Beroun – Plzeň 2:3 (kon.) | Chomutov – Ufa 1:3 (kon.) | Pardubice – Kladno 1:5 (kon.)
Piráti Chomutov
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 13.08.2012, 17:30 • Pirátská Aréna • Přípravné zápasy

Těším se u dalšího utkání nashledanou. (19:45:33)

Chomutov prohrál souboj s ruským týmem 1:3, přesto však předvedl dobrou hru. Ufa byla lepším týmem a vítězství si zasloužila. O všem se rozhodlo ve druhé třetině. Chomutov šel sice do vedení, ale Ufa rychle skóre otočila a v závěru skóre pouze upravila.

60:00

59:48
    Ufa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ROLINEK se prosazuje do prázdné brány. Kraft nahrával na Půlpána, který zlomil hůl a nemohl zastavit puk. Kotouč putoval k chomutovské bráně, kde ho dojel Rolinek a dostrčil puk do brány.

59:35
    Pulpán při střele zlomil hůl

59:01
    Vyloučení i na straně Chomutova. Hruška si jde sednout za sekání.

59:00
    Piráti hrají bez gólmana. Obrana Ufy zatím drží.

58:44
    Další vyloučení! Hráč Kolocov si jde sednout za sevření puku.

58:40
    Palin pálí od modré. Gólman vyráží betony.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty utkání.

58:00
    Ufa jde do tří. Na trestnou lavici jde i Zinovjej za vysokou hůl.

57:28
    Výsledkem přiostřené hry Ufy je vyloučení Garijeva na 2 + 10 minut za hrubost.

57:28
    Oddechový čas pro hosty.

57:15
    Závěr je opět vyostřený. Ufa přitvrdila.

56:58
    Chomutov v útočném pásmu kombinoval až překombinoval. Ufa šla d protiútoku. Zasáhl gólman Řehoř.

55:45
    Oba týmy nyní vyčkávají. Hra se uklidnila.

54:42
    David Hruška vs. brankář Tarasov díl třetí. Ani napotřetí Hruška sám proti brankáři neuspěl. Tentokrát jeho blafák, kryl brankář mezi nohy.

53:54
    Ufa i Chomutov ke konci přitvrzují hru.

52:45
    Chomutov podniká mnoho nájezdů do obranného pásma Ufy, všechny ale končí na dobře hrající obraně.

Jan Řápek

Branky a nahrávky: 22. Sikora (Hromas, Lučka) - 24. Glukhov (Proškin), 25. Rolinek, 60. Rolinek

Piráti Chomutov: Řehoř - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Szakal, Lučka, Macháček - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Ondřej - Hafenrichter, Kůs, Račuk
    Salavat Julajev Ufa: Tarasov - Zubarev. Koltsov, Šulakov, Baranka, Blaťák, Isangulov, Proškin, Gurkin - Trubačev, Garijev, Grigorenko, Filatov, Pihlstrom, Zinovjev, Glukov, Rolinek, Pankov, Jemelin, Saprikyn

Rozhodčí: Tarčan - Rozlílek, Hauser