Lotyšsko – Finsko 1:5 (kon.) | Německo – Kanada 3:9 (kon.) | Česko – Švédsko 1:4 (kon.)
Slovensko – Rusko 2:3 (po pr.)
Slovensko
2:3 (0:1, 1:1, 1:0)
Rusko
Středa 26.12.2012, 15:00Mistrovství světa do 20 let

Máme za sebou velmi dramatický zápas. Slováci v poslední minutě dokázali vyrovnat a vybojovat tak proti domácímu favoritovi velmi cenný bod. V prodloužení ale rozhodl deset vteřin před jeho koncem Jarullin a domácí tak nakonec přece jen povinnou výhru vybojovali. Přeji vám příjemný zbytek dne. (17:31:37)

64:50
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Srdnatý a bojovný výkon Slováků nakonec na vítězství nestačil. Nestěrov nabil do střely ALBERTU JARULLINOVI a ten trefil přesně. Důležitý druhý bod tak získávají Rusové. Asistence: Nikita Nestěrov.

64:44
    Švýcarští rozhodčí teď rozhněvali ruské publikum. Sigarjov se po levé straně dostával před Nagyho a byl podražený. Trestné střílení se ale nepíská. Je to pouze přesilová hra a na trestnou lavici jde Bajaník.

63:54
    Tentokrát si to mezi slovenské beky namířil Jakupov, ani on nebyl úspěšný. Nagy spoelčně se svými kolegy z obrany odolává velkému tlaku Sborné.

63:18
    S úspěchem se nesetkala ani Slepyševova akce, Rusové to nyní berou hodně na sebe.

62:09
    Překrásnou akci předvedl Kučerov, který stahovačkou vyeliminoval ze hry dva bránící Slováky, Nagy ale tasí další grandiózní zákrok.

61:51
    Slováci cítí další bod ve vzduchu, tentokrát však Birešův postup zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.

61:29
    Šalunov zpět na ledě.

61:27
    Na brankovišti zůstal úplně osamocený Mikúš, nicméně vysokou a těžkou přihrávku netrefil.

60:57
    Rewayova střela zamířila pouze do zadního mantinelu.

60:22
    Slovenská přesilovka pokračuje.

60:01

První senzace šampionátu je na světě! Slováky podržel brankář Nagy a po nesmyslném faulu Šalunova v závěru zápasu se v přesilové hře dokázal prosadit Richard Mráz, čímž pro svůj tým vybojoval prodloužení zisk minimálně jednoho bodu.

60:00

59:23
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak to je dokonalý šok pro Rusko! Nahozený kotouč Bruna Mráze na Vasilevského nakonec doklepl za brankovou čáru po dorážce Bireše nejspíše RICHARD MRÁZ. Velká euforie na slovenské lavičce. Přesilovka Bokrošova týmu navíc bude pokračovat i nadále

58:52
    Slovenský tlak pokračuje, Rusům se nedaří zatím ani jednou vyhodit kotouč z pásma, přesto Bokroš stále Nagyho z branky nestáhl.

58:02
    Rewayova rána šla mimo, Mikúšovu dorážku zastavil Vasilevskij, Nagy zůstává v brance.

57:40
    Nechala zůstal chvíli ležet na ledě a Šalunov nakonec inkasuje čtyřminutový trest! To budou perné chvilky pro Sbornou!

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 35. Matis (Mikúš, Daňo), 60. Mráz (Daňo, Mráz) - 15. Kučerov (Grigorjenko), 29. Chochlačov (Sigarjov, Sergejev), 65. Jarullin (Nestěrov)

Slovensko: Nagy - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Luza, Korim, Bajaník, Buri - Mikúš, Daňo, Matis - R. Mráz, B. Mráz, Bires - Kolena, Uhrík, Reway - Hudec, Rapáč, Fujerík.
    Rusko: Vasilevskij - Jarullin, Něsterov, Djakov, Dyblenov, Kolenov, Mironov, Sergejev - Jakupov, Sigarjov, Chochlačev - Kučerov, Slepyšov, Grigorjenko - Šalunov, Tkačjov, Ničuškin - Mozer, Kosos, Kapustin, Žarkov.

Rozhodčí: Massy, Stricker - Kaderli (všichni Švýc.), Haster (Švéd.)