Plzeň – Sparta 1:0 (kon.) | Slovácko – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Č. Budějovice – Dukla Praha 1:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
1:1 (1:0)
FK Dukla Praha
Sobota 15.09.2012, 19:00 • Střelecký ostrov • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý podvečer z českobudějovického Střeleckého ostrova, kde v 19:00 odstartuje zápas 7. kola Gambrinus ligy mezi Dynamem České Budějovice a Duklou Praha.

Fotbalisté Dukly Praha mají za sebou úspěšný rok v pozici nováčka české nejvyšší soutěže. Svým líbivým herním stylem se loni dostali až na šesté místo v konečné tabulce. Letos však výsledky Pražanů nejsou takové. Aktuálně mají na svém kontě šest bodů a jsou na 11. pozici a srážejí je především nevyrovnané výkony a trošku chatrná defenziva. Dukla dokázala remizovat se Spartou, rozstřílet doma Teplice 4:0, ale také v posledním kole inkasovat čtyři branky doma s Plzní.

Pro Dynamo to bude první utkání pod novým koučem Miroslavem Soukupem. Po další prohře v Brně se Jihočechům nevedlo ani v Poháru České pošty, kde ve druhém kole vypadli na penalty s Domažlicemi. Soukup chce tým znovu nastartovat a to pokud možno již v utkání s Duklou, kdy by se jeho novým svěřencům moc hodily tři body.

Nový kouč by měl mít v sobotu k dispozici prakticky kompletní kádr. Dlouhodobě zraněný je Stráský. „Nechtěl bych to zakřiknout, ale prakticky všichni hráči jsou zdraví,“ řekl trenér ve čtvrtek. Soukup hovořil i o změnách v sestavě a ty se zřejmě v základní jedenáctce dostaví. Do kádru se vrátil Petr Benát, na Duklu se připravoval i mladý Zdeněk Linhart. Změna by mohla nastat i v rozestavení.

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa, Javorek, Otepka, Sandro - Řezníček, Markovič.

FK Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Božič, Vrzal - Gedeon, Borek, Kalouda - Berger, Pospěch, Svatonský.

Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Kocián.

Hráči již zmizeli po rozcvičce v útrobách stadionu.

Trio rozhodčích přivádí oba celky na hrací plochu. Jihočeši nastupují v černobílých dresech, hosté v červenožluté kombinaci.

Výkopu se ujmou domácí.

1

2
    Řepka v prvním vzájemném souboji se Zbyňkem Pospěchem uspěl.

4
    Jihočeši rychle rozehráli standartku, Sandrův přetažený míč vracel do vápna Machovec, ale před volným Klesou míč odhlavičkoval jeden z obránců. Velká šance na úvod.

5
    Po Sandrově rohu střílel Lengyel v tísni hodně nepřesně.

7
    Úvod utkání jednoznačně patří Dynamu, které je aktivnější. Dukla se s míčem na soupeřovu polovinu dostává zatím jen sporadicky.

8
    Sandro centroval do vápna a Vrzal míč odvrátil před Klesou na roh.

9
    Centr Otepky byl však příliš dlouhý a k balonu se dostávají Pražené.

10
    Přibližně desítka fanoušků Dukly dnes dorazila na Střelecký ostrov a podporuje svůj tým.

11
    Sandro ještě stihl balon na hrací ploše a odcentroval. Klesovi však míč odskočil od nohy a obránci si s ním poradili.

12
    Premiéru v základní sestavě zažívá Jan Riegel a uvedl se několika přesnými zákroky v obranné činnosti.

13
    Božič fauloval Markoviče a nabízí se zajímavá standartní situace pro Otepku a spol.

14
    Míč si nakonec postavil Machovec, jeho střela byla tečována někým ve zdi a brankáře Radu zachránilo břevno!

15
    Po Otepkově rohu napálil míč Sandro, ale jeho střela slabší pravou nohou šla několik metrů mimo branku.

16
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Jihočeši jsou za svou aktivitu po zásluze odměněni. Na Klesův centr si na zadní tyči naskočil JAKUB ŘEZNÍČEK, důrazně se prodral k hlavičce a zaznamenal svůj první gól v sezoně.

