HC Litvínov – Třinec 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 1:2 (kon.) | Kladno – Vsetín 3:4 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 3:0 (kon.) | Slavia – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Jihlava 5:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 25.10.2013, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Bruslaři slaví zaslouženou a povinnou výhru. Po dvou domácích propadácích bylo nutné zabrat... I třetí třetině zpočátku vládly emoce, následně se ale hra částečně uklidnila. V posledních setinách utkání se sice ještě málem strhla mela, té však rozhodčí naštěstí stihli zabránit. To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi od sledování dnešního zápasu a přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:06:49)

60:00

59:51
    Tak přeci jen emoce i ke konci utkání. Bernard s Jíchou se devět setin před koncem utkání nepohodli. Jejich neshodu ale rozhodčí rychle ukončili.

58:29
    Poslední minuty se dohrávají v celku klidném tempu. Ani jedno mužstvo to, jak se zdá, nehrotí...

57:21
    Jícha je zpět z trestné lavice na ledě.

56:43

55:59
    Je špatné, když si hosté nejsou schopni přihrát na metr...

55:01
    Přesilovka hosdtům ale zatím vůbec nejde, Hraje se v jejich obranném pásmu.

54:43
    Borovec (MBL) – 2 minuty, příliš mnoho hráčů na ledu.

53:59
    Hosté vycítili šanci a tlačí se dopředu.

53:39
    Jihlava právě vstřelila branku! Přesilovou hru hostů dokázal využít ROMAN ČERMÁK a snižuje tak na 5:2. Asistence: Hynek Tobola, Jiří Vala.

53:02
    Ve velké šanci se vyskytl Čermák, nedokázal ale trefit polovinu prázdné klece!

52:24
    Podsedníček (MBL) – 2 minuty, nedovolené bránění.

51:40
    Bruslaři v posledních minutách jen brání, nikterak se netlačí dopředu.

50:58
    Žáček se pokoušel prodrat do útočného pásma. Neúspěšně.

49:25
    Marek Němec se protlačil přes dva hráče Bruslařů a mohl jít sám na branku. Ve finále ale ztratil hůl.

48:44
    Ve třetí části je zatím nejvyužívanější částí ledové plochy střední pásmo.

47:59
    Frolík je po desetiminutovém odpočinku zpátky na ledě.

46:32
    Hra se nám teď pěkně přiostřuje. Obě mužstva nevypustí jediný souboj.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 7. Podsedníček (Kuchta, Bernard), 11. Bernard (Kurka, Chvátal), 27. Podsedníček (Volf, Kuchta), 29. Frolík (Ďurač), 31. Bernard – 17. Březina (Jícha, Čermák), 54. Čermák (Tobola, Vala)

BK Mladá Boleslav: Pechek (Ašenbrenner) – Bartoš, Souček, Kurka, Bernard, Hes, Šťáva, Hřebíček, Nedbal – Volf, Ďurač, Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Školoud, Zajíc, Smrčka, Sonnek, Kuchta.
    HC Dukla Jihlava: Fučík (Svoboda) – Tobola, Čermák, Košař, D. Vala, Dundáček, Žáček – Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, J. Vala, Molnár, Mahút, Němec, Jícha, Beran.

Rozhodčí: Wűrtherle – Beránek, Ledinský.