus o pehození musel Jung vyrazit na roh.

35
    Koo podebral Otsuho, za což od rozhodčího viděl žlutou kartu. Na hřišti se poté semlela potyčka, do které se zapojilo několik hráčů. Nikdo kromě Korejce Koo už žádnou kartu neviděl.

33
    Korejci hrají opravdu tvrdě, nevypustí jediný souboj.

31
    Odkop od korejské branky.

29
    Roh pro Japonsko.

28
    První vážnější situace v celém utkání! Otsuova střela z dvaceti metrů nadělala Jungovy velké problémy!

26
    Další žlutou kartu vidí Korejec Oh.

25
    Na hřišti se v bolestivé grimase svíjí Sakaj.

24
    První žlutou kartu v dnešním utkání vidí Korejec Ki.

22
    Centr do pokutového území ale sebral Gonda.

21
    Zajímavá standartní situace pro Jižní Koreu.

20
    Park se snažil uvolnit v pokutovém území, nepovedlo se mu to.

18
    Střela Higašiho skončila hodně nad brankou Junga.

17
    Rohový kop pro Japonsko.

16
    Hlavička Kijotakeho skončila hodně mimo.

14
    Jamaguči sestřelil Parka na polovině hřiště, hrát bude Korea.

13
    Otsu nadvakrát nedokázal odcentrovat, vybojoval alespoň roh.

11
    Korejci jsou od začátku utkání aktivnějším týmem, Japonci se ještě s míčem moc nepomazlili.

9
    Park posílal přihrávku zpět na velké vápno, tam ale byli pouze Japonci.

8
    Ji zahrál při zpracování rukou.

6
    Koo se cpal do vápna, po souboji s jedním z japonských obránců upadl, bohužel pro něj ale Irmatov rozpažil.

5
    Park prodlužoval míč za sebe, tam ovšem žádný jeho spoluhráč nebyl.

5
    Zatím se jenom fauluje, Okhigara teď sestřelil jednoho ze svých soupeřů.

3
    Od začátku je na hřiště hodně ostrých soubojů, tentokrát je napomínán korejský kapitán Koo.

2
    Hned v úvodu utkání Ji nepříjemně sestřelil Kijotakeho, korejský záložník je napomínán uzbeckým sudím Irmatovem.

1

Jižní Korea: Jung - Oh, Yun, Y. Kim, Ki, B. Kim, Ji, C. Park, Hwang, Koo, J. Park

Japonsko: Gonda - Tokunaga, Sakaj, Jošida, Otsu, Higaši, Nagaj, Suzuki, Jamaguči, Kijotake

Rozhodčí: Irmatov - Rasulov, Kočkarov.

Dnes budeme sledovat typicky asijské střetnutí, do boje o bronz totiž spadli Jižní Korea a Japonsko. Korejci nestačili v semifinále na favorizovanou Brazílii, které podlehli 0:3. Předtím ve čtvrtfinále vyřadili po penaltovém souboji Velkou Británii. Japonci podlehli v semifinále Mexiku 1:3, do bojů o medaile se dostali suverénní výhrou nad Egyptem poměrem 3:0.

Vítejte u online přenosu z utkání o 3. místo mužského Olympijského turnaje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.