Zlín – Chomutov 5:2 (kon.) | Třinec – Liberec 6:5 (po s.n.) | Plzeň – Sparta 2:1 (kon.)
K. Vary – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Středa 26.12.2012, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dalšího utkání třiatřicátého kola Tipsport extraligy. Dnes na sebe narazí domácí HC Energie Karlovy Vary proti úřadujícímu mistru předcházejícího ročníku - Pardubicím. Dá se předpokládat, že Energie, která v předešlém utkání proti Litvínovu ztratila bodový zisk už ve druhé třetině, se bude chtít ukázat a udělá vše proto, aby plně bodovala a tím se pokusila vymanit z nelichotivé poslední příčky. Motivaci ale mají i Pardubice, které se momentálně nacházejí na jedenáctém místě tabulky a na desátou Spartu, která "okupuje" poslední postupové místo do předkola play-off, ztrácí už čtyři body. Pokud úřadující mistr chce přemýšlet o postupu do předkola play-off, musí bodovat všude, kde se dá. Proto dnes večer můžeme očekávat velice zajímavé utkání.

Tyto dva celky na sebe narazily letos už ve dvou utkáních, ve kterých vždy rozhodoval těsný výsledek a zatím při střetnutí těchto dvou celků nepadly během základní hrací doby více jak tři branky. V sedmém kole Energie prohrála v domácím prostředí až na samostatné nájezdy. Zápas skončil 1:2 pro Pardubice. Naopak na ledě úřadujícího mistra dokázal tým energetiků vyhrát opět s těsným skóre, ale už v základní hrací době - 1:2.

Ledová plocha v KV Areně je už připravená a do začátku utkání HC Energie - ČSOB Pojišťovna Pardubice zbývá necelých sedm minut. Za domácí dnes opět nastoupí po menší pauze kanadský obránce Andrew MacDonald. Pardubice budou ale postrádat své "tahouny," kterým skončily pojistky. Dnes večer tak na ledě neuvidíme hráče z NHL Krejčího a Hemskýho. Za chvíli začínáme.

00:01

00:15
    Po úvodní buly získaly kotouč Pardubice, ale nedokázaly založit útok a kotouč tak připadl na čepele domácích.

00:50
    Bicek se dostal do první šance. Salfický ale vytěsnil puk betony.

01:10
    Na druhé straně se dostal do slibné šance Šagát, ale Závorka puk vytěsnil podobně, jako při předešlé šanci Salfický.

01:14
    Domácí budou hrát v oslabení. Na trestnou lavici usedá Doležal (KVA) za nedovolené bránění.

02:02
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Po zmatku ve středním pásmu se dostaly do brejku dva útočníci hostí. Po skvělé nahrávce Buchteleho neměl problém LUKÁŠ RADIL nájezd proměnit. Radil tak posílá Pardubice do vedení ihned v úvodu utkání! Asistence: Jan Buchtele, Kousal

02:51
    Nápor Pardubic ale pokračuje. Branku Závorky teď ohrozil tvrdou střelou Bartek.

04:10
    Teď operuje v útočném pásmu hostí Skuhravého formace, která si vytvořila několik šancí, které ovšem Salfického branku nějak výrazně neohrozily.

05:29
    M. Drtina teď pálil od modré směrem k Závorkovo bráně, který byl ale připraven a kotouč ukryl pod svojí lapačku.

05:46
    Bude se vylučovat na straně hostí.

05:46
    Benák si odsedí dvě trestné minuty za zdržování hry.

05:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

To byla rychlá odpověď! Po vyhrané buly se k puku dostal Drtina, který našel před bránou JIŘÍHO BICKA , který na dvakrát prostřelil brankáře Salfického. Domácí tak srovnávají na 1:1. Asistence: Zaťovič, Drtina

07:27
    V útočném pásmu se teď usadily Pardubice, ale střela Píši byla vyražena vysoko nad.

07:40
    Gawryletz pálil ihned po vyhrané buly od modré a Závorka měl hodně práce se zkrocením střely.

