Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 5:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 2:1 (kon.)
Olomouc – HC Kladno 5:3 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Sparta – Ústí n/L 7:2 (kon.)
Pardubice – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 6:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 08.12.2012, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Přeji příjemný zbytek soboty. (14:51:52)

Je hotovo, tři body berou domácí hráči. Ve třetí třetině sice hosté nepouštěli Kometu do útočného pásma, jediná branka Schleisse však už na změnu ve vývoji zápasu nestačila. Kometa tak Plzeň poráží i podruhé v sezoně, Indiáni se na dalekou cestu vydají s vědomím porážky.

60:00

59:45
    Pacanda od modré nemířil přesně.

59:29
    Stále se Brnu daří držet hosty daleko od Klimeše.

59:16
    Hraje se ve středním pásmu.

59:04
    Domácí Dujsík se s pukem nepáral a poslal jej na zakázané uvolnění, Příhoda už opouští branku.

58:59
    Hostující trenér Bruk si dle očekávání vyžádal oddechový čas. Příhoda ještě zůstane v brance.

58:59
    Postavení útočícího hráče v brankovišti ukončuje plzeňskou ofenzivní snahu a stěhuje hru do středního pásma.

58:46
    Stále se Plzeň nedostává do žádného tlaku.

58:29
    Domácí drží puk na holích, to přesně potřebují.

58:14

58:06
    Dujsíkovu přízemní střelu Příhoda vykopává.

57:32
    Hostům se daří vyhodit puk a šetřit čas v oslabení. Oni však musejí zároveň myslet i na vstřelení gólu.

57:11
    Po Vágnerově střele zůstal puk v kalhotách Maška, bude se vhazovat před brankou Plzně.

57:02
    Boček vypálil z větší vzdálenosti, jeho střelu však Příhoda dobře viděl a také chytil do lapačky.

56:48
    Domácí kombinují v útočné třetině.

56:26
    Početní výhodu startuje Kometa ofsajdem.

56:14
    Zbytečný zkrat hostujícího Paška oslabuje Plzeň. Útočník Západočechů mimo hru doslova sejmul Klimeše v jeho brankovišti a dostane dvě minuty za napadení.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 17. Buhaj (Wasserbauer), 28. Boček (Wasserbauer, Dujsík) - 48. Schleiss (Tulačka, Pacanda)

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Jenyš, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.
    HC Plzeň 1929: Příhoda (Karafiát) - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík (C), Moravčík, Andrlík, Holý, Ruprecht - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmerman, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Rozhodčí: Škach - Goňa, Wesley