Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
New York Islanders
0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
New York Rangers
Neděle 14.04.2013, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum • NHL

Děkujeme za sledování našeho onlajnu a přejeme Vám dobrou noc/dobré ráno.

Long Island byl svědky překrásného utkání dvou odvěkých rivalů. Ostrované využili domácího prostředí k převaze, kterou si dokázali držet po většinu utkání. Oba gólmani ale byli nepřekonatelní, a proto se šlo až do prodloužení. Tam rozvlnil branku Dan Girardi, který svou druhou brankou v sezóně rozhodl o tom, že bonusový druhý bod získají hostující Rangers. Největší měrou k zisku dvou bodů měl bezpochyby Henrik Lundqvist, který pochytal všech 29 projektilů, díky čemuž vychytal svou první nulu v sezóně. Smutným hrdinou zápasu je pak druhý maskovaný muž, Jevgenij Nabokov, který nestačil pouze na jedinou střelu z dvaceti.

3 HVĚZDY ZÁPASU:

3. Jevgenij Nabokov (19/20, 95,00%)
    2. Dan Girardi (1+0)
    1. Henrik Lundqvist (29/29, 100%)

63:11
    Gól! Celých 63 minut a 11 sekund jsme neviděli branku, ale pak vše do svých rukou vzalo duo Derick Brassard – DAN GIRARDI! Prvně jmenovaný bekhendovým padáčkem nahrál na sjíždějícího GIRARDIHO, který střelou zprava vymetl protější roh Nabokovovy brány! Asistence: Derick Brassard, Michael Del Zotto.

62:49
    A ofsajd si teď vyzkoušeli i hokejisté z Manhattanu.

62:25
    John Tavares se snažil zavést puk do útočné třetiny, avšak jeho spoluhráči byli rychlejší – ofsajd.

61:34
    Lubomír Višňovský se dostal ke střele z mezikruží, ale Richards jeho pokus na poslední chvíli zblokoval do ochranné sítě.

61:00
    Isles jsou v plném počtu.

60:38
    Po dlouhé kombinaci bez zakončení to z velkého úhlu zkoušel Rick Nash! Překvapivou koncovku ale Nabokov dokázal vyrazit.

60:01

Derby dvou newyorských celků nemůže být napínavější. Oba týmy zoufale potřebují získat dva body, avšak jak Henrik Lundqvist, tak Jevgenij Nabokov ani jednou nekapitulovali. Za stavu 0:0 se proto bude muset prodlužovat. Lepším týmem jsou zatím domácí Ostrované, ale Jezdci budou mít na začátku nastaveného času ještě minutu dlouhou přesilovku čtyř proti třem.

60:00

59:47
    Další výhoz domácích.

59:27
    Ostrované se osvobozují.

59:00
    Kyle Okposo dostává dvě minuty za sekání. Pro Rangers se tak otevírá obrovská příležitost pro rozhodnutí zápasu!

58:46
    Oba týmy se teď snažily nahrát z rohu před branku. Ani v jednom případě ale pas zamýšleného adresáta nenašel.

57:49
    Zakázané uvolnění hostů. Následuje buly po pravici Lundqvista.

Šimon Pilek

Branky a nahrávky: 64. Girardi (Brassard, Zotto)

New York Islanders: Nabokov – Višňovský, Hickey, Hamonic, MacDonald, Carkner, Streit – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Grabner – Martin, Cizikas, Joensuu
    New York Rangers: Lundqvist – Girardi, Del Zotto, Stralman, McDonagh, Eminger, Moore – Callahan, Stepan, Nash – Clowe, Richards, Zuccarello – Boyle, Brassard, Hagelin – Asham, Powe, Pyatt

Rozhodčí: HLAVNÍ: Rob Martell + Paul Devorski, ČÁROVÍ: Derek Nansen + Vaughan Rody

Diváci: 16 170