Jokerit – Zürich 1:2 (kon.) | Djurgården – Liberec 3:2 (kon.) | Brynäs – Pardubice 1:4 (kon.)
Linköping – Sparta 3:1 (kon.) | HV71 – Chomutov 6:1 (kon.) | JYP – Vienna Capitals 4:3 (kon.)
Kuopio – HC Slovan 4:2 (kon.) | Plzeň – Eisbären 2:0 (kon.) | Tappara – Bern 3:1 (kon.)
IFK Helsinky – Zug 3:4 (0:2 po s.n.)
Tappara Tampere
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
SC Bern
Sobota 24.08.2013, 17:30 • Hakametsä, Tampere • European Trophy

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního večera a někdy příště na počtenou! (19:52:46)

Do tabulky Východní divize se výsledek zápasu podepsal takto: Tappara se posunula na 4. místo a se šesti body ztrácí na vedoucí Djurgardens bodů pět. Bern zůstal na 7. pozici a hůře je na tom s prázdným bodovým kontem pouze Liberec. Oba dnešní soupeři odehrají své další zápasy v pátek 30. 8. Hráči Tappary se představí českým fanouškům v Liberci a Bern bude ve Švýcarsku hostit vedoucí švédský celek Djurgardens.

Ve třetí části jsme sledovali svěží nástup hráčů Bernu. Ti byli velmi agilní hlavně v prvních deseti minutách, největší šance měl Vermin. V 54. minutě však vyšel jeden z brejků domácím a po krásné přihrávce Tabačka ujížděl Connolly sám na Buehrera a Švýcara překonal. Tappara vedla 3:1 a rozladěný Vermin z Bernu se nechal v 56. minutě vyloučit na 5 minut + do konce zápasu. Bern byl bez větších šancí na vyrovnání a i když v poslední minutě zkoušel hrát bez brankáře, utkání nezachránil. Úspěšnější byli dnes domácí hráči Tappary Tampere a SC Bern porazili 3:1!

První hvězda zápasu: Chris CONNOLLY (1+0) – TAP,
    druhá hvězda zápasu: Jan-Mikael JÄRVINEN (1+0) – TAP,
    třetí hvězda zápasu: Philippe FURRER (1+0) – BRN.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Tappara Tampere: 9,
    SC Bern: 9.

60:00

59:43
    Jormakka a McRae se snažili skórovat do prázdné branky, ale marně.

59:17
    Bern hraje znovu bez brankáře.

59:05
    Gardner schytal střelu svého spoluhráče do nohy a zůstal ležet. Buehrer zpět v brance.

58:49
    Ano, Buehrer zůstal na střídačce. Domácí hrají ve čtyřech, hosté v pěti bez gólmana.

58:45
    Oddechový čas pro hosty. Zkusí hrát bez Buehrera?

58:42
    Vyloučení na straně domácích znamená poslední šanci pro Bern. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Kristian Kuusela (TAP), který fauloval střílejícího hráče Bernu Lehtonena.

58:19
    Zajímavou šanci měl Ilomäki po přihrávce Järvinena, ale promáchl.

57:32
    Hráči Tampere nikam nespěchají, snaží se hrát co nejvíc s pukem na holích a do šancí se nehrnou.

56:35
    Järvinen se zdá být v pořádku po nesportovním zákroku Vermina.

55:21
    Tappara má teď dobrou šanci dohrát utkání v poklidu, pokud nebude nikdo z hráčů finského vicemistra vyloučen, dohrají domácí v početní výhodě.

55:21
    Podrážděný Joël Vermin (BRN) předvedl nečistý hit na Järvinena a jde do šaten. Byl totiž vyloučen na 5 minut + do konce utkání.

53:42
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tappara odskakuje do dvougólového vedení! V předešlých minutách byli sice lepším mužstvem hosté, ale teď jim to není nic platné! Po nádherném pasu slovenského zadáka Tabačka ujížděl CHRIS CONNOLLY sám na Buehrera a překonal ho – 3:1! Asistence: Jan Tabaček.

52:40
    Na dvakrát se snažili Buehrera překonat Puistola s Kaksonenem. Skórovat se nepodařilo ani jednomu z nich.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 34. Bailen (Kuusela, Malinen), 39. Järvinen (Jormakka, Saravo), 54. Connolly (Tabaček) – 29. Furrer (Rüthemann, Gardner)

Tappara Tampere: Metsola (Hetenyi) – Aalto, Puistola, Kankaanperä, Bailen, Saravo, Tabaček, Mäkinen – Connolly, McRae, Erkinjuntti – Nieminen (C), Malinen, Kuusela – Järvinen, Ilomäki, Jormakka – Kallela, Peltola, Palola, Kaksonen.
    SC Bern: Buehrer (Gigon) – Furrer, Jobin, Krueger, Kinrade, Hänni, Gerber, Wellinger – Vermin, Bertschy, Loichat – Rüthemann, Plüss (C), Lehtonen – Scherwey, Gardner, P. Berger – Dostoinov, Randegger, A. Berger, Moser.

Rozhodčí: Leppänen, Salonen – Järvi, Mikkonen