Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 4:0 (kon.)
K. Vary – Třinec 4:5 (po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:2 (po s.n.) | Liberec – Sparta 1:2 (kon.)
po s.n.
HC Slavia Praha
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 04.12.2012, 18:15Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Hezké odpoledne,
    plzeňští hokejisté i v sezoně 2012/2013 potvrzují, že jimi předváděná hra patří v posledních letech na špici extraligy. Tým okolo většinového majitele a hrající legendy Martina Straky po první polovině základní části vede tabulku soutěže.

Úspěšnou sezonu, při srovnání s tou loňskou, prožívají i slávisté. Zatím se drží ve středu tabulky, nicméně jejich bilance v domácím prostředí není nejpříznivější. Na straně druhé ale tým kouče Vladimíra Růžičky exceluje ve venkovních kláních. Pouze Zlín v tomto srovnání dosahuje lepších výsledků.

HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kempný, Dresler, Kadlec (C), Sobotka, Kuboš, Beňovič, Kalla, Bednář, Klhůfek, Kučný, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Kolařík (A), Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Schleiss, Kratěna (A), Straka, Kašpařík, Lev, Marušák, Kovář, Hollweg, Dvořák, Růžička, Havlíček, Mozík, Gulaš, Petruška, Johnson, Boháč, Pletka

Rozhodčí: .

00:01

00:26
    Slávisté se nechali ve vlastním obranném pásmu obrat o kotouč, čehož nyní využívá Plzeň při své první útočné kombinaci.

00:55
    A tlak mohl vyústit v první branku hostující celku! Na střed kruhu obdržel kotouč zpoza branky Nicholas Johnson, který střílel do volného prostoru. Dominik Furch ale jeho pokus fantastickým zákrokem zneškodnil.

02:31
    Plzeň je od počátku aktivnější, domácí především brání a do útočné třetiny se dostali asi jen jednou.

02:51
    Klhůfek v rohu u mantinelu narazil protihráče, který upadl na ledovou plochu. Zákrok si vyžádal nepříznivou reakci ze strany plzeňského publika.

03:45
    Slávisté byli nuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění. V tomto zápase již podruhé.

03:45
    Modrobílí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Jaroslav Kalla (SLA), který se vůči pravidlům provinil sekáním a dostává dvouminutový trest.

04:08
    Ovšem poměr sil na ledě se vyrovná. Hosté se sotva dostali do útočného pásma a při jednom ze soubojů pravidla překročil Jakub Kovář (PLZ), který si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

05:21
    Na tvrdý bodyček od Václava Pletky zareagovalo domácí publikum velice nemile. Slavia se usadila v útočném pásmu, ale do vážnějších šancí se nedostává.

06:28
    Krátkou přesilovou hru slávisté nedokázali využít. Pokračuje se oboustranně za plného počtu hráčů na ledě.

06:49
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se vhazovalo před brankářem Plzně. Buly zvládli lépe právě západočeští hokejisté, nicméně nevydařil se jim následný přechod do útoku, který skončil ofsajdem.

07:47
    Hra se chvilku odehrávala ve středním pásmu. Modrobílí nahodili puk na zadní mantinel, aby jejich pětka mohla vystřídat.

08:10
    Zakázané uvolnění Plzně. Hra se v posledních minutách převážila a její průběh momentálně vyznívá lépe pro domácí.

08:37
    Jenže to by nesměl Jiří Kučný (SLA) v oblasti brankoviště seknout protihráče. Plzeňští hokejisté si tak zahrají druhou přesilovou hru.

09:15
    Domácí defenziva prozatím funguje, jak má, a brání soupeři v přechodu do útočného pásma.

09:54
    Jenže teď už je Slavia pod stoupajícím tlakem.

10:13
    Domácí měli namále! Kovář poslal puk ke vzdálenější tyči Václavu Pletkovi, kterému se kotouč odrazil od brusle téměř na hokejku tak, že by dorážel do prázdné branky. Jenže vinou velké razance přihrávky se tak nestalo a hostující útočník puk minul.

