Jokerit – Zürich 1:2 (kon.) | Djurgården – Liberec 3:2 (kon.) | Brynäs – Pardubice 1:4 (kon.)
Linköping – Sparta 3:1 (kon.) | HV71 – Chomutov 6:1 (kon.) | JYP – Vienna Capitals 4:3 (kon.)
Kuopio – HC Slovan 4:2 (kon.) | Plzeň – Eisbären 2:0 (kon.) | Tappara – Bern 3:1 (kon.)
IFK Helsinky – Zug 3:4 (0:2 po s.n.)
Brynäs IF
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 24.08.2013, 16:00 • Läkerol Arena, Gävle • European Trophy

Nejlepší hráči utkání: 3 hvězdy – Jiří Cetkovský (Pardubice), 2 hvězdy – Petteri Nokelainen, 1 hvězda – Gunderson (oba Brynäs). (18:27:19)

Dnešní utkání sledovalo 1914 diváků.

Pardubice ve třetí třetině své vedení nejen udržely, ale také navýšily. Ve 47. minutě se podruhé v zápase trefil Cetkovský a razítko na tříbodovou výhru dal v 58. minutě ranou do prázdné branky Tybor. Brynäs bylo po celý zápas střelecky aktivnější (42:25), ale ztroskotávalo na výborném Růžičkovi.

60:00

59:35
    Dalším potrestaným je Tomáš Zohorna, který nedovoleně bránil. Na skóre už to ale zřejmě nebude mít zásadní vliv.

58:18
    Petteri Nokelainen to svým spoluhráčům hodně ztěžuje, neboť byl potrestán dvěma trestnými minutami za nedovolenou výstroj.

58:10
    Domácí hokejisté musí dát za necelé dvě minuty tři góly. To je pořádně náročný úkol i s dvojnásobnou převahou k dobru.

57:53
    Brynäs po oddechovém času navíc odvolalo brankáře. Hraje se tedy 6 na 4.

57:53
    Tak Pardubice ještě čekají krušné desítky vteřin. Dvě minuty za sekání vyfasoval Marek Ďaloga.

57:20
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Rahm opustil svou branku a Švédové to zkoušeli se šesti bruslaři v poli. Pardubice toho ale okamžitě využily. Kotouče se zmocnil pardubický RADOSLAV TYBOR a ranou do prázdné klece zvýšil náskok hostí. Asistence: Radovan Somík.

55:33
    Pardubice ale ještě nemají vyhráno. Domácí stále podnikají velice nebezpečné útoky, už totiž nemají co ztratit.

55:00
    Ve třetí části už Brynäs nemá ani střeleckou převahu jako v předchozích dvou periodách.

54:23
    5/5. Pardubice přesilovku soupeře ubránily.

53:47
    Švédové v přesilovce hodně koušou, avšak na Růžičku je to málo. Pardubický gólman drží dvougólové vedení a tlačí svůj tým za třemi body.

52:23
    Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Zohorna, šance pro Brynäs.

51:33
    5/5. Je po přesilovce, Nokelainen na ledě.

50:02
    Čtvrtou branku mohl přidat Radoslav Tybor, který se pro tento zápas přesunul do první formace, ale Rahm byl tentokrát na místě.

49:33
    Navíc si hokejisté z východních Čech zahrají další početní výhodu. Petteri Nokelainen je vyloučen na dvě minuty za sekání.

49:26
    Pardubicím přesilová hra moc nevyšla, ale to teď hráče mrzí pramálo.

David Záruba

Branky a nahrávky: 8. Thuresson (Scott, Nokelainen) – 8. Zohorna (Cetkovský, Nosek), 29. Cetkovský (Kočí, Somík), 47. Cetkovský (Nosek), 58. Tybor (Somík)

Brynäs IF: Rahm (Johansson) – Bertilsson, Gunderson, Persson, Djoss, Jacobsson, Kilström, Löf, Brodecki – Scott, Nokelainen, Thuresson – Ollas, Lindgren, Harju – Brodin, Enterfeldt, Rödin – Strid, Ljunggren, Björklund. Trenéři: Tommy Jonsson a Janne Larsson.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Dolejš) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Zdráhal, Mocek – Tybor, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Číp, Kousal, Starý – Veselý, Špaček, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.