Česko – Švédsko 1:0 (kon.) | USA – Norsko 7:0 (kon.) | Kanada – Rusko 4:3 (kon.)
J. Korea – Itálie 1:2 (kon.)
Kanada
4:3 (4:1, 0:0, 0:2)
Rusko
Neděle 14.04.2013, 08:45MS sledge hokej

Loučím se a přeji vám krásnou jarní neděli. (10:41:06)

Nejlepším ruským hráčem zápas byl vyhlášen Jevgenij Petrov, autor dvou asistencí. Na straně Kanady se této pocty dostalo Bradleymu Bowdenovi, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál.

45:00

Jak jsem napsal, tak se stalo. Rusové už nestačili založit další nebezpečnou akci. Každopádně ve třetí třetině ukázalo Rusko velkou vůli a z takřka rozhodnutého mače ještě udělalo pořádné drama. Kanadě ale nakonec stačily čtyři branky, které nastřílela už v první třetině. Rusové možná mohou litovat, že nepostavili hned od začátku do branky Ivanova, který nastoupil až od druhé třetině a nepustil ani jednu branku. Navíc předvedl několik výtečných zákroků.

44:41
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Že by přeci jen drama na závěr? ILJA VOLKOV dostal nabito mezi kruhy od Petrova a z voleje zamířil přesně do protipohybu brankáře Kanady. Devatenáct sekund na další branku již však asi stačit nebude. Asistence: Jevgenij Petrov, Dimitrij Kuzněcov.

44:10
    Již se hraje poslední minuta zápasu, o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

43:41
    Kanada hraje v plném počtu.

43:07
    Hned z buly v útočném pásmu zkusil vypálit Dorion, Ivanov byl ale pozorný.

42:44
    Ruská přesilovka je zatím bezzubá, tohle už vypadá pro kanadský celek hodně dobře.

42:21
    V oslabení drží Kanaďané puk daleko od své branky.

41:41
    Ruskému týmu ale ještě může pomoci jedna přesilovka. Na dvě minuty je vyloučen McGregor, navíc dostává také osobní desetiminutový trest.

41:09
    Rusové se snaží zatlačit Kanadu před její brankou, tlak je to ale spíše platonický, Evropanům chybí střelba.

40:03
    Bowden se navíc vydal na útočnou zteč, samostatný průnik po levém křídle ale nakonec zakončil jen na prostředek branky.

39:51
    Kanada hraje to, co potřebuje.

39:07
    Kotouč opustil hrací plochu a bude se vhazovat před brankou zámořského celku.

38:18
    A Kanada už zase poměrně s přehledem kontroluje hru, Rusům už se navíc nepříjemné krátí čas na vyrovnání.

37:35
    Kanada už hraje v plném počtu.

37:14
    Petrov to zkusil z těžkého úhlu a branku netrefil.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 4. Bowden (Dixon, Bridges), 6. Westlake (Bowden, Whitson), 12. Bowden (Bridges, Whitson), 14. Bridges (Westlake) – 14. Lisov, 37. Lisov (Petrov), 45. Volkov (Petrov, Kuzněcov)

Kanada: St. Amand (Watson) – Whitson, Dixon, Arsenault, Murray – Rempel, Dorion, McGregor, Gale, Westlake, Bridges, Ludwig, Larocque, Bowden.
    Rusko: Lobanov od 16. Ivanov – Lysov, Varlakov, Seljukin, Kuzněcov, Popov – Lisov, Tušin, Amosov, Šikov, Sokolov, Petrov, Terentěv, Volkov.