HC Energie Karlovy Vary
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Norsko
Sobota 18.08.2012, 09:00Světový pohár juniorů

Úvodní duel Světového poháru juniorů je za námi. Karlovarská Energie v něm porazila mladou norskou reprezentaci 3:1. Za český celek se dokázal dvakrát prosadit Tomáš Harkabus a jednou kapitán Jaromír Kverka. Energie tedy vstoupila do tohoto prestižního turnaje velmi dobře. Zítra ji ale nečeká nic lehkého, protože se střetne s domácím Omskem. (11:01:47)

60:00

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:30
    Norové už nejsou tak aktivní a zřejmě se smířili s tím, že dnes žádné body nevybojují.

54:33
    Utkání sledují z tribuny i legendární Vladimir Yurzinov a Valeri Kamensky.

54:08
    Další norská šance také nekončí brankou.

53:00
    K puku a následně ke střele se dostal Salsten, ale výborný Habal opět kryje.

52:37
    Hraje se ve středním pásmu, puk kontrolují hráči Energie.

51:38
    Český tým se pouze brání.

51:04
    Norsko nyní Energii hodně tlačí. Ale stále bez brankového efektu.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut a Karlovy Vary si hlídají dvoubrankový náskok. Uvidíme, zda se norskému týmu podaří utkání ještě zdramatizovat.

48:01
    Norští hráči se snaží vstřelit kontaktní branku, ale karlovarská obrana zatím odolává.

47:03
    Na dvě minuty vyloučen kapitán Jaromír Kverka.

45:36
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Ale z další útočné akce Norsko snižuje. Výborného Habala překonal JØRGEN KARTERUD. Asistence: Salo, Knutsen

44:57
    Výborný zákrok teď předvedl proti norskému hráči karlovarský brankář Vladislav Habal, ten je dnes nepřekonatelný.

43:01
    Ale Energie dnes dobře brání a Norsko stále čeká na první branku na Světovém poháru.

42:33
    Norsko se žene dopředu.

42:00

41:30
    Do dobré šance se probojoval Vojtěch Šik, ale norský brankář opět chytá.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 14. Harkabus, 20. Harkabus (Švec), 21. Kverka - 46. Karterud (Salo, Knutsen)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Fečo) - Kvapil, Schusser, Klimíček, Šik, Chalupa, Troška, Gombár - Kverka, Novák, Kvapil - Tomeček, Harkabus, Vrána - Flek, Švec, Csamango - Hroch, Zadražil, Kubáč - Půlpán