HK SŽ Olimpija Lublaň
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 16.03.2013, 17:15Erste Bank Young Stars League

Dramatickou koncovku přineslo závěrečné dějství prvního semifinálového utkání mezi Lublaní a Znojmem. Domácí prokázali vůli po vítězství a během úvodních čtyř minut třetí třetiny snížili na 2:3 ze svého pohledu. Znojemští hokejisté však svůj těsný náskok obhájili a v 59. podtrhl výhru Orlů František Nahodil. Jihomoravané si tak vybojovali vedení v sérii 1:0 a ve středu se na znojemském ledě odehraje odveta.

Děkuji za pozornost, hezký zbytek sobotního večera a brzy na shledanou.

59:49
    Pár vteřin před závěrečnou sirénou vyloučen Odehnal (ZNO) - podražení.

58:31
    Oberstar je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilovka Lublaně.

58:27
    Orli právě vstřelili branku!
    Ve hře čtyři na čtyři se prosazuje FRANTIŠEK NAHODIL a výrazně tak přibližuje Znojmo k vítězství. Asistence: Jiří Tichý.

58:20
    Hraje se 4 na 4.

58:16
    S tresty se na konci třetí třetiny nešetří, Michael Theimer (ZNO) - sekání.

56:31
    A přichází komplikace pro Lublaň, další dvě minuty za zdržování hry pro Luku Oberstara (OLJ).

56:20
    Trest na straně domácího celku, za podražení si odpočine Jure Zajc (OLJ).

51:52
    Znojemští hráči svou obrannou roli zvládli a stále drží těsný náskok.

49:52
    Nepříjemná situace pro Orly, dvouminutový trest si připisuje František Nahodil (ZNO) - hrubost.

43:17
    Olimpija právě vstřelila branku!
    Na slovinském ledě začíná být pěkné horko a opět úřaduje první útočná formace domácích. JURE SOTLAR posílá puk za záda Helešice. Asistence: Jaka Zdešar, Andraz Kompolšek.

40:48
    Bleskový přesný zásah Lublaně, která tak snižuje na rozdíl dvou gólů. Do znojemské sítě se trefil MATIC KRIVEC. Asistence: Jaka Zdešar a Jure Sotlar.

40:01

Třetí třetina začne v 18:44. Druhá část hry přinesla dvě rychlé branky Znojma, o které se zasloužili Lukáš Nováček a Milan Kastner. Poté si Orli zahráli dvě přesilovky, v nichž už však skórovat nedokázali. V závěru periody si také domácí vyzkoušeli početní výhodu 5 na 3, poté ještě promarnili dvě klasické přesilovky.