Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.)
Čerepovec – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 17.01.2013, 16:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Severstal Čerepovec 2:1 Metallurg Novokuzněck (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 9. Bergfors (Andersen, Medvěděv), 22. Zemčenko (Medvěděv, Bergfors) – 53. Arzamascev (Jefimov). Rozhodčí: Odin, Ronn - Misjur, Raming. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 3123. Střely na branku: 34:24.

Severstal Čerepovec: Košečkin - Laakso, Kiseljevič, Čáslava, Rjazancev, Andersen, Jegoršev, Stasenko, Popov - Ketov (C), Stoljarov, Šipačov - Běrdnikov, Kazionov, Jemeljejev - Bergfors, Zemečnko, Medvěděv - Fedosejev, Dědunov, Alexejev.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin - Metljuk, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Ježov, Romanov, Jacenkov - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin (C), Jefimov - Islamov, Skladničenko, Grišin - Turukin, Mitrjakov, Nazarov - Žafjarov.
    (18:16:05)

60:00

59:59
    Ale domácí Čerepovec se náporu soupeře ubránil.

59:47
    Lazušín na střídačce hosté z Novokuzněcku zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli.

52:20
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté využívají svojí přesilovou hru a dramatizují koncovku zápasu. ZACHAR ARZAMASCEV překonává Košečkina po přihrávce Jefimovova. Asistence: Alexej Jefimov.

51:37
    Na trestnou lavici odchází domácí Vadim Šipačjov za nedovolené bránění.

48:21

46:21
    Dvě minuty dostává hostující Denis Ježov za vysokou hůl.

40:01

Na začátku prostřední části stále měli navrch domácí, kteří se také po 90 sekundách dostali zásluhou druhé branky Bergforse v utkání do dvoubrankového vedení. S přibývajícími minutami se hra pomalu vyrovnávala hlavně zásluhou přesilových her Metallurgu, který je ovšem nezužitkoval. Stav po druhé třetině 2:0.
    Celkový počet střel na branku: 21/14.
    Vyloučení: 4/2.
    Využití: 0/0.
    Vyhraná vhazování: 22/13.
    Závěrečná třetina začne přibližně v 17:32.

40:00

33:39
    Třetí přesilovou hru v řadě nevyužili hráči Novokuzněcku. Laakso na hrací ploše.

31:39
    Potřetí za sebou budou domácí hrát v oslabení. Vyloučen Teemu Laakso za podražení.

25:24

23:46
    Čerepovec ubránil své dvojnásobné oslabení. Běrdnikov na ledě.

22:24
    Další dvě minuty dostává opět hráč Severstalu. Bogdan Kiseljevič posílá svůj tým do třech.

21:46
    Vyloučen domácí Vadim Běrdnikov za hákování.

21:30
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Na záčátku prostřední části opět dávají branku domácí. VADIM ZEMČENKO prostřeluje po přihrávce Bergforse Lazušina a Čerepovec vede zaslouženě o dvě branky. Asistence: Alexej Medvěděv, Nicklas Bergfors.

20:01

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 9. Bergfors (Andersen, Medvěděv), 22. Zemčenko (Medvěděv, Bergfors) - 53. Arzamascev (Jefimov)

Severstal Čerepovec: Košečkin (Zajcev) - Laakso, Kiseljevič, Čáslava, Rjazancev, Andersen, Jegoršev, Stasenko, Popov - Ketov (C), Stoljarov, Šipačov - Běrdnikov, Kazionov, Jemeljejev - Bergfors, Zemečnko, Medvěděv - Fedosejev, Dědunov, Alexejev.
    Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Sorokin) - Metljuk, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Ježov, Romanov, Jacenkov - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin (C), Jefimov - Islamov, Skladničenko, Grišin - Turukin, Mitrjakov, Nazarov - Žafjarov.

Rozhodčí: Olenin, Soin - Ivanov, Aljošin