New Jersey – Ottawa 0:2 (kon.) | Columbus – St. Louis 4:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:5 (kon.)
Chicago – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | Calgary – Arizona 3:2 (po pr.) | Colorado – Vancouver 4:3 (kon.)
Buffalo – Philadelphia 1:0 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Vancouver Canucks
Sobota 13.04.2013, 21:05 • Pepsi Center, Denver, CO (kapacita 18007 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších onlajn přenosů na počtenou! (23:42:28)

Nejvíce času na ledě: Tyson Barrie 23:02 – Jason Garrison 22:45

Branky a nahrávky: 2. Landeskog, 43. McLeod (O'Reilly), 54. Parenteau (Duchene, Malone), 60. Hejda (Jones, Barrie) – 25. Lapierre (Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett). Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Cameron, Pancich. Diváci: 15529.

Skončil zápas plný zvratů ve skóre, který nakonec zvládli lépe domácí hokejisté, kteří tak i bez možnosti postupu do play off sbírají body. Laviny vstoupily do dnešního klání lépe, když už ve druhé minutě otevřel skóre Gabriel Landeskog. Ve druhé třetině ale hosté obrátili stav zápasu na svou stranu zásluhou branek Lapierra a Hansena. Ve třetí periodě nejdříve srovnal McLeod, minutu na něm vrátil náskok Canucks Jason Garrison. V 54. minutě srovnal na 3:3 P. A. Parenteau, aby pak 7 vteřin před závěrečnou sirénou svou první trefou v ročníku rozhodl Jan Hejda. Colorado tak poráží Vancouver 4:3!

59:53
    Hostující trenér Alain Vigneault si ještě bere oddechový čas.

59:53
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Neskutečné! Domácí se usadili v útočném pásmu, 7 vteřin před závěrečnou sirénou se ke střele od modré čáry odhodlal JAN HEJDA, který svou premiérovou trefou v sezóně posílá domácí do vedení 4:3! Asistence: David Jones a Tyson Barrie.

59:45
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet.

59:05
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Henrik Sedin ztrácí puk, dopředu tak mohou postupovat domácí.

58:40
    Edler se vrací na led, hosté jsou kompletní.

58:05
    Alberts nedokázal vyhodit, Colorado kombinuje v útočné třetině.

57:36
    Hosté vyhazují.

57:08
    McGinn lehce tečoval nahození od levého mantinelu a Schneider měl co dělat, aby zkrotil puk ve své lapačce.

56:40
    ze zvýšené aktivity Colorada pramení vyloučení Alexandera Edlera, který se provinil hákováním.

56:13
    Další chyba v rozehrávce hostů, Paul Stastny se hnal sám na Schneidera, střelou mezi nohy chtěl potupit Schneidera, brankář Canucks ale americkho reprezentanta přečetl!