Lotyšsko – Finsko 1:5 (kon.) | Německo – Kanada 3:9 (kon.) | Česko – Švédsko 1:4 (kon.)
Slovensko – Rusko 2:3 (po pr.)
Česko
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Švédsko
Středa 26.12.2012, 13:00Mistrovství světa do 20 let

Já vám pro dnešek děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek svátečního dne. (15:29:10)

V dalším utkání čeká na naše mladíky opět severský soupeř, a sice Finsko. Švédové naopak změří síly se Švýcarskem a očekává se od nich další plný bodový zisk.

Nejlepším hráčem českého výběru byl vyhlášen obránce Petr Šidlík. Na švédské straně převzal ocenění forvard Filip Sandberg, autor onoho gólu v oslabení.

Čeští hokejisté tak vstoupili do světového šampionátu v ruské Ufě prohrou s favorizovaným Švédskem, kterému naši borci podlehli 1:4. Seveřané byli po dvě třetiny znatelně lepším celkem, vyrovnaný hokej se hrál až v poslední periodě, kdy už se nemuseli hokejisté "tří korunek" nikam hnát. Naše šance na úspěch zhatila zejména častá vyloučení z kraje zápasu, jednou se soupeř prosadil rovněž ve vlastním oslabení. Přerostova družina tak může být ráda alespoň za čestný úspěch, který zařídil čtyři vteřiny před koncem utkání Lukáš Sedlák.

60:00

59:56
    Česko právě vstřelilo branku! Přeci jen se naši hokejisté dočkali! Po skvělé práci Vrány se ke kotouči dostal LUKÁŠ SEDLÁK a zajistil tak českému výběru alespoň čestný gól! Asistence: Jakub Vrána.

59:07
    Švédové jsou kompletní. Český tým si v početní výhodě nevytvořil žádnou vážnější možnost ke skórování.

58:00
    Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny a v tomto případě asi i zápasu.

57:07
    Přesilová hra pro český tým. Za sekání je v závěru duelu vyloučen Mikael Vikstrand.

56:50
    Machovský teď vyrazil střelu od modré čáry přímo na hokejku Lindholma, ten však pátý gól odmítl.

56:15
    Pěkná individuální akce Rakella skončila nastřelením vlastního spoluhráče.

55:22
    Sorensenova střela zápěstím byla vychýlena ze svého směru a branku Machovského nijak neohrozila.

54:05
    Češi mají kotouč na holích a snaží se alespoň o čestný úspěch, který by si svěřenci Miroslava Přerosta za výkon ve třetí dvacetiminutovce zasloužili.

53:38
    Hra se po zakázaném uvolnění Švédů přestěhuje před Lassinanttiho.

52:07
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zatímco však předchozí akce gólem neskončila, tato už ano. Švédský kapitán FILIP FORSBERG navýšil přesnou trefou vedení favoritů na čtyři branky a zdá se být rozhodnuto. Asistence: Emil Djuse, Rickard Rakell.

51:45
    Štencel přišel u mantinelu trestuhodně o kotouč a Švédové tak dostali nebezpečnou příležitost naprosto zadarmo!

51:02
    Frkova dělovka prosvištěla těsně vedle pravé tyče!

50:11
    Rána Musila z dobré pozice byla zablokována obráncem. Následně se úřadující šampioni opět osvobozují.

49:14
    Švédové zachytili přihrávku našich a osvobozují se vyhozením za bránu Machovského.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 60. Sedlák (Vrána) - 3. Collberg (Molin, Vikstrand), 4. Lindholm (Vikstrand, Collberg), 24. Sandberg, 53. Forsberg (Djuse, Rakell)

Česko: Machovský - Musil, Štencel, Šidlík, Hrbas, Jeník, Pavelka, Urbanec - Vrána, Švihálek, Sedlák - Hertl, Jaškin, Hyka - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Beran, Němec
    Švédsko: Lassinantti - Nilsson, Vikstrand, Bengtsson, Djuse, Djoos, Arnesson - Forsberg, Karlsson, Rakell - Collberg, Lindholm, Molin - Arvidsson, Rask, de la Rose - Wennberg, Boyce Rotevall, Sorensen - Sandberg

Rozhodčí: Jablukov (Německo), Kulakov (Rusko) - Raming, Sivov (oba Rusko)