Marseille – Toulouse 2:1 (kon.) | Ajaccio – Troyes 0:1 (kon.) | Bordeaux – Nancy 3:2 (kon.)
Bastia – Montpellier 3:1 (kon.) | Brest – Sochaux 0:2 (kon.) | Valenciennes – Rennes 4:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
3:2 (2:0)
AS Nancy-Lorraine
Sobota 11.05.2013, 20:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Dnešní utkání nám přineslo velmi kvalitní fotbal, ve kterém padlo pět branek. V prvním poločase se dostali do vedení 2:0 domácí a vypadalo to, že utkání v poklidu dohrají. To ale Nancy nedopustilo a po dvou brankách ve druhém poločase dokázalo vyrovnat. Poslední slovo v zápase mělo opět Bordeaux, které v 86. minutě spasil Diabaté, který vstřelil vítěznou branku. V nastaveném čase mohl z pokutového kopu přidat ještě jednu branku Faubert, ale tomu se vstřelit branku nepodařilo, když jeho penaltu vychytal Gregorini.

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám dobrou noc. (21:59:44)

90+3
    Ke střele se dostal Maurice-Belay, který ale branku netrefil.

90+2
    Za zdržování obdržel žlutou kartu Trémoulinas.

90+1
    Faubert nedokázal proměnit pokutový kop, když Gregorini vystihl směr střely a míč vyrazil.

89
    Na velké vápno se odrazil míč k Plašilovi, ale ten nedokázal přesně zamířit.

88
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Karaboué, přichází Sami.

88
    Bordeaux kombinuje na útočné polovině a hlídá si průběh zápasu.

86
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Bordeaux se znova dostává do vedení, když si na centr Trémoulinase naběhl CHEICK DIABATÉ a hlavou poslal míč do sítě.

84
    K hlavičce se dostal Diabaté, ale míč poslal nad branku.

83
    Bordeaux bude zahrávat rohový kop.

81
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Poko, přichází Khalfallah.

80
    Nancy právě vstřelilo branku!
    Nancy zahrávalo volný kop a dokázalo z něho vyrovnat, když si na centrovaný míč ve vápně naběhl SALIF SANÉ a hlavou jej poslal pod břevno.

78
    Žlutou kartu obdržel Poko.

77
    Bordeaux zahrávalo rohový kop, ze kterého se prosadit nedokázalo.

75
    Maurice-Belay mohl navýšit vedení Bordeaux na rozdíl tří branek, ale jeho střelu z malého vápna Gregorini vyrazil.

Jan Šlapáček

Branky: 41. Poko, 45. Saivet, 86. Diabaté – 65. Karaboué, 80. Sané

Karty:   50. Traoré (BOR), 78. Poko (BOR), 90+2. Trémoulinas (BOR) – 53. Mangani (NAN), 90. Sané (NAN)

Neproměněná penalta: 90+1. Faubert (BOR), brankář Gregorini zneškodnil

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Trémoulinas, Planus, Poko (81. Khalfallah) – Plašil, Traoré – Faubert, Obraniak (68. Maurice-Belay), Saivet – Rolan (68. Diabaté)
    AS Nancy-Lorraine: Gregorini – Jebbour, Loties, Puygrenier, Muratori – Sané – Zitte (69. Efoulou), Karaboué (88. Sami), Mangani, Coulibaly (66. Bakar) – Moukandjo

Rozhodčí: Kalt – Moreau, Viala