NY Rangers – Florida 6:1 (kon.) | Toronto – NY Islanders 3:5 (kon.) | Ottawa – Washington 3:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.) | Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.)
St. Louis – Arizona 2:1 (1:0 po s.n.) | Dallas – Vancouver 5:1 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.)
San Jose – Minnesota 6:1 (kon.)
HC Olomouc
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 19.04.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Baráž o extraligu

To je z tohoto utkání vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (20:23:21)

Chomutov si bez větších potíží v posledním střetnutí baráže pohlídal extraligu, když porazil Olomouc 4:0. I přes špatný závěr baráže však nemusí příliš smutnit ani Hanáci, kteří po celý letošní ročník nabízeli svým příznivcům atraktivní podívanou. Třeba se jim ohledně postupu do extraligy poštěstí v příští sezóně.

60:00

59:27
    Celý stadion tleská ve stoje. Hostující fandové svým favoritům za udržení se v extralize, domácí Kohoutům za parádní sezónu.

58:34
    Mora má po přesilovce. Za napadání si to na dvě minuty na trestnou namířil Michal Vodný.

57:41
    Kohouti jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. S takovou ten čestný gól asi jen těžko dají.

56:13
    Piráti jsou ve čtyřech.

56:05
    Chomutov půjde na chvíli do tří! Marek Sikora vyfasoval pět minut plus trest do konce utkání za krosček.

55:33
    Jergl z bezprostřední blízkosti překonal Hanuljaka, toho však zastoupili jeho spoluhráči, kteří odpálili puk do bezpečí!

54:29
    Křížova střela od modré narazila do pravé tyče Hanuljakovy svatyně!

54:13
    Jakub Stehlík (CHM) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

53:37
    Obě mužstva jsou v pěti.

53:27
    Po delší době konečně pořádné vzrušení! Za chomutovskou bránou se do sebe pustili Brett Palin (CHM) a Lukáš Králík (OLO). Oba do sebe nemilosrdně bušili, avšak oba se také udrželi na nohách až do konce své rvačky! Oba poté dostali čtyři minuty za hrubost, Králík navíc deset minut za nesportovní chování.

52:53
    Přestože se na ledě neděje nic podstatného, oba tábory fanoušků se dobře baví. Hlasitě se navzájem škádlí.

51:37
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byli posláni na dvě minuty na trestnou Martin Rýgl (CHM) a Jakub Herman (OLO).

51:29
    Ránu Kadely od modré viděl Hanuljak naprosto v pohodě, puk tak v klidu schoval mezi své betony.

50:17
    Důras mohl přidat pátou branku svého týmu, jenže zblízka nedokázal přehodit ležícího Halásze! Trefil pouze olomouckého brankáře, od něhož puk doputoval za hanáckou klec!

49:45
    Šermovanou s hokejkami v obranném pásmu Olomouce vyhráli domáčtí borci, kteří následně vyvezli puk.

48:42
    Gólová trefa Kůse zatím byla jediným zajímavým momentem ve třetí třetině. Hra totiž již mnoho pohledných příležitostí nenabízí.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Hruška, Kubinčák), 32. Káňa (Kraft, Kubinčák), 33. Káňa (Palin, Pulpán), 46. Kůs (Gajovský)

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, Kadela, Lhotský – Rác, Kucharczyk, Kucsera – Lehečka, Herman, Selingr – Švaňhal, Diviš, Vodný – Jergl A., Králík, Novotný.
    Piráti Chomutov: Hanuljak – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Rutta, Stehlík – Hruška, Káňa, Kubinčák – Šagát, Kraft, Hřebejk – Důras, Sikora, Hromas (C) – Račuk, Gajovský, Kůs.

Rozhodčí: Šír, Hodek – Pouzar, Bádal