Otrokovice – Tatran 6:4 (kon.) | Sparta – Bulldogs 3:4 (1:3 po s.n.) | Vítkovice – Liberec 7:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Ostrava 5:7 (kon.) | Bohemians – Pardubice 5:8 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
5:7 (2:2, 0:2, 3:3)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Sobota 26.10.2013, 20:00Livesport Superliga

Domácí nakonec zápas s Ostravou i přes veškerou snahu nezvládli. Přestože po dvou třetinách prohrávali o dva góly, dokázali bleskově na začátku třetího dějství vyrovnat. Ostrava si však nenechala vední vzít a vzápětí opět snížila. Z následné přetahované, v níž byla aktivnější spíše boleslavská skvadra, nakonec vyšli vítězně hosté, kteří když vycítili šanci, tak udeřili. Navíc po onom vyrovnání ze začátku třetí třetiny i lépe bránili, což bylo podpořeno i výkonem brankáře hostů, jenž tak získal cenu pro nejlepšího hráče svého celku po zásluze. (22:23:55)

Hráči zápasu:
    Tomáš Novák (MBL)
    Jakub Krupa (SOV)

60:00

59:48
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec na druhý pokus prázdnou bránu trefují. Postaral se o ni MIROSLAV MAYER. Asistence: Petr Skácel.

59:02
    Znovu hra bez gólmana a Bolka na ni málem dojela. Míček se odkutálel těsně mimo.

58:59
    Vskutku je na palubovce dusno. Boleslav na půlce fauluje.

57:48
    Atmosféra houstne a Radim Křenek (MBL) jde na dve minuty ven za nedovolené bránění.

57:17
    Ovšem nyní jsem měl dojem, že Ostravě pomohla branková konstrukce.

56:47
    Domácí sice tlačí, ale nestřílí.

55:30
    Teď to bxlo lepší, ale rána z dálky byla nepřesná.

54:26
    Nyní měla Boleslav pěknou příležitost, ale míček jejím hráčům utíká z hokejek. Proto nezakončili.

53:56
    Hosté se snaží zdržovat hru kouskováním.

52:12
    Pěknému boleslavskému ťukesu chybělo jen chladnokrevné zakončení. Gólman vleže likviduje šanci domácích.

51:10
    Ekl v dobré pozici promáchl!

50:09
    Blesková odpověď z úhlu znamená opět vedení pro Ostravské. Střelcem byl PATRIK ŠIMÍČEK. Asistence: Gabriel Mertha.

49:33
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    To byl nádherný gól. JIŘÍ CURNEY se ocitl před Krupou a neváhal a prostřelil ho. Gólman Ostravy se natahoval k pravé tyči marně. Asistence: Tomáš Chroust.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Curney (Ekl), 18. Chroust Tom. (Bouška), 42. Ekl (Novotný), 43. Novotný (Gwuźdź), 50. Curney (Chroust Tom.) – 8. Mertha (Klimsha), 8. Mayer (Skácel), 23. Pluhař (vla.), 26. Lipový (Skácel), 48. Kašpar (Mertha), 51. Šimíček (Mertha), 60. Mayer (Skácel)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Novotný) – Novák, Štěpánek, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Kalina, Křenek, Kroupa – Bouška P., Novotný, Ekl, Salát, Chroust Tom., Chroust Tad., Bína, Bouška J., Mátl, Ludvík, Curney, Baudisch, Fojta, Studený
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Krupa (Turek) – Plíhal, Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Klimsha – Švajný, Hanic, Skácel, Bajkar, Trulík, Šimíček, Žák, Kašpar, Gál, Mayer

Rozhodčí: Panger, Šedivý