08:05
    Za podražení si odpyká trest Marek Drtina. Domácí budou hrát druhou přesilovku.

08:25
    Domácím se ale nedaří založit útok a usadit se v útočném pásmu.

08:42
    Nosek se dostal u modré k puku a namířil střelu přímo do masky Salfického. Bude se vhazovat v útočném pásmu hostí.

09:16
    Vašíčkovi se teď podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

09:54
    Vachovec poslal nepřesnou přihrávku na Poláka, který neměl šanci zachytit puk na modré a Energie tak ztrácí útočné pásmo.

12:40
    Šagát (PCE) odchází za podražení na dvě minuty na trestnou lavici. Pardubice tak dnes nabídly už třetí přesilovou hru domácím.

13:01
    Doležal nahodil puk na bránu Salfického, který ale vyrazil kotouč vysoko nad do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu hostí.

13:10
    Polák zkoušel dvakrát vyslat střelu mezi tyče Salfického branky, ale golman hostí byl pozorný a dvakrát puk vyrazil mimo brankoviště.

14:40
    Hosté hrají v plném počtu.

15:22
    Skladaný zkoušel najít Skuhravého, který ale nedokázal puk zpracovat a ze šance domácích tak sešlo.

16:05
    Pardubice se zkouší usadit v obranném pásmu domácích, ale zatím se hraje spíše u mantinelů, kde můžeme vidět často silové souboje o puk, které vedou k přerušení hry.

16:25
    Drtina (KVA) jde pykat na dvě minuty za podražení. Pardubice sehrají přesilovou hru.

16:40
    Energii se podařilo vyhodit puk, který byl tečovaný a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:10
    Bartek vyslal tvrdou střelu, ale tu domácí brankář vyrazil směrem k Vachovcovi, který pak kotouč bez problémů vyhodil ven ze třetiny.

17:38
    Po další buly, která se vhazovala před brankou Závorky, se puk dostal ke Skuhravému a ten opět vyhazuje.

18:25
    Domácí hrají v plném počtu.

18:41
    Gawryletz vypálil od modré, ale jeho střela opět nedokázala nějak výrazně ohrozit branku Závorky.

19:40
    Zaťovič zavezl kotouč do útočného pásma domácích a vytvořil si šanci, kterou ale s přehledem zlikvidoval pozorný Salfický.

19:56
    Bartek ještě zkoušel vystřelit, ale další šanci to už nepřinese.

20:00

Zásahy brankářů: Závorka - 14, Salfický - 7.

Po první třetině je hra velice vyrovnaná. Oba dva celky mají problém s přechodem skrz střední pásmo a tak se spíše pokouší kotouče nahazovat na branku soupeře nebo do rohů. Na obou stranách jsme také viděli vyloučení, kterých dokázaly oba dva týmy využít. První přesilovku proměnily ihned v úvodu Pardubice a šly tak do vedení. Nevedly ale dlouho, protože po pár minutách nabídly přesilovou hru domácím a Energie bez trápení přesilovky využila a hru srovnala na 1:1.

Na led přicházejí hráči a druhá třetina tak za nedlouho začne.

20:01

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí a ihned zakládají útok.

20:53
    Po zakázaném uvolnění hostí se Bartek po buly ujmul puku a zamířil směrem k Závorkovo bráně. Nastřelil ale jenom betony domácího brankáře.

21:12
    Na druhé straně zkoušel ohrozit branku Salfického Skuhravý, ale střela vyslaná na brankáře hostí moc problémů nenadělala.

21:42
    Buchtele ohrozil branku Závorky! Po uvolnění nastřelil horní tyč!

22:31
    Domácí mají velké problémy s udržením puku v útočném pásmu. Z toho těží Pardubice, které neváhají a chodí do častých brejků.

23:15
    Pech ukličkoval obranu hostí a zakončoval mezi Salfického betony. Odražený kotouč pak zkoušel ještě dorazit Bicek. Tomu ale kotouč sklouzl z čepele.

