Lotyšsko – Finsko 1:5 (kon.) | Německo – Kanada 3:9 (kon.) | Česko – Švédsko 1:4 (kon.)
Slovensko – Rusko 2:3 (po pr.)
Lotyšsko
1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Finsko
Středa 26.12.2012, 08:30Mistrovství světa do 20 let

52:26
    Tak nakonec vykouzlil český rozhodčí Pavel Hodek menší trest pro Jevpalovse! Lotyšský útočník dostává menší trest za zdržování hry.

49:45
    Inspirativně teď svým kolegům z týmu mohl posloužit průnik Kurmise, po němž lotyšský útočník vybojoval Riikolův faul. Lotyši mohou opět snížit.

41:37
    Rozhodčí se nám ale nějak rozkompenzovali, opět se hraje ve třech na obou stranách. Menší trest pro Andersonse.

41:26
    Armia dostává svým faulem Lotyše opět od početní výhody.

39:57
    Tak konec třetiny je oproti původním předpokladům opravdu výživný. Markus Grandlund po prohraném vhazování fauloval a rovněž dostává dvouminutový trest.

39:49
    Teď už to ale finská přesilovka bude. Kriss Lipsbergs posílá svůj tým do oslabení 3 proti 4.

39:18
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Aaltonen vyhrál v útočném pásmu buly a RASMUS RISTOLAINEN přesnou ranou trochu zaskočil Merzlikinse. Asistence: Mikko Aaltonen.

39:16
    Nakonec ale trochu zbytečně fauluje Siksna. Finsko ale nakonec hrát přesilovku nebude, Lamberg totiž dostává ve stejném čase dvě minuty za přifilmovaný pád.

33:43
    Další lotyšská přesilovka. Ville Pokka fauloval u hrazení a jde si na dvě minutky odpočinout.

33:02
    Další oslabení už ale Lotyši neustáli. Armia nabil z levého kruhu MARKUSI GRANDLUNDOVI a ten příklepem z voleje zvyšuje finský náskok. Asistence: Joel Armia.

31:40
    Tak nakonec ne. Několik sekund před návratem Kuzmenkovse totiž vyfasoval menší trest Andersons a Lotyši jdou do tří.

29:45
    Finský kouč Rindell nyní zapojil do hry také čtvrtou finskou lajnu a Hannikainen dokázal vybojovat lotyšský faul. Na dvě minuty jde za katr Kuzmenkovs.

24:52
    Armia vzápětí podrazil při pokusu o založení útoku Augstlinkse a dočkáme se další lotyšské přesilovky.

21:58
    No vida, Finové se provinili při obléhání Merzlikinse nedovoleným zákrokem, Salomaki si jde odpočinout na dvě minuty.

19:49
    Nádherný hokejový moment v podání Joela Armii! Mladý finský šikula si udělal z Lotyšů slalomovou dráhu, svou střelu pod břevno ale nakonec nestihl umístit na místo určení.

15:27
    Finové poslali na led to nejlepší, co mají k dispozici a to slavilo své ovoce! Po pohledné a bezproblémové kombinaci našel přesnou přihrávkou zpoza branky Armia úplně volného MIKO AALTONENA a ten dostal Finy do dvoubrankového náskoku. Asistence: Joel Armia.

14:18
    Poměr sil na ledě se srovná! Při založení lotyšského útoku totiž nedovoleně bránil Kulda a hraje se ve čtyřech na obou stranách.

12:55
    Před chvílí hrdinou, teď už na trestné lavici. Ristolainen jde na dvě minuty za krosček.

12:23
    Finy však zachraňuje z hrozících problémů přesná teč střely od modré čáry v podání MIKO AALTONENA. Byla to sice taková z nouze ctnost, ale seveřané opět vedou. Asistence: Rasmus Ristolainen.

08:25
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Ale pozor! Máme srovnáno. Lotyši se snad poprvé v zápase dostali na dostřel Korpisalovi a skóre se vyrovnává. Po skrumáži před finskou svatyní se k dorážce dostal NIKOLAJS JELISEJEVS a nadvakrát i s tečí finského obránce překonal Korpisala - 1:1. Asistence: Arturs Kuzmenkovs

05:15
    První přesilovku si zahrají Finové. Za hákování je vyloučen Bukarts (LAT).

01:54

Finové z úvodního tlaku vytěžili rychlou branku, z pravého kruhu se trefil ARTTURI LEHKONEN. Bez asistence.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 9. Jelisejevs (Kuzmenkovs) - 2. Lehkonen, 13. Aaltonen (Ristolainen), 16. Aaltonen (Armia), 34. Granlund (Armia), 40. Ristolainen (Aaltonen)

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) - Siksna, Zvirbulis, Rosinskis, Lipsbergs K., Augstkalns, Skuratovs, Nimanis - Kuzmenkovs, Ozolinš, Jelisejevs - Bukats, Kulda, Jevpalovs - Sevcenko, Kurmis, Siksnis - Rancevs
    Finsko: Korpisalo (Laurikainen) - Maatta, Ristolainen, Lindbohm, Pokka, Rikola, Vainio, Auvinen - Armia, Granlund, Salomaki - Barkov, Nykop, Lehkonen - Aaltonen, Jarvelainen, Teravainen - Hannikainen, Salminen, Lamberg - Leino

Rozhodčí: Hodek (Česká republika), Sjoqvist (Švédsko) - Dussreault (Kanada), Staňo (Slovensko)