Nýřany – Plzeň-Újezd 24:25 (kon.) | 1. NH Brno – Stará Ves n/O. 18:14 (kon.) | Plzeň-Újezd – Stará Ves n/O. 20:21 (kon.)
1. NH Brno – Nýřany 14:14 (kon.) | Stará Ves n/O. – Nýřany 20:17 (kon.) | Plzeň-Újezd – 1. NH Brno 21:21 (kon.)
1. NH Brno
18:14 (13:6)
Stará Ves nad Ondřejnicí
Sobota 30.03.2013, 09:35 • TJ Avia Čakovice • Národní házená - Český pohár muži

Druhý zápas dnešního programu finále můžu v Čakovicích končí výhrou Brna 18:14. První poločas vypadal z pohledu Nháčka dobře, jenže ve druhém totálně odešla střelba a Stará Ves se dostala do hry. Nakonec se dostala na snížení čtyř branek. K bodům to však nestačilo a Brno bere dva body. (10:52:45)

60
    Konec zápasu. (18:14)

60
    Jan Sojka si tentokrát našel prostor k zakončení a je sníženo na rozdíl čtyř branek. Což už bude Brnu zcela jistě stačit. (18:14) (18:14)

60
    Ještě v závěru dává branku Tomáš Orel. Nastavovat se bude jedna minuta. (18:13) (18:13)

59
    Váša nemusel zasahovat po střele Sojky, míč šel odrazem nad. (17:13) (17:13)

58
    Vědom si je toho i trenér Brna Fejfar, který reaguje časem na poradu. Hráči si mají rozhodně co říct. (17:13) (17:13)

57
    Lukáš Hyneček koriguje výsledek a že bychom se ještě dočkali nějakého dramatu? (17:13) (17:13)

56
    Lukáš Hyneček překonová Vášu, který neměl vůbec šanci. Předvedl ránu z otočky a ze záklonu a zapadla krásně do víka. Parádní házenkářský moment ocenilo i publikum. (17:12) (17:12)

55
    Obléhání Mertovy brány pokračuje, je z toho několik střel, všechny ale končí nepřesným zakončením. (17:11) (17:11)

54
    Jan Šimeček mířil k levé tyči, po zemi ale trefuje jen Mertovu nohu. (17:11) (17:11)

53
    Na poslední minuty nastupuje do brány mladý brankář Brna Tomáš Váša. (17:11) (17:11)

52
    Stará Ves se usadila na dobré dvě minuty ve svém útočném pásmu, avšak góly z toho nejsou. (17:11) (17:11)

51
    A když to nejde v útoku, obrana pomůže a také Mühlhandl předvádí jisté zákroky. Nicméně za protesty dostává žlutou kartu Lukáš Hyneček. (17:11) (17:11)

50
    Brno si stále drží solidní náskok, ale ve druhém poločase nehraje příliš dobře. Možná vědomo svého náskoku hraje na půl plynu. (17:11) (17:11)

49
    Radek Kratochvíl z kraje pravého kruhu si udělal prostor a zakončil do míst, kde Mühlhandl nemohl být. (17:11) (17:11)

48
    Ulrychova střela končí u Merty, jenž vyráží před sebe. A to už je z brněnského pohledu konec, protože jde modrá sestava do útoku. (17:10) (17:10)

47
    Radek Kratochvíl dává desátou branku svého týmu. (17:10) (17:10)

47
    Nháčku se ale již začalo dařit, Šimeček autorem této branky. (17:9) (17:9)

46
    Rázem je druhý poločas 3:3, což je mimochodem i známka toho, že útoky mají problémy se střelbou. (16:9) (16:9)

Roman Zajíček

1. NH Brno: Mühlhandl (Váša) – Musil, Filípek, Nováček, Němčák – Pastucha, Orel, Šimeček, Novotný, Ulrych, Košťál. Trenér: Karel Fejfar.
    Stará Ves nad Ondřejnicí: Merta (Konečný) – Čech, Kříž, Chvostek, Tomeček, Tyleček, Hyneček L., Hyneček D., Sojka, Kratochvíl. Trenér: Tomáš Nusko.

Rozhodčí: Aleš Lenfeld, Michal Barabáš.