23:48
    Látal pálil od modré do volného prostoru mezi pravou tyčí a Salfického lapačky. Střelu ale Salfický lapil.

24:58
    Drtina poslal lehké nahození na Salfického, kolem kterého se hned sjeli útočníci domácích. Salfický kotouč radši ukryl pod lapačku.

25:26
    Heřman vyslal další střelu od modré, tu však obránci Pardubic vyrazili do ochranné sítě.

25:44
    Pardubice mají problém s tlakem, který teď domácí vytváří. Pech opět vytáhl parádní kličky ze svého repertoáru a zakončil přímo do náruče Salfického.

26:25
    Kočí zkoušel zakončit z malého úhlu, ale trefil pouze brankovou boční síťku.

26:53
    Odraženého puku se zhostil Skladaný, který puk zavezl do útočného pásma a zkoušel zakončit. Střela však skončila opět v náruči Salfického.

27:01
    Pardubice mají problém ale i na buly, které se jim nedaří vyhrávat.

27:30
    Kloz pálil od modré, ale do střely se mu obětavě položil pardubický Starý. Z ledu se ale zvedl bez problémů.

27:57
    Do šance se dostali Zucker se Skladaným. Salfický ale v klidu vyrazil mimo tyče jeho branky.

28:51
    Salfický teď vytáhl dva parádní zákroky! S rostoucím tlakem domácích roste také počet šancí a střel, kterou domácí směrem k bráně Salfického vysílají! Salfický nájezd Látala zlikvidoval parádní rybičkou!

29:50
    Bylo nařízeno trestné střílení.
    Lukáš Pech (KVA) bude mít za podražení při samostatném úniku možnost navýšit skóre domácích!

29:50
    Pechovi sklouzl kotouč a Salfický bez problémů betonem vyrazil mimo.

30:07
    Vachovec zhatil nájezd Tomáše Noska, kterému vletěl pod hokejku a kotouč vyrazil do rohu třetiny.

30:39
    David Nosek našel přes celé hřiště Zuckera, který ale na hranici útočného pásma nedokázal zpracovat.

31:24
    Buchtele teď z velké blízkosti zkoušel prostřelit Závorku, ten vyrazil kotouč mimo tyče branky.

32:36
    Chaos před brankou Závorky! Na hromadě je na sobě 5 hráčů domácích a hostí. Závorka neví, kde má puk.

32:39
    Rozhodčí hru přerušili. Hra se přiostřuje, rozhodčí se proto pokoušejí hru zklidnit.

33:19
    Benák si udělal kličku a zakončil. Závorka měl se střelou problémy. Puk neudržel v náruči a vypadl mu, naštěstí pro něj před obránce Davida Noska, který hru uklidnil.

34:07
    Šagát mohl jít sám na brankáře, ale na hranici útočného pásma se zamotal při zpracování a musel puk přenechat domácím, aby nebyl ofsajd.

34:41
    Marek Drtina (PCE) nabídl domácím další přesilovou hru. Za hákování si odpyká dvě minuty.

34:56
    Pardubice vyhazují puk z obranného pásma.

35:23
    Nosek vyslal tvrdou střelu, kterou Salfický zřejmě neviděl a jen ji vyrazil před sebe!

36:21
    Karlovým Varům se nedaří usadit v útočném pásmu.

36:41
    Hosté hrají v plném počtu!

37:10
    Polák se nabídl na modré a také přihrávku od Davida Noska dostal, ale měl také problémy při zpracování a puk si srazil do rohu třetiny.

37:18
    Salfický opět vytáhl parádní zákrok a zhatil tak Vachovcovi gólovou šanci!

38:02
    K Látalovi se dostal po vyhrané buly kotouč a zkoušel střílet. Střílel ale mimo. Puk se dostal vzápětí k Zaťovičovi. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.

38:24
    Kousal nastřelil branku Závorky, ten střelu vytěsnil betony do prostoru, kde nikdo z pardubických nebyl.

39:29
    Posledních třicet vteřin před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před brankou Salfického. Puk byl sražen do ochranné sítě.

