Česko – Rusko 0:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 2:3 (po pr.)
Česko
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Rusko
Neděle 10.11.2013, 11:30 • Hartwall areena • Euro Hockey Tour

Tolik tedy z tohoto zápasu, ještě nás čeká na EHT ve Finsku jeden zápas. Samozřejmě ho pro vás okomentujeme, štafetu předávám dál. Hezkou neděli a na počtenou. (13:38:10)

Střely na bránu celkem:

Česko: 23

Rusko: 29

Nejlepší hráči zápasu:

Česko – Jakub Kovář

Rusko – Alexandr Popov

Skončilo trápení českého týmu, který ani ve třetím zápasu na turnaji nedokázal bodovat. Navíc nevstřelil branku a je jasné, že skončí na tomto turnaji poslední. Dvě třetiny to nebyl špatný výkon, jenže začátek Rusům vyšel dokonale. Nejprve se trefil Popov v čase 40:34 a posléze v čase 41:08 přidal druhý gól Varnakov. Od té doby se už nic nedělo, český tým nedal na turnaji gól při hře 5/5 a soupeř si výsledek v pohodě pohlídal.

60:00

59:37
    Blíží se konec, je jasné, že po třech zápasech budeme mít skóre 2:11.

58:58
    Pouze tři střely za třetinu, to je velice málo a pro Jerjomenka to byl naprostý klid ve svém pracovišti.

58:17
    Rusové si bezpečně hlídají výsledek, Rusové nás vůbec do ničeho nepouštějí.

58:00
    Už jen dvě minuty do konce základní hrací doby.

56:48
    Utkání se spíš ve vlažném tempu pozvolna dohrává.

56:00
    Český tým je samozřejmě kompletní, ale protivník nám nedává žádný prostor k nějakému útočení.

55:36
    Nyní vyhazuje Krajíček, Rusové nikam nepospíchají, mají nahráno.

54:52
    Irgl pošetřil čas, což o to, bráníme se dobře, ale nula na kontě je stále hodně nelichotivá.

54:05
    Kovářovu střelu Jerjomenko odraží do rohu, zatím oslabení zvládáme. Bohužel to je jediné pozitivum v tomto mači.

53:48
    Za podražení Popova putuje na trestnou lavici Rober Kousal.

53:39
    Už pouze něco přes šest minut do konce zápasu a český tým je v těžké krizi. Střely na bránu momentálně 22:28, tedy pouze dvakrát někdo z našich ohrozil Jerjomenka, který si v této periodě může klidně odskočit na párek.

53:05
    Buchtele zasáhl hokejkou Prochorkina a koledoval si o trest. Nakonec se bude zřejmě pokračovat v plném počtu.

52:26
    Utkání sleduje 6777 diváků.

51:26
    Puk v ochranné síti, česká pětice si může oddechnout.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 41. Popov (Alexandrov, Pěrežogin), 42. Varnakov (Burmistrov, Panarin)

Česko: Kovář Jakub (Štěpánek) – Kaberle, Doudera, Piskáček, Nakládal, Krajíček, Kutlák, Krejčík – Hubáček, Irgl, Kovář Jan – Rachůnek I., Vrána, Petružálek, Roman, Rolinek, Sekáč – Kašpar, Buchtele, Kousal – Smoleňák.
    Hlavní trenér: Alois Hadamczik.

Rusko: Jerjomenko (Barulin) – Alexandrov, Nikulin, Čudinov, Medvěděv, Zubarev, Birjukov, Kisilevič, Rjasenskij – Popov, Těreščenko, Pěrežogin – Varnakov, Burmistrov, Panarin – Kablukov, Gluchov, Prochorkin – Tichonov, Timkin.
    Hlavní trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Rozhodčí: Fonselius, Kaukokari – Hagerstrom, Puolakka (všichni Finsko)