18
    Řezníček po vstřelené brance nabyl sebevědomí a dovolil si i technickou finesu.

19
    Roh pro Dynamo.

20
    Machovec si při zpracování míče ve vápně pomohl rukou a také je pískán prohřešek slovenského beka.

22
    Jihočeši rozehráli pěknou akci, tu však zbrzdila špatná přihrávka Sandra.

23
    Hosté se začínají tlačit více dopředu, ale k přímé střele mají zatím hodně daleko.

24
    Vrzal se odhodlal ke střele z velké dálky, kterou Řepka tečoval na roh.

25
    Po hlavičce domácího stopera se bude stejná situace opakovat.

26
    Klesa s Javorkem ho odvrátili a rychlý brejk vedl Řezníček. Situaci však nevyřešil dobře a vystřelil pouze do obránce.

27
    Kalouda se pokusil o střelu, která nebyla vůbec marná. Nakonec však zamířila mimo tři tyče.

28
    Machovec je dnes při střelecké chuti, tentokrát jeho projektil zamířil do jedenácté řady za brankou Rady.

28
    Jan Vorel tvrdě fauloval Řezníčka a dostává žlutou kartu.

31
    Trenér Soukup posílá rozcvičovat Hudsona s Linhartem pro případ, kdyby Řezníček nabyl k dispozici.

33
    Klesa centroval do vápna slabší levačkou a gólman Rada ho v klidu zpracoval.

34
    Pospěch ve vápně vystřihl nůžky, ale chyběla jim přesnost i razance.

35
    Riegel si vyměnil míč s Řezníčkem a chystal se do střely, jenže tu mu zblokoval jeden z obránců.

36
    Dynamo se prezentuje líbivým stylem, který kvitují i diváci na českobudějovickém stadionu.

37
    Po centru Bergera se dostal k hlavičce Pospěch, ale znovu nebyla kvalitní.

39
    Dynamo praktikuje poměrně vysoký presink, kterým znesnadňuje soupeři rozehrávku.

40
    V ofsajdu nachytán Pospěch.

41
    Sandro centroval z těžké pozice, vysoký míč napálil Klesa pouze na tribunu.

43
    Svatonský nabízel míč před prázdnou branku Bergerovi, který v rozhodující chvíli promáchl.

44
    Střelu Svatonského vytáhl Daněk na roh, ze kterého neplynulo žádné nebezpečí.

První poločas je za námi a Dynamo po zásluze vede nad Duklou 1:0. Jihočeši byli od prvních minut aktivnější, Machovec trefil břevno. Za nedlouho se hlavičkou prosadil Řezníček a určil poločasové vedení domácích.

Hráči obou celků se již vracejí na trávník, chystá se střídání.

Trenér Kozel připravil o přestávce střídání, nevýrazného Kaloudu nahradil Malý.

46

47
    Aktivní Řezníček centroval do vápna, míč proletěl neatakován a jeden z obránců ho odvrátil na roh.

48
    Sandrův střílený centr pouze olízl hlavu Markoviče, který ho nedokázal usměrnit do branky.

48
    Hra je přerušena, zhasly dva ze čtyř reflektorů.

49
    Hráči se udržují v provozní teplotě, světla stále z poloviny nesvítí.

52
    na Střeleckém ostrově se stále nehraje a čeká se na větší porci světla.

53
    Zatím žádná změna, ale už to vypadá, že se bude znovu hrát.

54
    Reflektory už svítí a znovu se hraje.

55
    Za faul u postranní čáry dostává žlutou kartu Jan Riegel.

56
    Podobně jako s Teplicemi si na signál naběhl Pavel Hašek, tentokrát však zamířil mimo.

57
    Klesa si zpracoval míč ve vápně, ale jeho následná střela neměla kvalitu.

57
    Za protesty dostává žlutou kartu Zbyněk Pospěch.

59
    Na dnešní utkání bylo vydáno 2445 vstupenek.

60
    Haškovu střelu srazil na roh Řepka.

61
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je srovnáno. Dukla byla v úvodu druhé půle aktivnější a teď sklízí ovoce. Na Malého centr si naskočil JAN VOREL a přesnou hlavičkou srovnal stav.