40:00

Na závěr třetiny si Pardubice vytvořily brejk, který ale nepřinesl zakončení.

Zásahy brankařů: Salfický - 12, Závorka - 6

Ve druhé třetině měli více ze hry domácí energetici, kteří si vytvořili ihned několik nátlakových šancí. Nejvíce šancí jsme mohli vidět hlavně u tria Zaťovič - Pech - Bicek, kteří zásobovali Salfického několika výpady. Pardubickým je velkou oporou Dušan Salfický, který ve druhé třetině musel vytáhnout několik skvělých zákroků. Branky jsme se sice ve druhé třetině nedočkali, přesto je na co se koukat. Po krátké přestávce se opět vrátíme k přenosu.

40:01

40:12
    Bicek se po vhazování úvodní buly zhostil puku a vyslal střelu na Salfického, který sice puk vyrazil, ale následným skokem kotouč ukryl pod svojí lapačku. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu hostí.

40:52
    Polák teď našel před brankou samotného Pecha, kterému ale puk sklouzl z čepele a nedokázal tak zakončit do odkryté brány, do které se nestačil Salfický vrátit po zákroku mimo brankoviště.

41:17
    Benák je dnes při chuti a pokud může, tak vysílá jednu střelu za druhou. Tu poslední Závorka vytěsnil betony mimo ohrožení své branky.

41:41
    Bude se zkoumat video! Po zmatku v brankovišti domácích byl puk zalehnut zřejmě domácím brankářem a rozhodčí se tak poradí s videorozhodčím, zda-li kotouč přešel brankovou čáru.

41:41
    Branka nepadla. Závorka puk udržel pod sebou ještě před brankovou čárou.

42:13
    Po souboji u mantinelu končí kotouč na střídačce domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže k Závorkovo brance.

42:35
    Domácí mají problém ve střední pásmu, které hosté z Pardubic velice dobře zahušťují. Nedaří se jim tak založit útok.

43:18
    Bude se vylučovat!

43:19
    Po akci Zuckera, který si kličkou vytvořil prostor na zakončení byl hákován Benákem (PCE), který si tak odpyká dvouminutový trest.

43:40
    Hákováním se provinil další hráč Pardubic. Kočí (PCE) hákoval Bicka, který byl ve slibné šanci a posílá tak svoje mužstvo do tří. Energie bude hrát skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3.

43:45
    David Nosek si položil obránce Pardubic, poté si narazil s Pechem a vystřelil. Salfický srazil střelu do ochranné sítě.

44:18
    DAVID NOSEK se opřel tvrdě do brány a prostřelil prostor mezi Salfického betonem a vyrážečkou! Posílá tak Energii do vedení! Asistence: Drtina, Pech

44:35
    Energie má k dispozici ještě minutu přesilové hry 5 na 4.

44:52
    Salfický musel likvidovat další střelu, kterou vyslal Drtina.

45:45
    Hosté hráli v plném počtu necelé tři vteřiny. Pardubice jdou opět do oslabení po krosčeku Píši (PCE).

46:14
    Pardubice se osvobozují a vyhazují kotouč z obranného pásma.

47:15
    Salfický likvidoval hned několik šancí Energie. Při poslední střele, kterou poslal Grman se mu už podařilo kotouč zkrotit pod svojí lapačku.

47:29
    David Nosek střílel od modré, ale obránce Pardubic střelu tečoval mimo branku Salfického.

47:41
    Buchtele a Starý se dostali do brejku, který přinesl pouze střelu mimo.

47:45

49:11
    Hosté se konečně dostávají z tlaku domácích a snaží se založit útok.

49:37
    Útok hostí zhatil Grman, který se dostal poté s pukem až na hranici útočného pásma a zkoušel Salfického překonat tvrdou střelou. Ta šla ale vysoko nad a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

50:07
    Skuhravého formace se zkoušela prosadit, ale marně.

50:41
    Bartek zkoušel najít před brankou domácích spoluhráče. Závorka ale jeho nahrávku zachytil a vyrazil daleko před sebe.

