Milevsko – Bílina 2:3 (kon.) | Řisuty – Děčín 6:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 3:0 (kon.)
Havířov – Přerov 0:3 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:0 (kon.) | Prostějov – Opava 6:5 (po pr.)
Frýdek-M. – Karviná (Baník) 2:1 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:2 (po s.n.) | Kobra – Sokolov 7:2 (kon.)
Jablonec n/N – Tábor 3:2 (po pr.) | Jindř. Hradec – Břeclav 2:4 (kon.)
AZ Havířov
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.12.2012, 17:00 • K&K Pneu aréna, Havířov • 2. liga skupina Východ

To je z Havířova pro dnešek vše nashledanou u dalších onlajnů. (19:19:22)

Je dobojováno. Na led dopadají další plyšáci. Hráči si podávají ruce ve středovém kruhu.

Zubři dnes našli na AZet recept a připravili mu první porážku na domácím ledě. Domácí tým si však i prohru udrží vedení v tabulce.

Přerov právě vstřelil branku!
    RICHARD BRANČÍK se trefuje ze středního pásma do prázdné branky AZetu a je rozhodnuto. Asistene: Petr Sakrajda, Martin Vojtek.

58:19
    Hosté vyhazují z pásma.

58:11
    Icing Přerova.

57:46
    Matoušek míří na střídačku AZet to zkouší v pěti.

Oddechový čas pro domácí.

Goiš a Prokop po 2 minutách za hrubost. Hraje se 4 na 4.

Následovala šťouchanice před hostující brankou, bude se vylučovat.

57:39
    Obrovská dvojšance AZetu. Nejprve Sztefek trefuje tyč a pak Stránský nedokázal protlačit puk kolem ležícího Vojtka.

56:20
    Zubři nevychají žádnou možnost na rychlý kontr - Kundrátek z jedné takové akce mířil přesně, ale Matoušek vyráží.

55:40
    Hra pokračuje, domácí se tlačí do útočné třetiny.

Dnešní utkání sleduje 1.620 diváků.

Diváci zasypali led plyšáky. Jsou jich stovky, takže úklid bude trvat několik minut.

55:29
    JIŘÍ GOIŠ dostal na pravý kruh přesnou přihrávku od mantinelu a střelou ke vzdálenější tyči nedal Matouškovi šanci. Asistence Pavel Hanák a Matěj Málek.

55:16
    Prokop nahazuje od červené na Vojtka.

54:58
    Posunuta domácí branka, hra přerušena.

54:30
    Zientek úspěšný v obraně - odstavil protihráče a získal puk.

53:51
    Rychlý kontr Zubrů, Sakrajdova jedovka trefuje Matouška do ramene.

53:30
    Stránského snaha o zakončení neúspěšná, pak odpískáno kvůli útočícímu hráči v brankovišti.

53:05

52:35
    A AZet se opět snaží usadit v útočnéí třetině.

52:20
    Přerovští vyhazují ...

51:53
    Velký nápor AZetu. V největší šanci Pechenec, ale z mezikruží mířil těsně nad.

51:15
    Domácí vyhráli buly, následovala střela Hegegyho a pak se hosté osvobodili.

51:05
    Hanák (PRE) 2 min. hákování.

50:37
    Vydrovu střelu od modré tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale těsně vedle.

50:06

50:05
    Osinův pokus od modré Matoušek vyráží hokejkou do rohu.

49:32
    Nepřesná rozehra Zubrů a jejich icing.

49:10
    AZet se osvobozuje.

49:00
    Vlčkův pokus kryje Matoušek, hra přerušena.

48:49
    Hosté si vytvořili zámek.

48:25
    Kanko šikovně šetří čas ve třetině hostí.

48:06
    Prokop (HAV) 2 min. podražení.

47:32
    Potočný šikovně sebral zezadu puk hostujícímu obránci, ale pak mu touš unikl a tak nemohl zakončit.

46:43
    Najdekova chyba ve vlastní třetině, ale hosté toho nevyužili Ditrichovi obránce padl do střely. Navíc posunuta domácí branka.

46:05
    Teď měl Vojtek štěstí, puk po střele Pechance proklouzal kolem jeho tyčky.

45:32
    Hegegy to zkusil podobně jako Sztefek před chvílí, ale také stejně dopadl.

44:39
    Sztefek si vyjel z rohu mezi kruhy a z otočky chtěl překvapit Vojtka - jeho beton však byl na místě.

44:11
    Ve stejný čas jdou na trestnou Najdek (HAV) na 2 min. za hákování a Osina (PRE) na 2 min. filmovaný pád.

43:05
    Pěkná souhra Goiše s Hanákem a druhý jmenovaný těsně míjí domácí klec.

42:36

42:16
    Kanko z poza branky vybídl ke střele Kolaříka, ten byl pokrytý.

41:50
    Další technický přestupek domácích - ofsajd.

41:40
    Nepřesná rozehra AZetu - icing ve vlastní přesilovce.

41:35
    Hosté se osvobozují.

41:00
    Prokop nahazoval od modré, Sztefek tečoval, Vojtek vyrazil.

40:36
    Pala (PRE) 2 min. za hákování.

