Olomouc – Vítkovice 2:7 (kon.)
HC Olomouc
2:7 (1:2, 0:2, 1:3)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 29.11.2012, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (17:05:00)

58:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Obrana Hanáků nechala za sebou zcela neobsazeného DOMINIKA VOLNÉHO, který prostřelil gólmana Mory mezi betony. Asistence: Adam Škutchan, Samuel Ollender

57:20
    Samuel Ollende našel před brankovištěm Kohoutů dobře postavenou hůl RADOMÍRA CHURÉHO, o kterou poslal kotouč do sítě. Asistence: Samuel Ollender.

56:16
    Domácí si zahráli ve vyšším počtu, než mohli. Dvě minuty odsedí Tomáš Ministr (OLO).

53:17
    Za domácí klecí se do sebe pustili David Nesvadba (OLO) a Adam Škutchan (VIT), který ze souboje vyšel jako vítěz. Oba hříšníci inkasují od hlavního sudího dvě minuty za hrubost, domácí hráč navic ještě dvě minuty za držení hole.

50:33
    David Ballner unikal sám na domácí branku, v zakončení mu zabránil domácí obránce jen za cenu faulu. Hlavní sudí se už chystal odpískat trestné střílení, avšak dojíždějící RADOMÍR CHURÝ puk do domácí klece dopravil. Asistence: David Ballner, Tomáš Jáchym.

46:59
    Samuel Ollender proti domácími brankáři ani napotřetí neuspěl. Proti jeho ráně z první Jakub Urbisch vytáhl parádní zákrok.

45:41
    Oddechový čas pro hosty.

41:01
    Samuel Ollender se řítil sám na domácí branku, ale ani napodruhé tuto možnost nevyužil.

40:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti využívají přesilovou hru a na začátku třetí třetiny snižují na rozdíl dvou branek. Kombinaci v útočném pásmu zakončil MARTIN KONEČNÝ. Asistence: Šimon Beták, Tomáš Markl.

40:01

40:00

39:54
    Samuel Ollender vůbec nevystřelil, místo toho v pádu zasunul do brány domácího gólmana.

39:54
    Místo toho, aby domácí tým v přesilové hře útočil, nabídl soupeři šanci, ve které byl faulován Samuel Ollender. Trestné střílení pro hosty.

39:08
    Marku Charvátovi (VIT) se podařilo odpálit kotouč z obranného pásma na střídačku domácího celku. Dvě minuty za zdržování hry.

34:42
    ADAM ŠKUTCHAN nejprve z prostoru mezi kruhy minul domácí klec. U kotouče byl ovšem jako první opět vítkovický hráč, který si znovu našel palebnou pozici a napodruhé zamířil přesně. Asistence: Vojtěch Stanke.

30:10
    Přeci jen jdou Vítkovičtí do dvoubrankového vedení. Kotouče se v útočném pásmu zmocnil TOMÁŠ JÁCHYM, který si položil brankáře Mory a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Adam Škutchan, David Ballner.

29:39
    David Ballner měl možnost zvýšit vedení svého celku. Domácí obrana mu nechala vítkovickému hráči dostatek prostoru, aby mohl vybruslit před Urbischovu klec. Následný pokus ovšem domácí brankář lapil.

27:02
    Dvouminutový trest Jana Kropáče patří minulosti, Hanáci jsou v plném počtu.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 5. Markl (Beták, Brandýs J.), 41. Konečný (Beták, Markl) - 4. Volný (Stránský, Stoklásek), 16. Ballner (Puzič), 31. Jáchym (Škutchan, Ballner), 35. Škutchan (Stanke), 51. Churý (Ballner, Jáchym), 58. Churý (Ollender), 59. Volný (Škutchan, Ollender)

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Nesvadba, Brandýs J., Horák R., Gatěk, Majer, Hes M., Hrabica – Konečný, Beták, Markl – Vrána, Čamek, Kočiřík – Kropáč, Pavlovský, Galeta – Ministr T.
    HC Vítkovice Ridera: Mizera (Wanecki) – Puzič, Fajkus, Charvát, Demel, Pop, Stanke, Rudl – Ballner, Schwarz, Churý, Jáchym, Stoklásek, Stránský, Kafka, Škutchan, Klapetek, Ollender, Gelnar, Volný.

Rozhodčí: Přikryl – Dučák, Kašík