Finsko – Švédsko 4:3 (kon.) | Česko – Rusko 3:4 (0:1 po s.n.)
Finsko
4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Švédsko
Neděle 14.04.2013, 13:00Turnaj čtyř (U16)

Dnešní severské derby mezi Finskem a Švédskem nám nabídlo pěkné drama. Finové si stále hlídali těsné vedení, ale Švédové se snažili zuby nehty vyrovnat. V poslední třetině hokejisté Švédska srovnali a vypadalo to, že se bude prodlužovat. Veškeré naděje Tří korunek ale uťal parádním gólem Tammela, který se prosadil ze samostatného úniku. Švédi tlačili při závěrečné power -play ale výborného Heljanka nepřekonali. Bronzovou medaili tak získávají hokejisté Finska. Zásahy brankářů: Heljanko (19) – Sandström (7) Nejlepší hráči utkání: Philip Alftberg (SWE) – Veeti Vainio (FIN).

Dění v MEO Aréne ještě nekončí, v 16:30 se přihlásíme při utkání Česka s Ruskem, kdy se bude hrát o první místo. (15:05:20)

60:00

59:55
    Heljanko si poradil i se střelou Löokeho od levého mantinelu. Posledních pět vteřin před třetí sirénou. Buly po pravé ruce Heljanka.

59:37
    Švédové se derou za vyrovnáním, ale zatím naráží na ledově klidného Christiana Heljanka.

59:29
    Icing hokejistů Finska, buly před Heljankem.

59:04
    Heljanko parádně zasahuje lapačkou proti nebezpečné střele Asplunda.

58:55
    Další buly po pravé ruce Heljanka, Švédsko hraje stále v šesti.

58:49
    Před Heljankem se strhla menší šarvátka, s přibývajícím koncem se hraje hodně agresivně.

58:44
    Sandström je na střídačce, Švédsko hraje v šesti.

58:34
    Za brankou Finska se hraje hodně do těla, poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:05
    Švédská reprezentace si bere oddechový čas. Zřejmě důležitá porada na poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:38
    Švédové byli nebezpeční v této přesilovce, branku se jim ale vstřelit nepovedlo. Huuhka tak může na led.

57:03
    Až teď se to povedlo obránci Ulanderovi.

56:43
    Finům se dobrou půl minutu nedaří vyhodit puk pryč z obranné třetiny.

56:19
    Švédové se rozestavěli v přesilovce na útočné modré a Heljanko má plné ruce práce.

55:54
    Heljanko si sebevědomě počínal proti jedovce Björka od modré čáry.

55:38
    Jere Huuhka (FIN) 2 minuty vysoká hůl. Šance pro hokejisty Švédska k vyrovnání.

55:18
    Finsko právě vstřelilo branku!
    JONNE TAMMELA se dostal do samostatného nájezdu, který proměnil parádní střelou do protějšího růžku. Finští hokejisté opět odskakují na rozdíl jediné branky. Asistence: Sami Vainio

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 6. Ruotsalainen (Tammela), 22. Ruotsolainen (Tevrnier), 26. Silanpäa (Vainio), 56. Tammela (Vainio) – 21. Asplund (Eriksson), 38. Grundström (Kylington), 54. Magnusson (Ölund)

Finsko: Heljanko (Vehviläinen) – Ulander, Kalliainen, Mattila, Parikka, Vainio, Huuhka, Saarijärvi, Anderson – Juhola. Niemelä, Ruitslainen – Sillanpäa, Tammela, Tevrnier – Embrich, Väyrynen, Nättinen – Mattila, Pipponen.
    Švédsko: Sandström (Marmelind) – Alftberg, Carlsson, Björk, Kylington, Ullman, Léman, Berglund, Karlsson – Ahl, Asplund, Daviddson – Örnskog, Eriksson, Grundström – Göransson, Ölund, Löoke – Neubauer, Kalte, Magnusson.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Bryška, Ji. Novák