Plzeň – Švýcarsko 3:2 (kon.) | Česko – Slovensko 5:4 (po s.s.)
HBC Plzeň
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Švýcarsko
Neděle 27.01.2013, 10:30 • Hokejbalová hala Plzeň • Pilsen Challenge

Ve 13:30 na Košutce proběhne finálový zápas Pilsen Challange 2013, v němž se střetnou reprezentace České republiky a Slovenska. Na serveru www.onlajny.com pro vás samozřejmě připravíme podrobný on-line přenos. Přejeme dobrou chuť k nedělnímu obědu a v půl druhé se budeme opět těšit na vaši pozornost. (12:15:57)

Nyní na hrací ploše probíhá ceremoniál zápasu o 3. místo. Ceny dostávají nejlepší hráči obou týmů a celý mančaft zároveň obdrží pohár.

Ani ve čtvrtém a zároveň posledním vystoupení na Pilsen Challange 2013 se švýcarské reprezentační mužstvo nedočkalo výhry a končí tak na turnaji na posledním čtvrtém místě. Plzeň rozhodla o své výhře v závěru utkání brankou Lišky a končí tak na turnaji na bronzové třetí příčce.

45:00

44:50
    Už to vypadá, že je rozhodnuto...

44:44
    Mats Beiersdörfer (SUI) - 2 min. hrubost.

44:30
    Domácí zatím balónek drží daleko od své branky.

44:15
    Švýcarský tým si vyžádal oddechový čas. Vhazovat se však bude v jejich obranném pásmu.

44:15
    Vstřelený gól nabudil Škodovku k aktiviě a Melliger musel opět zasahovat.

43:21
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedáš - dostaneš opět platilo! Po neproměněné šanci Švýcarů přišel gólový trest na druhé straně, který by mohl být pro tým v červeném osudný. Po odrazu míčku od mantinelu se gólově na brankovišti prosadil JAROSLAV LIŠKA. Asistence: Martin Regner.

43:07
    Yanick Sterchi měl na své holi vedoucí gól, když postupoval sám na Marka, který pokryl první střelu i dorážku!

42:30
    Švýcaři jsou nyní více u míčku a zatápějí domácí obraně.

41:41
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři se dočkali vyrovnávací branky po střele ISMAELA METROZE od modré čáry. Asistence: Lars Henzi.

41:16
    Nahození Aegertera od mantinelu Marek přikryl lapačkou.

39:51
    Zápas pomalu vstupuje do poslední pětiminutovky, Švýcaři se snaží o vyrovnání.

38:58
    Pascal Melliger nyní dvakrát podržel Švýcary. Nejprve na brankové čáře lapačkou vychytal tutovku Šimana a poradil si i s následnou dorážkou stejného hráče!

38:26
    Fuchsova střeal sice letěla mimo branku, přesto si na ni Marek sáhl.

38:14
    Zakázané uvolnění vrací hru před Marka.

37:00
    Švýcaři jsou již kompletní, domácí toho v přesilovce příliš nevymysleli.

35:56
    Slanec od červené pálil, ale nastřelil před brankou stojícího spoluhráče.

34:53
    Reto Ramseier (SUI) - 2 min. nedovolené bránění.

34:17
    Domácí jsou kompletní, přečkali náročné oslabení.

33:06
    Patrick Wismer střílel z výhodné pozice, ale Marek předvedl skvělý zákrok lapačkou.

32:46
    Mauro Klener se dostal do samostného úniku, položil si Marka, ale nastřelil jen břevno plzeňské branky!

32:17
    Petr Malík (PLZ) - 2 min. vysoká hůl.

32:15
    Na druhé straně musí být ve střehu i Marek, který vyrazil nebezpečnou střelu.

30:45
    Melliger si připsal první zákrok hned v úvodní minutě třetí části.

30:01
    Švýcarský tým do třetí třetiny vystřídal gólmany. Jarome Webera nahradil Pascal Melliger.

30:01

Ve druhé třetině diváci na Košutce branku neviděli, a tak budou Plzeňští hájil těsný náskok i v poslední patnáctiminutovce.

30:00

29:45
    Švýcaři dotírali na soupeřovu branku, Marek musel několikrát zasahovat.

29:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, vypadá to, že prostřední část hry žádný gól nepřinese.

28:01
    Gřonkova střela zprvu nebezpečně vůbec nevypadala, nakonec ale nadělala Weberovi nečekané problémy.

27:34
    Pejchar se pokusil o stahovačku, ale švýcarský bek to dobře přečetl a z nadějně vypadající akce domácích tak nic nebylo.

26:13
    Ofsajd zastavil útočnou akci švýcarského týmu.

26:00
    Jedno z mála zakázaných uvolnění domácího týmu.

25:34
    Až nyní pálil od modré čáry Mats Beiersdörfer, Marek vyrazil.

25:12
    Nyní se hraje především ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nedostává ke střelbě.

23:45
    Švýcarům se nepodařila rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

22:50
    Sterchi se prodral po levém křídle, avšak mezírku mezi betony Marka nenašel.

22:09
    Plzeňským se po zámku švýcarského týmu podařilo balónek vyhodit až za Weberovu klec.

21:15
    Stanislav Valenta (PLZ) - 2 min. podražení.

21:00
    Balónek vylétl mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude ve středu hrací plochy.

20:14
    Fuchsova střela od modré čáry byla neméně nebezpečná, Marek na poslední chvíli máchl lapačkou a vytěsnil míček nad svou branku.

19:45
    Jaroslav Kejř se protáhl až do mezikruží a nebezpečným pokusem do oblasti ramena prozkoušel Webera.