51:42
    Starý (PCE) se dostal do průniku a osamocen pálil mezi tyče Závorkovo branky. Závorka měl ale lapačku na správném místě.

51:55
    Bicek a Pech založili dobře vypadající výpad, který Salfický zpacifikoval vyražením. Puk se ale vrátil na čepel Bickovi a ten opět dorážel. Až na podruhé Salfický hru přerušil zalehnutím puku.

52:22
    Hosté budou hrát přesilovou hru! David Nosek (KVA) posílá Pardubice do početní výhody za podražení.

52:42
    Píšovo střelu zlikvidoval padnutím do rány Doležal.

53:13
    Dnešní utkání sleduje 2912 diváků.

53:13
    Benákovo střelu zlikvidoval Závorka.

53:49
    Kočí neudržel na modré puk a Pardubice tak ztrácí útočnou třetinu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:22

54:50
    Domácí Energie teď hodně zhustila střední pásmo a tím nadělala velké problémy s přechodem Pardubicím.

55:40
    Zhuštění středního pásma znamená pro Pardubice nepovedený přechod do útočné třetiny - ofsajd.

56:09
    Pardubice se snaží alespoň nahazovat do rohů za Závorkovo brankou. To se jim ale také nedaří a hra je přerušena zakázaným uvolněním.

56:29
    Pech našel před brankou osamoceného Zaťoviče, ten ale puk z poza bruslí nedostal k čepeli a Salfický dalším parádním zákrokem vytěsnil puk mimo!

57:22
    Utkání jako na houpačce! Za zády Závorky číhal Zohorna, který ale nedokázal do prázdné branky tečovat kotouč!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    To je zápas! Vachovec se dostal do výpadu a zakončoval. To by ale nesměl být v brance zkušený Salfický, který opět jeho nájezd zlikvidoval!

58:36
    Pardubice se snaží vytvořit nátlak, ale Energie jim nechce branku darovat a velice dobře brání. Další nahození hostí skončilo zakázaným uvolněním!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny! Salfický jde ven z branky!

59:11
    Hosté hrají power-play!

59:21
    Hosté si berou oddechový čas. Bude se vhazovat před Závorkovo brankou. Salfický zůstává na střídačce.

59:28
    Domácí vyhodili puk jen do ochranné sítě. Kotouč ale tečoval mantinely, nebude se vylučovat.

59:35
    Hra je opět přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:50
    Pardubice zkouší alespoň střílet a tím vyvolávat chaos před brankou domácích! Píšovo střelu teď ale Závorka zlikvidoval bez menších problémů.

60:00

Utkání končí bitkou! Píša se pustil do Skuhravého a hru musí uklidňovat rozhodčí.

Utkání končí a radovat se tak mohou fanoušci domácí Energie. Děkovačky domácích se ale účastní i Dušan Salfický, kterého si zde v minulé sezóně karlovarské publikum velice oblíbilo a celá hala skanduje jeho jméno!

Dnešní zápas byl o brankářích, kteří hasili několik šancí, které se naskytly na obou stranách. Zkušený Salfický a mladík Závorka dnes své týmy podrželi, šťastnější ale je dnes Závorka, který pustil jedinou branku.
    Já se s Vámi loučím a těším se u dalšího onlajnu z Karlových Varů! (20:36:16)

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 6. Bicek (Zaťovič, Drtina), 45. Nosek (Drtina, Pech) - 3. Radil (Buchtele, Kousal)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - MacDonald, Nosek, Látal, Drtina, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - Doležal, Polák, Skladaný - Košťál, Vachovec, Zucker - J. Heřman, Skuhravý, Pohl - Káňa
    HC Dynamo Pardubice: Salfický - Vašíček, Ďaloga, Kočí, Bartek, Benák, Starý, Píša, Semorád, Drtina, Gawryletz, Šagát, Buchtele, Radil, Nahodil, Zohorna, Kousal, Nosek Tomáš, Cetkovský, Somík

Rozhodčí: Souček, Šindler, Bádal, Pouzar