Slavia – Třinec 5:6 (po s.n.) | Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 5:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:4 (kon.)
Rytíři Kladno
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 14.10.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Nejlepší hráči utkání: Jan Chábera (KLA) - Petr Franěk (LIT).

Je za námi nervy drásající duel mezi Kladnem a Litvínovem. Středočeši udolali Litvínov 2:1, ale hosté se za svůj výkon stydět rozhodně nemusí. Zejména v první třetině hráli výborně a měli i trochu smůly. Utkání ale ovládli brankáři, oba chytali výborně. Chábera ale inkasoval jen jednou. Ode mne to je pro dnešek vše. (20:01:47)

60:00

59:59
    Neuvěřitelný zámek na konci zápasu, to byly nervy! Litvínov byl dvakrát blízko blizoučko vyrovnání, ale nedočkal se.

59:30
    Hübl pálil do prázdné, ale jeho střelu zastavil Plekanec!

59:15
    Hosté nahazují, jsou v šesti.

Oddechový čas pro hosty.

58:46
    Buly v útočném pásmu Kladna, Středočeši téměř kompletní.

58:22
    Litvínov v šesti.

57:39
    Valský v oslabení vystřelil, Kladno se snaží držet puk v útočném pásmu.

57:04
    Kladno vyhodilo.

56:55
    A čeká nás velké drama. Tomáš Plekanec (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

56:50
    Jágr to má dnes zakleté. Z mezikruží netrefil litvínovskou branku.

56:33
    Na Fraňka teď spadla dvojice hráčů. Hra je přerušena.

55:28
    Hübl tečoval před brankou. Puk ale zamířil mimo.

54:50

54:06
    Patera namířil svůj bekhend mimo poloodkrytou litvínovskou branku.

54:00
    Jágr zvolil střelu, ale ani ta nebyla proti Fraňkovi úspěšná! Hosté jsou stále ve hře.

54:00
    Jágr má další šanci. V úniku byl faulován a je tady jeho druhé trestné střílení v zápase!

53:37
    Domácí neproměnili několik slibných příležitostí. Ve čtyřech už brání hosté spolehlivě.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 3. Eberle (Valský), 26. Plekanec (Jágr, Tlustý) - 37. Majdan (Posmyk)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Židlický, Majeský, Kaberle, Drtina, Macholda, Piskáček - Tlustý, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Patera, Hovorka - Eberle, Dragoun, Látal - Bicek, Kuchler, Valský - Melka.
    HC VERVA Litvínov: Franěk (Francouz) - Posmyk, Kubát, Gula, Zeman, Stříteský, Holub, K. Černý - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Rapáč, Pšurný, Frolík - Kubinčák.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda - Bláha, Kostka