19:35
    Michal Edl střílel téměř od červené čáry, Weber zasahovat nemusel.

19:01
    Další rána plzeňského týmu na švýcarskou branku, opět vedle.

17:59
    Hofmeisterova střela zpoza obránce prolétla těsně kolem pravé Weberovy tyče.

17:16
    Alessio Faina (SUI) - 2 min. podražení.

16:57
    Fuchsovu další střelu tentokrát Marek vyrazil mimo své tři tyče.

16:27
    Nicola Fuchs natáhl od modré čáry a od břevna se míček odrazil až mimo hrací plochu!

16:04
    Weber nejprve promáchl holí míček, poté ho ale rukavicí přikryl.

15:52
    Úvod druhé třetiny byl vlažný, poté Švýcaři zahráli míček na icing.

15:01

Máme za sebou prvních patnáct minut zápasu o 3. místo na Pilsen Challange 2013, góly padaly až v samém závěru třetiny. Domácí díky trefě Forejta těsně před sirénou přece jenom půjdou do další periody s těsným náskokem.

15:00

14:58
    V závěru první třetiny se nám na Košutce s góly doslova roztrhl pytel. Škodovce dvě vteřiny před první sirénou vrací vedení svým gólem MAREK FOREJT. Asistence: Stanislav Valenta, Jakub Šiman.

14:30
    Také švýcarský reprezentační mančaft se prosazuje v přesilové hře. Téměř od červené čáry natáhl RAPHAEL MELLIGER a Marek nestihl zareagovat. Asistence: Severin Meier.

14:12
    Petr Peroutka (PLZ) - 2 min. držení protihráče.

13:57
    Domácí se poprvé v dnešním utkání gólově prosazují. V přesilové hře s pomocí tyče Webera prostřelil LUKÁŠ HOFMEISTER. Asistence: Ondřej Benedikt, Petr Peroutka.

13:15
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se dostat nedokázali.

12:20
    Florent Tschantz (SUI) - 2 min. podražení.

11:29
    Pejchar ze středního pásma spíše propagačně nahodil na Webera, který vyrážečkou srazil míček.

10:34
    Další zakázané uvolnění švýcarského mužstva vrací hru zpět před Webera.

09:14
    Švýcaři po střele Yvese Stückiho již zvedali ruce nad hlavu, jenže Marek dokázal zastavit míček ještě před brankovou čárou.

08:09
    První střelu Weber dokázal vyrazit, Regnerova dorážka byla ale tečována až do ochranné sítě.

07:45
    Krásného přízemní střela po vhazování nenadělal Weberovi téměř žádné problémy.

07:01
    Švýcaři dnes potřetí zahráli míček na zakázané uvolnění.

05:58
    Wismerovu střelu Marek ideálně nezkrotil a poté byl rád, že se jeho branka vychýlila ze svého postavení a sudí tak přerušili hru.

04:34
    Peroutka nahodil od mantinelu před branku a Weber raději přerušil hru.

03:20
    Po chybě jednoho z obránců švýcarského týmu se k míčku dostal Forejt, jenže Weber rychle přikryl míček.

02:50
    Švýcaři se aktivně nutí do střelby z každé pozice.

02:29
    Metroz vypálil z prostoru mezi kruhy doprostřed branky, tedy přesně do míst, kde stál gólman Marek.

01:34
    Jan Majer nejprve váhal se střelou, pak přece jenom vypálil a Weber svým zákrokem přerušil hru.

01:45
    O první střelu na branku se postaral Raphael Melliger, který z úhlu vyzkoušel Markovu pozornost.

00:50
    Wismer přihrával zpoza branky na střelu, ale jeho přihrávka byla sražena domácími hráči.

00:01

HBC Plzeň: Marek – Slanec, Edl, J. Benedikt, Hofmeister, Peroutka, Frajdl, Vodrážka, Valenta – O. Benedikt, Krásný, Regner – Pejchar, Liška, Gřonka – Šiman, J. Kejř, Malík – Forejt, Majer, Beránek

Švýcarsko: Weber (P. Melliger) - Bossard, Döbeli, Fuchs, R. Melliger, Ramseier, Robert, Wittewer, Beiersdörfer, Strähler - Aegerter, Henzl, Stücki, Wismer, Kiener, Meier, Faina, Métroz, Renfer, Tschantz, Röthlichsberger, Schildknecht, Sterchi.

Rozhodčí: Michailidis, Kokoška (oba CZE).

Hezký den z hokejbalové haly v plzeňské části Košutka. Nedělní program Pilsen Challenge 2013 nabízí dva zajímavé zápasy o konečné umístění na tomto turnaji. Od půl jedenácté dopolední bude nejprve sehrán duel o 3. místo. Střetne se v něm jediný klubový zástupce HBC Plzeň a vyzve reprezentační výběr Švýcarska, který v dosavadních třech odehraných zápasech odešel z pole vždy poražen. Plzeňští koketovali s postupem do finále proti Slovensku až do 35. minuty utkání, pak ovšem favorizovaný slovenský mančaft zápas otočil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 14. Hofmeister (Benedikt, Peroutka), 15. Forejt (Valenta, Šiman), 44. Liška (Regner) - 15. Melliger (Meier), 42. Metroz (Henzi)

Švýcarsko: Weber (30. P. Melliger) - Bossard, Döbeli, Fuchs, R. Melliger, Ramseier, Robert, Wittewer, Beiersdörfer, Strähler - Aegerter, Henzl, Stücki, Wismer, Kiener, Meier, Faina, Métroz, Renfer, Tschantz, Röthlichsberger, Schildknecht, Sterchi.

Rozhodčí: Michailidis, Kokoška (oba CZE)