1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Luleå Hockey
Sobota 13.04.2013, 16:00Play-off švédské Elitserien

To je z mé strany vše, někdy příště u dalšího onlajnu. (19:03:22)

Luleå téměř 70 minut odolávala velkému tlaku, ale výtečný Johan Gustafsson nakonec kapituloval. Jeho protějšek Joacim Eriksson, přestože si zapsal na své konto nulu, moc práce neměl.

AIK měla v zápase výraznou převahu a nakonec se ujímá vedení 1:0 na zápasy ve finálové sérii švédské nejvyšší soutěže Elitserien.

68:30
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec přece jen využívají svou převahu. BUD HOLLOWAY vyslal puk z ostrého úhlu Gustafssonovi pod víko a rozhoduje tak toto utkání! Asistence: Joakim Lindström, Pierre-Edouard Bellemare

68:19
    ...což ale vůbec neznamená, že by najednou neměla AIK šance, teď vyslali její hráči rovnou dvě střely.

68:09

67:15
    Luleå se po Lindbergově pokusu osvobozuje.

66:30
    Skellefteå AIK zatím drží puk, ale Luleå jim nedovoluje zakončit.

66:09
    Chris Abbot (LUE) – 2 minuty za podražení. Dost se při nástupu na trestnou vztekal.

64:35
    Ale Luleå šla hned poté do brejku! Lindberg však pálil mimo.

64:27
    Po vhazování šla jedna střela opět do obránce, ale dorážka Oscara Möllera už mířila přesně, opět na brankáře.

63:59
    Burström namířil prudce na Gustafssona, jenž vyblokoval puk. Pak šla ještě dorážka od Hollowaye, kterou rovněž zneškodnil.

61:46
    Nyní však domácí sebrali hostům puk a Emanuelsson vystřelil, ale zase jen do bránícího hráče.

61:26
    Do prodloužení vstoupili lépe hosté. Avšak Pyörälův pokus skončil na bruslích protihráče a Jonssona následná střela nebyla přesná.

60:01

Tohle asi čekal málokdo, aby v základní hrací době nepadl gól. Velkou zásluhu na tom měl hostující Johan Gustafsson, na kterého šlo ve třetí třetině velké množství střel, neboť se jeho spoluhráči nedokázali pořádně prosadit v útočném pásmu. Rozhodne prodloužení.