Trenčín – Žilina 2:1 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 2:3 (po pr.) | Poprad – Nitra 3:0 (kon.)
Zvolen – Martin 4:0 (kon.) | Košice – Skalica 3:1 (kon.)
HC Košice
3:1 (2:1, 1:0,0:0)
HK Skalica
sk Pátek 01.03.2013, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Záhoráci v oklieštenej zostave podali priemerný výkon. Po Kubínovej strele a odrazenom puku sa presadil Jurík. K slovu sa dostali Košice, Pašek zápas vyrovnal a následne Novotný zvýšil na 2:1. O konečnom výsledku rozhodol Jenčík. V tretej tretine sa nič vážnejšie už neudialo. Oba tímy majú play-off isté a tak v podstate o nič nešlo. Mali sme možnosť vidieť väčšiu aktivitu na strane domácich, ktorí jasne potvrdili úlohu favorita.
    Ďakujeme za pozornosť a vidíme sa pri ďaľších stretnutiach slovenskej Tipsport Extraligy.
    Pekný zvyšok večera praje Martin Javorček a Veronika Pancuráková. (20:02:15)

60:00

59:32
    Haščák sa nepresadil proti obrancom hostí a tak nezvýšil skóre do prázdnej brány.

59:25
    Skalica to riskne a odvoláva Trenčana. Šanca Košíc na štvrtý gól.

59:06
    Hylák sa stal tretím obrancom domácich. Pri prieniku Kutálka vykorčuľoval až medzi kruhy a odobral mu puk.

58:08
    Haščák si vytvoril priestor medzi kruhmi, poslal delovku na Trenčana, puk sa odrazil k Jenčíkovu do ľavého kruhu ale ten minul.

56:55
    Košice úplne zatlačili hostí v ich tretine. Trenčan teraz neustále v pohotovosti, striedajú sa strely od Chovana z ľavého kruhu a Gmittera z pravého. Trenčan sa musí cítiť ako na strelnici.

55:37
    Ako v lunaparku sa musia cítiť hostia. Všetko to vyvrcholilo prihrávkou pred bránu na voľného Cebáka, ten mieril nad bránu.

54:33
    Bezúch sa snažil predrať cez dvojicu domácich v útočnej tretine, tí mu viac nepovolili a zmocnili sa puku.

53:51
    Štrbáková strela od modrej ohrozila stav stretnutia, Trenčan dokázal však strelu vytlačiť mimo brány.

52:57
    Trojica domácich sa ocitli proti osamotenému Jabornikovi. Kombinovali tak veľa až to prehnali a puk im vypichol pohotový Trenčan.

51:51
    Bezmocní hostia hneď po získaní puku v obrannej tretine poslali puk až za bránu Hyláka. Píska sa zakázané uvoľnenie.

51:10
    Hostia popri pravom mantinely prešli až k Hylákovi, tam Stieler nezakončil presne. Puk opäť na strane domácich.

50:10
    Šátek sa individuálne presadil od modrej čiary. Delovkou značne narušil kľud Hyláka, ale zákrok mu problém neurobil.

49:21
    Jenčík teraz osamotený prešiel cez všetky čiary až ku Trenčanovi, chcel nájsť pred bránou z uhlu Pašeka, avšak neúspešne.

48:42
    Matis kombinuje za bránkou hostí s Marcinkom ale nič dôležité z tejto situácie nevzniklo.

48:02
    Zrodila sa šanca aj na strane Skalice, Stieler sa natlačil po ľavej strane až ku bránke Hyláka, puk prešiel bránkoviskom ale tam ho nezasiahol nikto.

47:21
    Novotný sa nepovšimnutý premáva v pásme hostí ako na kolotoči, zrejme mu bolo ľúto hostí a tak vystrelil na Trenčana, ktorý puk ochotne chytil.

46:03
    V zápase sa vyskytuje čoraz viac chýb na oboch stranách. Rozohrávka viazne tak na strane Košíc, ako aj na strane Skalice. Hra je prevažne v strednom pásme. Kde tu sa objaví šanca akú mal teraz Haščák, dokázal vystreliť a jeho strelu zblokoval Adam Trenčan až na ochrannú sieť.