Omsk – HC Slovan 2:3 (po s.n.) | Barys – Lev 5:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – N.Novgorod 2:1 (po pr.) | Riga – Mytišči 4:5 (kon.) | Doněck – Jaroslavl 3:4 (kon.)
Spartak Moskva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 20.01.2013, 14:00 • Sokolniki • KHL

Spartak Moskva 2:1 po prodloužení Torpedo Nižnij Novgorod (0:0, 0:1, 1:0)

Branky: 60. Bušujev (Petrov), 62. Růžička (Bodrov) – 28. Thörnberg (Makarov, Ťjuljakpkin). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Balodis, Putilin. Vyloučení: 3:4, navíc Ankudinov 10 min OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 3105. Střely na branku: 32:25.

Spartak Moskva: Lašák - Šefer, Bodrov, Ščitov, Obšut, Vasiljev, Morisson, Mamkin, Želdakov - Růžička, Bušujev, Petrov - Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Voronin, Ankudinov, Nikoncev - Gubin, Romanovskij, Michajlov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Maleňkich, Davydov, Vasiljev, Ťjuljapkin, Jevsejenkov - Andersson, Makarov, Thörnberg - Varnakov, Potapov, Ellison - Gorbunov, Zajnullin, Ugarov - Valujskij, Galuzin, Sčastlivij, Miščenko.
    (16:16:41)

Ve třetí části si hosté z Novgorodu pohodlně bránili výsledek. Až v závěrečných minutách se domácí tlačili za vyrovnáním a úspěšně. Šest sekund před koncem poslal zápas do prodloužení domácí Bušujev. Poté se nechal ještě vyloučit hostující Ugarov. Do prodloužení vstupovali hráči Spartaku 4 proti 3 a v závěru početní výhody rozhodli. Nechytatelnou ránou se prezentoval Růžička a připsal svému celku o bod více. Stav utkání 2:1 po prodloužení. Děkujeme za pozornost!

61:24
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí obrací zápas v prodloužení, v přesilové hře. Když si do mezikruží najel STEFAN RŮŽIČKA a prostřelil do horního rohu Kovala. Asistence: Denis Bodrov.

61:20
    Stále domácí usazeni v útočném pásmu.

60:59
    Bodrov vyzkoušel Kovala, který vyráží jeho ránu.

60:28
    Spartak hraje přesilovou hru po faulu v závěru třetí třetiny.

60:02
    Spartak vyhrává úvodní vhazování v prodloužení.

60:01

60:00

60:00
    Vyloučen hostující hráč Alexej Ugarov za nedovolené bránění.

59:54
    V posledních šesti sekundách domácí vyrovnávají výsledek. Postaral se o to NIKOLAJ BUŠUJEV, který u levé tyče zajišťuje minimálně bod Spartaku po přihrávce Petrovova a překonává dezorientovaného Kovala, který stále u druhé tyče. Asistence: Oleg Petrov.

59:50
    Spartak v útočném pásmu.

59:24
    Výborná práce hostující Thörnberga, který pouze vyhazuje.

59:10
    Radivojevič dostává kotouč zpátky do útočné třetiny.

58:55
    Petrov způsobil velký zmatek před Kovalem, ale kotouč opouští třetinu Novgorodu.

58:42
    Spartak se drží v pásmu soupeře.

58:35
    Lašák zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 60. Bušujev (Petrov), 62. Růžička (Bodrov) - 28. Thörnberg (Makarov, Ťjuljapkin)

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) - Šefer, Bodrov, Ščitov, Obšut, Vasiljev, Morisson, Mamkin, Želdakov - Růžička, Bušujev, Petrov - Suglobov, Radivojevič (C), Kozlov - Voronin, Ankudinov, Nikoncev - Gubin, Romanovskij, Michajlov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Maleňkich, Davydov, Vasiljev, Ťjuljapkin, Jevsejenkov - Andersson, Makarov, Thörnberg - Varnakov (C), Potapov, Ellison - Gorbunov, Zajnullin, Ugarov - Valujskij, Galuzin, Sčastlivij, Miščenko.

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Balodis, Putilin