Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Mytišči – Jekatěrinburg 2:6 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 1:2 (po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | Lev – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Doněck – Omsk 0:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Dynamo Moskva
Neděle 23.12.2012, 07:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Amur Chabarovsk 1:3 Dynamo Moskva (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 60. Gusev (Hytönen, Lahti) – 15. Kasjančuk (pen), 37. Ovečkin, 45. Kokarjev (Volkov, Gorochov). Rozhodčí: Bondar, Vasiljev - Palej, Putilin. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 7100. Střely na branku: 22:24.

Amur Chabarovsk: Kuzněcov - Ožiganov, Osipov, Loginov V., Loginov A., Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Tarasov (C), Petružálek, Lingren - Hytönen, Lahti, Gusev - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Štěpanov.

Dynamo Moskva: Šaryčenkov - Gorochov, Graňák, Novák, Solovjov, Bojkov, Višněvskij, Akišin - Ovečkin (C), Komarov, Bäckström - Gynge, Gorovikov, Kvapil - Soin, Kasjančuk, Kňazov - Cvětkov, Volkov, Kokarjev.
    (09:24:07)

Ve třetí třetině se hrál ofenzivnější hokej. Dynamo jej však zcela ovládlo. Po ubráněném oslabení z prvních minut se dostávali hostující hráči stále blíže na dostřel Kuzněcovova. A Kokarjev tak mohl zvýšit už na 0:3 ve 45. minutě. Amur působil hodně odevzdaně a několik zachozených šancí Ovečkina nakonce šest sekund před koncem zápasu využil po zaváhání hostující obrany Gusev. Stav utkání 1:3. Děkujeme za pozornost!

60:00

59:54
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak se domácí přece jen prosadili a pokazili tak zápas hostujícímu brankáři Šaryčenkovovi. Parádní a pohlednou souhru. Hytönena s Lahti, kteří připravili střeleckou příležitost na pravou tyč Šaryčenkovovy branky pro NIKITU GUSEVOVA, který měl před sebou odkrytou branku a nezaváhal. Asistence: Juha-Pekka Hytönen, Janne Lahti.

59:40
    Postavení mimo hru Amuru.

59:30
    A opět Ovečkin nepříjemně střílel z levého kruhu. Domácí brankář kryje.

59:21
    Hosté dohrávají třetinu v útočném pásmu.

58:18
    Ale výborně domácí Osipov jej odzbrojil za brankou Kuzněcovova.

58:09
    Hostující Ovečkin v útočném pásmu.

57:48
    Ale Juňkov ztrácí kotouč. Ještě Lahti chtěl jej vybojovat zpátky, ale hostující Gorovikov uklidňuje rozehrávku svého týmu.

57:21
    Amur po delší době se usadil v pásmu Moskvy.

57:00
    Ale vše hostující obrana zvládla.

56:27
    Kokarjev už ztrácí útočné pásmo dopředu jde domácí Jaakola.

56:07
    Tlak Dynama pokračuje.

55:40
    Cvětkov v dalším nebezpečném zakončení a po něm ještě dorážel Kasjančuk. Kuzněcov nyní podržel své spoluhráče fantastickým zákrokem!

55:20
    Hosté kontrolují hru a svému soupeři z Chabarovku nic nedovolují. Amur už působí hodně odevzdaným dojmem.

54:44
    Další pokus z levého kruhu v podání Soina.

54:36
    Pokračuje tlak Dynama.

54:05
    Další pokus z hole Komarovova, který nadělal starosti domácímu gólmanovi.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 60. Gusev (Hytönen, Lahti) - 15. Kasjančuk (pen.), 37. Ovečkin, 45. Kokarjev (Volkov, Gorochov)

Amur Chabarovsk: Kuzněcov (Běrestněv) - Ožiganov, Osipov, Loginov V., Loginov A., Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Tarasov (C), Petružálek, Lingren - Hytönen, Lahti, Gusev - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Štěpanov.
    Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Jerjomenko) - Gorochov, Graňák, Novák, Solovjov, Bojkov, Višněvskij, Akišin - Ovečkin (C), Komarov, Bäckström - Gynge, Gorovikov, Kvapil - Soin, Kasjančuk, Kňazov - Cvětkov, Volkov, Kokarjev.

Rozhodčí: Bondar, Vasiljev - Palej, Putilin