40:30
    Icing hostů.

40:16
    Sztefek se prodral do opakovaného zakončení, ale neuspěl.

40:01

Druhá třetina už nabídla trochu lepší hokej. Domácí se snažili vyrovnat, hosté se nikam moc netlačili a hrozili z občasných šancí. Branka nicméně nepadla, tak je skóre stále 0:1. 3. třetina začne asi v 18:33.

40:00

39:45
    Ještě jedna šance se rýsovala pro AZet, ale Najdekovu přihrávku před branku jeho spoluhráč tísněný obráncem nezpracoval.

39:27
    Obrovská chyba domácích v rozehrávce - Sakrajda vypíchl puk a jel sám na Matouška. Ten však svůj tým podržel když pokus o zasunutí mezi betony pokryl.

38:29
    Díky nepřesnosti musí domácí začínat až za vlastní brankou.

38:13
    Ofsajd AZetu.

37:48
    Pozorný Krisl v obranné činnosti - zastavil začínající akci hostí.

37:06
    Vhazování u domácí branky.

36:52
    Málek tvrdě pálí z kruhu - Matoušek pozorný a vyráží betonem.

36:32

35:58
    Puk mimo ledovou plochu, vhazování před Vojtkem.

35:00
    Potočný sám před Vojtkem ale zády k brance - těžká pozice a puk mu utíká za branku.

34:48
    Rimmel pálil od modré a puk - jak jinak než vyražen Vojtkem nad plexi.

34:32
    Vaněk (PRE) 2 min. sekání.

34:29
    Matoušek skvěle proti Kundrátkovi a následně i proti dvěma dorážkám přerovských.

33:56
    Najdekova střela z kruhu - opět přerovský brankář vyráží puk nad plexi.

33:13
    Klimša si vyjel z poza branky do střelecké pizice,ale hra přerušena kvůli útočícímu hráči v branovišti.

32:57
    Pechancova bomba se střední vzdálenosti těsně mimo.

32:32
    Krásný strom v podání Krisla proti Málkovi.

32:04
    Po dlouhé době těžký zákrok pro Matouška - Kundrátek nadvakrát dorážel u jeho pravé tyčky, ale mladý havířovský gólman odolal.

31:25
    Potočný po vyjetí z poza branky z otočky těsně míjí Vojtkův beton ale i branku.

30:29
    Icing domácích.

30:10
    Velký nápor AZetu - v další šanci Potočný, hosté odolávají s vypětím všech sil.

29:45
    Hegegy od modré těsně míjí tyč.

29:06
    Kankova střela švihem po zásahu Vojtkovy vyrážečky skončila mimo kluziště.

28:56
    ... a už jsou v plném počtu.

28:46
    Hosté se osvobozují....

28:06
    Prokop krásně trefil z voleje skákající puk, bohužel až těsně za modrou - ofsajd.

27:18
    Stránský si z rohu vyjel mezi kruhy, ale jeho pokus sražen chumlem hráčů mimo.

26:56
    Pala (PRE) 2 min podražení.

26:46
    Krisl tvrdě zastavil u mantinelu pronikajícího Málka.

26:20
    Ofsajd Přerova.

25:25
    Další ukázka šikovnosti Richarda Brančíka - zpracoval si vysokou přihrávku, natlačil se kolem obránce a ještě stačil vystřelit - Matoušek s námahou vyráží.

25:13

24:44
    Rimmelova bomba po buly sestřelila hostujícího Vlčka - ten zůstal ležet, ale hra se přerušila až po nějaké době.

24:10
    Pavlas sám před Vojtkem. ale jeho bekend míří těsně vedle.

23:09
    Kolařík dostal dlouhou přihrávku na modrou, ale puk nezpracoval a tak jej sebral Vojtek.

22:23
    Najdek s Danečkem si krásně najeli 2 na 1, ale Danečkův skákající pokus Vojtek vyrazil.

21:38
    Pozorný zákrok havířovského strážce branky.

21:34
    Osinova střela sražena do hlediště, vhazovánínpřed Matouškem.

20:55
    Dokonce se domácí dostali i ke střele - Jan Daneček donutil Vojtka k zásahu u levé tyčky.

20:36
    Havířovští úspěšně napadají přerovskou rozehrávku.

20:01

První třetina tentokrát přinesla jen průměrný hokej. AZet měl sice asi více ze hry, ale i hosté hrozili. Viděli jsme i dvě nevyužité přesilovky. Hosté se ale jednou z branky radovali - díky polovlastnímu gólu vedou 1:0. Druhá třetina začne asi v 17:44.

20:00

19:58
    Zámek domácích pokračuje, ale to už, vzhledem k času, Zubři asi odolají.

19:45
    Vydrova střela od modré letí těsně vedle.

19:16
    Přerovští jsou pod tlakem, ale zatím odolávají.

18:42
    Sztefek se prodral po pravém křídle, ale bekendem na Vojtka nevyzrál.

18:02
    Domácí v plném počtu, ale vhazování před Matouškem.

17:49
    Stránský od červené nahodil na Vojtka - AZet šetří čas.

