Celta Vigo – Valladolid 3:1 (kon.) | Real Madrid – Real Sociedad 4:3 (kon.) | Barcelona – Espanyol 4:0 (kon.)
Mallorca – Atlético 1:1 (kon.)
FC Barcelona
4:0 (4:0)
Espanyol Barcelona
Neděle 06.01.2013, 19:00 • Camp Nou (98 787) • Španělská LaLiga

Barcelonské derby mezi FC Barcelonou a Espanyolem je za námi! Barcelona jasně potvrdila roli favorita a zároveň prvního celku španělské ligy. Už v prvním poločase se jí povedlo dát čtyři branky, o které se postupně postarali Xavi, dvakrát Pedro a Messi, který si do statistik střelců připsal už 27. trefu. Ve druhém poločase Barca dala sice dva góly, ale pouze z ofsajdu. Oba měl v uvozovkách na svědomí Pedro, ten se tedy vytouženého hattricku nedočkal.

S konstatováním, že si Barcelona připsala už svou sedmnáctou výhru v lize, se s vámi loučím. Přeji příjemný zbytek večera a někdy u online přenosů zase na počtenou. (20:55:20)

90+2
    Capdevila hasí možná jednu z posledních šancí Barcelony odkopnutím na roh.

90+1
    Hlavní arbitr dnešního střetnutí nastavuje dvě minuty.

90
    Stuani se pokusil obejít Albu, to se mu ale nepovedlo a dopředu se hnali domácí. Nakonec směřoval míč na Messiho, jenže blíž měl k míči gólman Casilla, který kulatý nesmysl odkopává daleko pryč.

89
    Barcelona má i ve druhé půli hodně velkou převahu, ale nedaří se ji ji zúročit v branky. Je ale pravda, že mají domácí hodně nahráno. Dočkáme se ale přeci jenom "bůra"?

88
    Alexis Sánchez se dostal do vápna, ale měl na zádech jednoho z obránců, proto nabil Iniestovi, který vnějším nártem trefil pouze dalšího obránce Espanyolu.

87
    Barcelona zahrává rohový kop. Jak jinak než na krátko ...

86
    Javi López se společně se svými spoluhráči dostal blízko pokutovému území Barcelony, ale právě López vše pokazil svu přihrávkou.

85
    K míči se postavil znovu Lionel Messi, ale nyní se mu nepovedlo míč zakroutit stejně nebezpečně jako v minulém případu.

84
    Thiago byl hodně tvrdě faulován Héctorem Morenem, který si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.

83
    Thiago zahnal dlouhou přihrávkou Villu až k rohovému praporku. Villa se ale dokázal s míčem vrátit, poslat ho Messimu, který ještě dloubáčkem vyzval ke střele Albu! Alba ale trefil jen hráče před sebou.

82
    Thiago vyvezl míč ze své poloviny, poslal ho na Lionela Messiho, který do drhé vlny přihrál Alvesovi, ten ale přes posledního hráče neprošel.

81
    Po jednom z dalších úniků domácích byl odpískán přímý kop! K tomu se postavil Messi, který prestřelil zeď, ale míč napálil pouze do břevna!

80
    Juan Ángel Albín zůstal zcela zapomenutý za obranou Barcelony a šel naprosto sám na Victora Valdése. Tento téměř hokejový nájezd ale brankou neskončil, Valdés zasáhnul nohou!

79
    Do další dobré šance se prodíral Villa, hostující obrana sice s problémy, ale přeci jenom situaci zažehnala.

77
    Poslední střádní zápasu. Scénu opouští Simão, na hrací plochu nastupuje Juan Ángel Albín.