Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
Buffalo Sabres
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Neděle 14.04.2013, 23:00 • HSBC Arena Buffalo • NHL

Československá stopa v utkání
    Radko Gudas (Tampa Bay) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 17:40
    Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (01:45:04)

Hvězdy utkání:
    1. Jhonas Enroth (BUF) 32 zák., 1 gól, 97,0%
    2. Brian Flynn (BUF) 0+1
    3. Kevin Porter (BUF) 1+0

Hosté sice v závěrečné třetině tlačili soupeře a celkově ho přestříleli, jenže kvůli první polovině zápasu nakonec odjedou z Buffala s prázdnou a zřejmě definitivně přišli o play-off. V domácím dresu skvěle zachytal brankář Enroth.
    Střely na branku ve třetí třetině: 4-11 (celkově 22:33).

60:00

59:50
    Lecavalier se ještě dopouští ofsajdu a skóre utkání se už asi nezmění.

59:36
    Po ráně Hedmana od modré přerušuje hru opět skvělý Enroth.

59:08
    Po další nepřesné střele vyhazují domácí přes celé hřiště do prázdné branky, je z toho jen zakázané uvolnění.

58:37
    Tampa si ještě bere oddechový čas.

58:37
    Hosté se snaží tlačit, po střele z úhlu ale Enroth znovu drží a následné dorážky nemají smysl, vyvolaly pouze další strkanici.

58:02
    Střela St. Louise je zablokována, a puk je ve středním pásmu, Tampa hraje v šesti v poli bez brankáře.

57:41
    Ofsajd je odpískán také na druhé straně.

57:31
    Sabers se osvobozují vyhozením do středního pásma a hosté se naopak dopouštějí ofsajdu.

56:59
    St. Louis vypálil velmi slabě z levé strany z úhlu a Enroth s přehledem kryje.

56:19
    Nyní udělala chybu v rozehrávce a Buffalo tu mělo útok tři na dva, po zpětné přihrávce do druhé vlny však pálí Lecavalier těsně vedle a branka je znovu posunutá.

56:02
    Tampa se dostala do obranného pásma a těžko se z něj vymaňuje.

55:44
    Hosté vyhráli vhazování a po nahození od modré drží Enroth kotouč na své hrudi.

55:37
    Lecavalier to zkusil z bekhendu, brankář Enroth je ale i nyní pozorný a následuje poslední komerční přestávka třetí třetiny.

55:20
    Střela Carleho brankáře Enrotha příliš nepřekvapila.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 5. Ennis (Vaněk, Ehrhoff), 28. Hecht (Gerbe), 33. Porter (Flynn, Ott) – 34. Pouliot (Brewer, Lecavalier)

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Sekera, Ehrhoff, Pysyk, Pardy, Ruhwedel, Weber – Vanek, Hodgson, Ennis – Flynn, Porter, Ott – Stafford, Foligno, Scott – Kaleta, Hecht, Gerbe
    Tampa Bay Lightning: Garon (Bishop) – Salo, Carle, Brewer, Aulie, Gudas, Hedman – St. Louis, Stamkos, Malone – Purcell, Lecavalier, Killorn – Crombeen, Pyatt, Pouliot – Wyman, Tyrell, Pánik

Rozhodčí: Leggo, Devorski – Driscoll, Sericolo