Wolfsburg – Hannover 0:4 (kon.) | Bayern – Stuttgart 6:1 (kon.)
Bayern Mnichov
6:1 (3:1)
VfB Stuttgart
Neděle 02.09.2012, 17:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

Z druhého kola jubilejního padesátého ročníku Bundesligy je to všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:32:00)

Thorsten Kinhöfer naposledy foukl do své píšťalky a ukončil parádní představení Bayernu a hrůzostrašný zápas pro hosty.

Utkání se přitom lépe vyvíjelo pro Stuttgart, který šel do vedení zásluhou Harnika. Tento gól odstartoval gólovou smršť, která se udála během dvaceti minut, které ale rozdělila přestávka. Všechno začal Thomas Müller svým důrazným průnikem, za další minutu se trefil z dálky Kroos. Před přestávkou zvýšil Luiz Gustavo. Pokud chtěli hosté zabrat na začátku druhé půle, tak se to vůbec nepovedlo. Na 4:1 zvýšil Mandžukić a po dalších dvou gólech Müllera a Schweinsteigera to bylo 6:1, což nakonec vydrželo až do závěrečného hvizdu. Ve druhém poločase byl k vidění také zkrat hostujícího Vedada Ibišeive, který dostal jasnou červenou kartu.

V 77. minutě pak vyprodaná Allianz Aréna viděla také premiéru nejdražší posily v historii německé soutěže, kterou je od minulého týdne Javi Martinez z Athletic Bilbao. Hráč, za kterého Bayern vysázel 40 milionů euro, se do velké šance nedostal.

90
    Lahm s míčem na noze u středového kruhu.

90
    Poslední minuta druhé půle začala, nedá se čekat nastavený čas.

89
    Hosté naposledy střídají. Zraněný Martin Harnik pouští do hry také Ibrahimu Traorého.

88
    Další útočný výpad ze strany Bayernu. Po levé straně to nevyšlo.

87
    Harnik končí po souboji s Dantem na trávníku, ale byl to čistý souboj, což jen potvrdil sudí Kinhöfer.

86
    Sedmý gól Bayernu mohl být na světě. Shaqiri se bohužel pro domácí nacházel v ofsajdu.

85
    Torun se rozhodl prověřit připravenost Neuera. Ten bez problémů míč vyrazil.

84
    Rozehrávky se ujal Müller a snažil se míč poslat k Luizi Gustavovi, ten ho levou nohou tentokráte posílá o dost vedle.

83
    Standardní situace pro Bayern z pravé strany.

82
    K míči se po přihrávce od Martineze dostává i Manuel Neuer.

81
    Shaqiri si chce dát také gól, ale Badstuber se nikam hnát nechtěl a celá akce se na tom zastavila.

79
    Domácí už nehrají na plno. Podle toho tak trochu vypadala i přihrávka na Pizzara.

78
    Martinez si hned při prvním doteku s míčem vysloužil potlesk.

77
    Je to tady. Premiéra nejdražší posily v historii Bundesligy. Javi Martinez v den svých čtyřiadvacátých narozenin střídá na psolední minutu Bastiana Schweinsteigera.

76
    Bayern má stále míč v držení, i když nyní už se téměř netlačí do útoku.

75
    Domácí v pohodě kombinují. Kroos sice ztratil míč, ale to už se moc řešit nebude.

Jakub Vais

Branky: 32. Müller, 33. Kroos, 43. Luiz Gustavo, 47. Mandžukić, 49. Müller, 51. Schweinsteiger - 26. Harnik

Karty:   73. Boateng (BAY) - 20. Gentner (STU)   73. Ibiševič (STU)

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Badstuber - Schweinsteiger (77. Martinez), Gustavo - Müller, Kroos, Ribéry (73.Shaqiri) - Mandžukić (69. Pizzaro).
    VfB Stuttgart: Ulreich - G. Sakai, Tasci, Maza, Boka - Kvist, Gentner - Harnik (89. Traoré), Hajnal (46. Torun), Okazaki (69. Bah) - Ibišević.

Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Fischer

Diváci: 71 000