Zlín – K. Vary 3:1 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 2:1 (po pr.) | Pardubice – Kladno 4:0 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Plzeň – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
Liberec – Sparta 6:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 22.09.2013, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

I druhé domácí utkání v sezoně Pardubicím vychází dokonale. Výhra 4:0 znamená druhé čisté konto v ČEZ Areně pro Martina Růžičku, který opět předvedl jistý výkon. V úvodní třetině byl aktivnější soubor Zdeňka Venery, ale branka ještě nepadla. To se změnilo až po změně stran, kdy se ve 24. minutě prosadil v přesilové hře Zohorna. Když na něj navázal po pěkné akci Marha a sedm minut před koncem druhé části i Nosek, zdálo se, že je rozhodnuto. Kladno ve třetí třetině nekladlo větší odpor, a tak ještě vítězství Pardubic zkrášlil přesilovkou trefou od modré Václav Benák. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Nosek (PCE), Sascha Treille (KLA). (19:17:01)

60:00

59:54
    Do zakončení se ještě dral Sýkora, ale nakonec nevystřelil.

59:47
    Kladno si nedokázalo vyhovět, a tak třináct vteřin před koncem utkání se bude vhazovat po pravici brankáře Cikánka.

59:26
    ČEZ Arena se zvedá jako jeden muž a ve stoje aplauduje skvělému představení Pardubic.

59:08
    Jenže to se zatím nedaří, a tak hrají domácí hráči.

58:49
    Teď bude mít po domácím zakázaném uvolnění šanci ohrozit Růžičku.

58:44
    Kladno se snaží alespoň o jednu branku, ale v útočné třetině se nemůže dostat do zakončení.

58:00
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Třetí využitá přesilová hra večera dostává domácí celek již do čtyřbrankového vedení, které bude z největší pravděpodobností znamenat tři body do extraligové tabulky. Zohorna na útočné modré posunul puk na pravou stranu pro VÁCLAVA BENÁKA, jehož prudká rána končí přesně u levé tyče! Asistence: Tomáš Zohorna a Tomáš Nosek.

57:34
    Nahození z velké dálky raději Lukáš Cikánek v brance Rytířů schoval pod lapačku. Následně se tak bude vhazovat po jeho pravici.

57:10
    Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za podražení dostává Ivan Majeský.

54:52
    Podobně je na tom na druhé straně i Martin Růžička. Ten si poradil se zakončením z levé strany.

54:40
    Hostující tým již hrál v plném počtu, když se po nájezdu Ďalogy dostal k zakončení Tomáš Zohorna. Cikánek byl úspěšný a chytá.

53:50
    Sýkora se zkusil prodrat středem hostující obrany, ale až k zakončení to nevyšlo. Somík následně pěkně našel Noska, jehož střelu Cikánek chytá do lapačky.

53:08
    Repete se stejným výsledkem. I teď Petr Sýkora po nahrávce z pravé strany pálí nad branku.

52:34
    Píša našel od pravého mantinelu Sýkoru, jehož pumelice končí jen těsně vedle branky Kladna. I tak pokračuje domácí tlak v útočném pásmu.

52:06
    Máme tu další vyloučení. Opět je potrestán hráč Kladna, tentokrát Patrik Machač. Ten vidí dvě minuty za sekání.

51:30
    Majeský už byl na ledě, když se k ráně dostal Petr Sýkora. Jeho ránu tečuje Radovan Somík do připravené lapačky Lukáše Cikánka.

50:25
    Domácím se sice v přesilové hře zatím nedaří, ale i tak nikam nespěchají. Pohodlný tříbrankový náskok jim dává klid do závěrečné části třetí třetiny.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 24. Zohorna (Nosek, Benák), 27. Marha (Starý), 33. Nosek (Ďaloga, Benák), 58. Benák (Zohorna, Nosek)

HC Dynamo Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) – P. Hořava, Jankovič, Černošek, Kaberle, Majeský, Doudera, D. Růžička – Havlíček, Kuchler, Eberle – Dalecký, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Lukáč, Machač, Strnad.

Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Jindra