11:59
    Jelínek obral o puk obránce, který právě rozehrával, a z velké dálky zkusil překvapit Marka Mazance.

12:50
    Po střele z velké vzdálenosti plzeňský brankář podržel puk ve své rukavici a rozhodčí nařídil komerční přestávku.

13:39
    Slávistické první formaci se nepodařilo usadit v útočném pásmu vinou precizní práce obranných řad soupeře.

14:37
    Probíhá nepříliš záživná partie hry, při které nejsme svědky skoro žádných šancí, natož pak pěkného hokeje.

15:28
    Dominik Furch podržel puk ve své rukavici a bude se vhazovat po jeho levici.

15:59
    Kempného rána od modré se v chumlu hráčů několikrát odrazila a po poslední teči puk mířil mezi betony Mazance, který je však stihl včas zavřít.

17:21
    Velký závar před Mazancem nyní způsobila formace okolo Tomáše Hertla, který byl strůjcem posledního střídání.

18:21
    Slávisté zahráli kotouč na zakázané uvolnění a hra se tak přesune před Dominika Furcha.

18:59
    V téměř brejkové situaci se ocitl Milan Gulaš, který byl stíhán obráncem, ale své příležitosti ve prospěch Plzně nedokázal využít.

19:44
    Poslední sekundy prvního dějství se odehrávají v útočném pásmu Plzně.

20:00

Za námi je první třetina utkání, které zprvu nabídlo atraktivní podívanou, nicméně z postupem času se jednalo spíš o taktickou bitvu se způsobem hry, který pro diváky nemusel být příliš atraktivní. Zápas přinesl řadu šancí, více jich asi přišlo ze strany hostů.

20:01

21:03
    Úvodní minuta druhé třetiny přinesla hokej bez šancí, bojovalo se především před brankou Plzně.

21:18
    Václav Pletka obdržel puk před branku, kde využil nepřítomnosti domácí obrany, a po náznaku kličky zvolil forhendovou střelu, kterou Furch pohotově vytěsnil.

22:14
    Přechod domácích do útočného pásma skončil hvizdem rozhodčího pro ofsajd.

22:53
    Červenobílí se usadili v útočném pásmu, střelu Kadlece od modré Mazanec zlikvidoval lapačkou a bude se vhazovat před ním.

23:14
    Vyloučen Ryan Hollweg (PLZ) na dvě minuty za faul loktem.

23:44
    Slavia operuje v útočném pásmu, nicméně po střele Kuboše od modré se kotouč podél mantinelu dostal do středu hřiště.

24:25
    Plzni se podařilo vyhodit a šla střídat. Z toho vzniklo přečíslení domácích, kteří jej ale nedokázali řádně ukončit.

25:14
    Plzeňští hokejisté přečkali oslabení a hrají v plném počtu.

25:48
    Poletín z křídla najížděl na Mazance a zvolil střelu zápěstím, kterou Mazanec zlikvidoval.

26:40
    Po nezáživné pasáži následuje komerční přestávka.

27:46
    Hertl bleskem objel branku a snažil se puk zasunout k tyči. Při tom byl faulován Jakubem Jeřábkem (PLZ), který si odsedí dvě minuty za hákování.

28:40
    Alinč střílel z bezprostření blízkosti brankáře, ale trefil jenom jeho betony.

29:07
    Slavii se přesilová hra mimořádně daří.

29:30
    Poletín z úhlu se trefil pouze ne hruď Mazance.

29:46
    Plzeňští hokejisté přečkali oslabení a hrají tak v plném počtu.

30:40
    Slávisté najížděli ve třech proti jednomu, ale spíše si vzájemně překáželi, tudíž nedokázali příležitosti využít.

31:45
    Po útočné akci Slavie puk skončil v ochranné síti za Mazancovou brankou.

32:05
    Vyloučen Tomáš Frolo (PLZ) na dvě minuty za hákování.

33:04
    Tato přesilová hra se Slavii prozatím moc nedaří. Vhazovat se bude dokonce před brankářem domácím.