17:10
    Po krátkém osvobození už jsou domácí opět pod zámkem.

16:20
    Matoušek při zákroku pustil hůl a oběma rukama vyrážel puk ze svého brankoviště - úspěšně!

16:02
    2 minuty pro Najdeka (HAV) za hákování

15:39

15:20
    Najdek kombivoval s Danečkem, ale puk jim pozorná obrana sebrala.

14:58
    Rimmel se vydal až před branku hostí a ohrozil Vojtka - tomu puk vypadl, ale nikdo z domácích s k němu nedostal na dorážku včas.

14:30
    Nahození na Vojtka, ten v pohodě odehrává puk mimo.

14:06
    Opět je to AZet kdo má puk a zakládá útok.

13:42
    Přerovský Sprušil leží po srážce s Kolaříkem na ledě. Na střídačku jej doprovází spoluhráči. Drží se za bolestivě zraněnou ruku.

13:30

13:24
    Hosté aktivní za brankou Havířova - puk nahozený před branku však obrana pokryla.

12:51
    Najdek vyhrál buly přímo na Vojtka - ten pozorný.

12:49
    Stránského střela sražena nad branku i plexi - vhazování před Vojtkem.

12:16
    Domácí pokračují v neúspěšném dobývání Přerovské obrany.

11:42
    Sztefek se dral do útočné třetiny, ale zratil puk.

11:17

11:00
    Zubři se osvobozují.

10:27
    Zientek to taky zkusil z úhlu, ale Vojtek byl připraven.

09:47
    Kanko z úhlu trefuje tyčku!

09:17
    Kudělka (PRE) 2 min. za ned. bránění.

08:58
    První opravdový zákrok Vojtka, zachytil puk a vhazuje se před jeho brankou.

08:18
    AZet má sice puk více na hokejkách, ale do šancí se nedostává. Hosté pozorně brání a vyráží do rychlých kontrů.

07:36
    Potočný z levého kruhu mířil nepřesně.

06:54
    Matoušek posílá puk po mantinelu ven ze třetiny.

06:31
    Vhazování před Matouškem.

05:33
    Brančík z levého křídla těsně míjí šibenici.

04:30
    AZet v útočném snažení, ale bez efektu.

03:50
    RICHARD BRANČÍK označen za střelce branky, ale posledním kdo se puku dotkl byl domácí kapitán Krisl. Hosté jdou do šťastného vedení. Bez asistence.

03:47
    První zákrok Matouška po Brančíkově střele švihem.

03:34
    Další nápor Havířova.

02:58
    AZet zachytil rozehrávku Zubrů a motá hosty v jejich třetině.

01:45
    Kudělka nahazoval puk do chumlu před Matouškem, a touš nakonec vyklouzal mimo branku.

01:20
    Pechanec kombinoval s Kolaříkem, ale neuspěli.

00:38
    Domácí zakládají útok za svou brankou.

00:01

Přerovští už jsou na ledě, Havířovští, vyvolávaní spíkrem, právě nastupují.
    V jejich sestavě chybí, kromě dlouhodobě zraněných, i nově zraněný Tomáš Bursík.

Jednou z nejdůležitějších je, že proběhne akce "Na hokej s plyšákem". Po prvním vstřeleném gólu AZetu mohou diváci na led hodit plyšáka a tím pomoci sbírce pro Azylový dům pro matky s dětmi v Havířově. Výtěžek akce bude předán na charitativním koncertu na Náměstí Republiky v pátek 14.12. 2012.

Oba týmy už za sebou mají rozbruslení. Na ledě je spíkr přinášející základní informace k dnešnímu zápasu.

AZ Havířov: Matoušek (Tomšů) - Prokop, Vydra, Hegegy, Rimmel, Jonáš, Zientek, Graca, Krisl - Daneček, Najdek, Sztefek - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Potočný, Stránský - Pavlas

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Hanák, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kudrátek, Kolář, Sprušil, Vaněk.

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě potřetí během osmi dnů střetnou AZet s přerovskými Zubry. Po vloženém dvojkole a výsledcích 3:2 a 5:2 pro Azet je dnešní zápas součástí 23. kola, tedy prvního kola 3. čtvrtiny základní soutěže východní skupiny 2. ligy.

Domácí jsou po polovině ligy v čele tabulky první s šestibodovým náskokem na Prostějov. Mají za sebou osmizápasovou šňůru vítězství a i přes stálou absenci několika zraněných hráčů momentálně "šlapou". Navíc doma ještě neprohráli, takže jsou i dnes favoritem.

Hosté klesli po dvou porážkách od AZetu na třetí místo a ztrácí 6 bodů na Prostějov. V posledních zápasech se potýkají s nízkou střeleckou produktivitou. Uvidíme jestli dnes dokáží vstřelit více než dvě branky, což se jim podařilo jen jednou z posledních pěti zápasů.

Zápasy AZetu a Zubrů přináší tradičně dobrou hokejovou podívanou, tak věřme, že tomu nebude ani dnes jinak.

Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 4. Brančík, 56. Goiš (Hanák, Málek), 59. Brančík (Sakrajda, Vojtek)

Rozhodčí: Czubaj - Barteček, Moravec