63
    Machovec o Božiče vybojoval rohový kop.

64
    Nakonec to bylo pouze autové vhazování u rohového praporku, které obrana hostí zpracovala.

65
    Sandro připravil míč na vápno Markoviče, jehož střelu srazil jeden z obránců na roh.

66
    Po signálu míč letěl na Javorka, který si s volejem neporadil.

67
    Nebezpečný balon letěl na Pospěcha, který stál v ofsajdu.

69
    Oba celky předvádí líbivý fotbal a zajímavé příležitosti se střídají na obou stranách.

70
    Otepka rozehrál přímý kop, míč se dostal na Klesu, jehož centr nedoputoval k volným spoluhráčům.

71
    V posledních chvílích Dynamo tlačí, ale obrana Pražanů je pozorná.

72
    Dukla kopala rohový kop, který odvrátil Lengyel.

74
    Z domácích náhradníků se rozcvičují Hanzlík, Rýdel a Hudson. Nějaké střídání by hru jistě oživilo.

76
    Malý zkusil ohrozit Daňka přímo z trestného kopu, domácí gólman míč vyrazil na roh.

77
    Do hry se připravuje Aleš Hanzlík. Moc nevím, koho by měl nahradit.

79
    Machovec si teď nerozuměl s Řezníčkem a Jihočeši ztrácí míč.

80
    Tak Hanzlík nahrazuje Michala Klesu. Sandro se přesune na pravý kraj zálohy, Hanzlík obsadí ten levý.

81
    Sandro hezky prošel přes dva hráče, ale vystřelil hodně nepřesně.

82
    Střídat budou i Pražané, svléká se Pázler.

83
    Zbyněk Pospěch loktem ve výskoku fauloval Lengyela a vidí druhou žlutou, tedy červenou kartu.

84
    Za taktický faul dostává žlutou kartu Jakub Řezníček.

85
    Jihočeši tedy budou dohrávat zbytek utkání v přesilovce. Nastavovat se může něco přes pět minut.

86
    Radovi vyklouzl míč z rukou,ale Řezníček ho nedokázal dopravit do sítě.

86
    Vzhledem k vyloučení Pospěcha je tu změna. Do hry nejde Pázler, ale Přeučil, který nahradil Svatonského.

88
    Dukla bude nyní s bodem spokojena a bude se soustředit na obranu, jelikož hraje v deseti.

89
    Dynamo posílí útok, do hry naskočí Linhart.

89
    Ale až po rohovém kopu Jihočechů.

90
    Nastavuje se osm minut!

90
    Je tu avizované střídání, Linhart nahradil Markoviče.

92
    Malý napřáhl z velké dálky a trošku vystrašil Daňka.

93
    Linhart vybojoval roh.

93
    Poslední změna Dukly, Štětina nahradil Bergera.

94
    Obrana Dukly se brání hodně srdnatě.

96
    Jihočeši mačkají soupeře a chtějí tři body...jenže sráží je nepřesnosti a houževnatý soupeř.

96
    Sandro centroval do vápna a Javorkovi chyběl kousek k hlavičce.

97
    Hosté šetří čas a vypadá to, že bod už vyválčí.

98
    Vrzal trefil tyč!

Je dobojováno, oba celky se rozcházejí smírně. V první půli byli jednoznačně lepší domácí, ale Dukla po změně stran hru vyrovnala, Vorlovi se podařilo srovnat stav a ten vydržel až do konce. Nic na tom nezměnilo ani Pospěchovo vyloučení v 83. minutě. Ode mne je to vše, hezký zbytek večera. (20:57:57)