33:30
    Domácím se nezdařila rozehrávka, čehož chtěl využít útok soupeře. Slávisté si doposud v přesilové hře nevypracovali žádnou bezprostřední šanci.

34:05
    Plzeň hraje v plném počtu, při oslabení se ani nemusela strachovat. Spíše to byla ona, která zahrozila.

35:42
    Na trestnou lavici půjde Tomáš Frolo (PLZ), který si odsedí dvě minuty za podražení.

36:17
    Ani v této přesilové hře slávisté neoslňují. Vhazovat se bude na útočné modré domácích.

37:05
    Plzni se podařilo vyhodit přes všechny čáry. Rozhodčí při střídání prominul hru v pěti hostujícího celku.

38:40
    Druhá třetina míří do svého konce a stále zápasu chybí to, co hokej dělá hokejem. Zatím jsme neviděli žádnou branku a diváci se v hledišti převážně nudí.

39:50
    Plzeňská první formace způsobila domácím značné problémy.

40:00

Ani druhá třetina utkání nepřinesla žádnou branku a fanoušci v O2 areně už se musí nudit. Dějství bylo ve znamení plzeňské nedisciplinovanosti, jíž slávisté nedokázali využít. Jinak se ale jednalo o vyrovnaný hokej a tomu odpovídá i skóre.

40:01

42:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Čtyřicet dva minut trvalo, než jsme se dočkali první branky zápasu. MARTIN STRAKA z úhlu unikal proti Dominiku Furchovi, kterého prostřelili mezi betony. Asistence: Jiří Marušák, Nicolass St. Pierre.

43:22
    Vyloučen Tomáš Frolo (PLZ) na dvě minuty za nedovolené bránění.

44:37
    Slávisté kombinují v útočné třetině, leč do výrazných šancí se nedostávají.

46:30
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jaroslav Kalla od mantinelu vyslal prudké nahození na branku, které brankáři propadlo pod rukavicí. TOMÁŠ HERTL byl připravený a dorazil kotouč do prázdné branky. Asistence: Jaroslav Kalla, Petr Kuboš.

48:33
    Plzeňští hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

50:20
    Jaroslav Bednář v přečíslení obdržel kotouč a zvolil střelu mezi nohy, kterou Mazanec vyrazil.

53:38
    Plzeňští hokejisté dostávají soupeře pod tlak. Utkání nabralo na tempu a na zajímavosti.

55:38
    Zápas má na rázem vedoucí tým. Stránský objel branku a snažil se zasunout kotouč k tyči. Puk se ale odrazil k dojíždějícímu MICHALU POLETÍNOVI, který jej dorazil za záda Mazance. Asistence: Jan Stránský, Petr Kadlec.

57:59
    Oddechový čas pro hosty. Plzeň odvolává brankáře.

58:45
    Marušák poslal puk před branku volnému JANU KOVÁŘOVI, který se trefil přesně do šibenice a dodává utkání zajímavý náboj. Asistence: Jiří Marušák, Milan Gulaš.

60:00

60:01

61:08
    Plzeňští hokejisté se nemohou dostat z vlastní obranné třetiny.

63:16
    Prodloužení přináší zatím pramálo šancí.

63:57
    Zakázané uvolnění Plzně.

64:23
    Dominik Furch podržel kotouč pod svou lapačkou a půl minuty před koncem prodloužení se bude vhazovat po jeho levici.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Jaroslav Kalla uspěl trefou mezi nohy - 1:0.

Jan Kovář udělal kličku na forhend, ale minul branku - 1:0.

Jaroslav Bednář se trefil mezi betony - 2:0.

Václav Pletka prostřelil Furcha mezi nohy - 2:1.

65:00
    Lukáš Krenželok udělal svou typickou kličku a vystřelil Slavii bonusový bod. Rozhodující nájezd vstřelil Jaroslav Bednář.

Konec zápasu. (20:49:59)

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 47. Hertl (Kalla, Kuboš), 56. Poletín (Stránský, Kadlec), 65. Bednář - 43. Straka (Marušák, St. Pierre), 59. Kovář (Marušák, Gulaš)