Jihlava – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:2 (kon.)
Písek – HC Plzeň 0:0 (14:45)
HC Kometa Brno
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
HC Sparta Praha
Neděle 04.11.2012, 12:00 • KAJOT ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Přeji pěkný zbytek neděle. (14:04:41)

Třemi góly v poslední třetině rozhodla Kometa o své výhře nad pražskou Spartou. Ta sice šla díky Seniovovi do vedení, Horký, Dvořák, Šnajnar a Dufek však otočili skóre. Výhra Brna je zasloužená, od poloviny zápasu byla Kometa určitě lepším mužstvem. Sparta tedy nenaváže na výhru s Budějovicemi, naopak domácí odčinili výpadek s Libercem.

60:00

59:51
    Domácí střídačka už slaví.

59:35
    Ještě jedno buly před brankou Sparty.

59:24
    Zápas se dohrává, tři body zůstanou na Moravě.

59:08

59:03
    Na Spartě je znát úbytek motivace.

58:42
    I nadále se Kometa v oslabení dobře brání.

58:07
    Kometa právě vstřelila branku!

V oslabení Kometa rozhoduje o své výhře. JAN DUFEK zavezl puk do útočného pásma, první střela mu ale nevyšla. Poté si však brněnský útočník vzal puk za brankou, vybruslil před ni a střelou k bližší tyči zaskočil Brízgalu. Tři góly během dvou minut už hosté asi nevsítí. Bez asistence.

57:39
    Znovu se puk dostává až za branku střeženou Brízgalou.

57:19
    Hájkovi se daří osvbodit Kometu.

57:08
    Sparta hodně zatlačila domácí a opět si zahraje přesilovku. Šnajnar vyhodil puk mimo hřiště.

56:41
    Janda pálil asi ze dvou metrů v nepřehledné situaci, trefil jen betony Slavíčka.

56:19

55:52
    Sedlákovi přeskočil na modré čáře kotouč hůl, Sparta opět musí začít z obranného pásma.

55:39
    Sekera se natlačil do branky Slavíčka natolik, že ji zcela povalil Hra se pochopitelně přerušuje.

55:19
    Vlad podržel puk a posílal jej do chumlu před branku, tím ale kotouč jen nerušeně projel.

54:58
    Kometě se daří dostat puk za branku Pražanů.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 25. Horký (Sedláček), 41. Dvořák (Havlát), 48. Šnajnar (Dufek), 59. Dufek - 17. Seniov

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Hájek, Jirůšek, Kratochvíl, Šnajnar (C), Gotthard, Sedláček, Furch – Dvořák, Havlát, Hasoň, Čejka, Horký, Dufek, Koblížek, Šmída, Hroudný
    HC Sparta Praha: Brízgala (Nahodil) - Kadlec, Janda, Jeřábek, Sekera, Sedliský, Vlad, Sedlák, Pacovský - Jandus M., Pšenička, Jandus T., Michnáč, Zářecký, Chlouba, Seniov, Komárek, Jaššo, Davídek, Procházka

Rozhodčí: Held - Kříž, Šustr