Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Neděle 14.04.2013, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • Baráž o extraligu

Loučíme se s vámi a přejeme příjemný zbytek večera. (20:12:31)

ŠKO-ENERGO Aréna se otřásá v základech, tohle je druhý výmaz soupeře v pořadí, který hráči BK Mladá Boleslav dokázali. Perfektní výkon domácí tým zcela zaslouženě odměňuje tříbodovým ziskem.

60:00

59:45
    Pitule zkoušel ještě srazit puk do sítě z letu.

59:15
    Tribuny už skandují vestoje.

58:48
    Domácí už si s Chomutovem jen hrají. Kličkovaný Kafky s Rysem nemohla k ničemu vést, ale vypadala dobře.

58:02
    Domácí publikum má svého Robina Hooda. Michal Valent teď schytal dělovku do hlavy a chvíli zůstal nehybně ležet na ledě. Hrobové ticho se vzápětí změnilo v nadšený řev, když se zvedl.

57:10
    Další tresty. Jiránek (MBL) dostává 2 minuty za sekání a Trefný (CHM) taktéž.

57:05
    Vrbata byl ostře dohrán u hrazení, ale zvedá se. Hrdel (MBL) se ho jal bránit a odnáší to osobním trestem.

56:20
    A ještě jednou vyloučení. Dneska to snad neskončí. Hřebejk (CHM) dostává 2 minuty za hákování.

56:01
    Domácí fanoušci už slaví. Mohutné vlny obíhají stadionem!

55:50
    Rys nebyl dost rychlý, takže se hra stěhuje zpátky před Valenta.

55:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Obrovské zmatky na brankovišti se snažil využít Nouza, jenže ten trefil jen tyčku. O něco později ale Hanuljak vykopl puk na LUKÁŠE PABIŠKU a ten to měl poměrně snadné. Asistence: Tomáš Nouza.

54:26
    Jen pár vteřin hráli hosté v pěti. Teď odchází na trestnou lavici Bartejs (CHM), 2 minuty za podražení.

54:00
    Koudelka poslal puk z rohu na brankoviště, kde číhal Jindra. Ten netrefil.

53:18
    Pabiška puk zvedl až příliš.

52:21
    Další vyloučení. Mikulík (MBL), Hřebejk a Šagát (oba CHM) fasují shodně 2 minuty. Přesilovka pro domácí.

52:01
    Vůbec poprvé kotel začal skandovat něčí jméno a stadion doplňuje příjmení, aniž by šlo o gól. Jde z toho mráz po zádech a Michal Valent se snaží decentními pohyby lapačkou publikum krotit – jde totiž o něj.

51:51
    Po srážce ve středním pásmu zůstal na ledě ležel Sikora. Naštěstí se zvedá a po svých odjíždí na střídačku.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 5. Toman (Výborný), 11. Mikulík (Koudelka), 32. Pabiška (Mikulík, Toman), 49. Nouza, 56. Pabiška (Nouza)

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Rys
    Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Stehlík, Rutta – Káňa, Hruška, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Gajovský, Kůs, Procházka

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek