Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 4:0 (kon.)
K. Vary – Třinec 4:5 (po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:2 (po s.n.) | Liberec – Sparta 1:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 04.12.2012, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Nejlepší hráč utkání z týmu domácích je vyhlášen Vojtěch Kubinčák a z řad hostí Milan Michálek. (19:47:32)

60:00

59:18
    Domácí jsou v útočném pásmu a předvádí elkem pěknou koncovku. Už ale nestihnou z pro ně nepříznivým stavem nic udělat.

57:56
    Litvínov právě vstřelil branku!

Domácím se ještě vrací malá naděje, ale už jim nezbývá mnoho času. MATĚJ STŘÍTESKÝ vystřelil z pravého kruhu a vsítil dnešní první branku Litvínova.
    Asistence: Juraj Majdan

54:37
    Mountfield právě vstřelil branku!

Hned po vhazování přišla nahrávka na vrchol kruhu na ANDREWA FERENCE, který poslal střelu přímo mezi betony Francouze.
    Asistence: Martin Hanzal

53:38
    Jank střílí z modré, Francouz vyráží!

53:27
    Icing domácích, hra se přesouvá před Francouze.

52:23
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:22
    Hraje se sem a tam, ani jeden tým se nedokáže udržet v útočném pásmu.

50:23
    Před hostující brankou vznikla potyčka dvou hráčů a bude se vylučovat. Na trestnou lavici usedne hostující Jank za hrubost a domácí Rapáč za držení protihráče, oba na dvě minuty. Bude se hrát 4 na 4.

49:17

Hosté unikají Vervě o další branku a navyšují svoje vedení na 3:0. Šimánek nahrál zpoza brány dobře postavenému MARTINU HANZALOVI, který poslal puk za záda bezradného Francouze.
    Asistence: Jiří Šimánek, Milan Michálek

49:04

47:04
    Vyloučen zároveň hostující Vráblík na dvě minuty za hrubost a domácí Majdan na dvě minuty za napadení.

46:55
    Hanzalovu tvrdou střelu zlikvidoval Francouz vymrštěním levého betonu.

46:07
    Hosté v útočném pásmu, Francouz se připisuje další zákrok a po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

44:49
    Majdan poslal dlouhou přihrávku Lukešovi na modrou, ten sice zpracoval, ale dostal se do ofsajdu a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

44:24
    Frolík zachytil přihrávku hostí a vystřelil na Kováře, který vyrazil před sebe. Před brankou ještě dorážel Černý, ale Kovář si i s touto dorážkou poradil.

Dnešní utkání sleduje 3895 diváků.

43:17
    Icing hostí, bude se vhazovat po Kovářovo pravici.

Lucie Lobo

Branky a nahrávky: 58. Stříteský (Majdan) - 18. Michálek (Hanzal, Prospal), 30. Šimánek (Květoň), 50. Hanzal (Šimánek, Michálek), 55. Ference (Hanzal)

HC VERVA Litvínov: Francouz (Franěk) - Zeman, Stříteský, Holub, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Brejčák, Trávníček, Pšurný, Lukeš, Černý, Hübl, Martynek, Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Rapáč, Baláž.
    Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Makovský, Vráblík, Ference, Jank, Vydarený, Suja, Hanzal, Kotalík, Kohn, Prospal, Šimánek, Dej, Podlešák, Květoň, Langhammer, Mertl, Michálek, Knotek.

Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pouzar, Badal