SP v Hochfilzenu - Štafeta žen Ukrajina (kon.) | SP v Hochfilzenu - Štafeta mužů Norsko (kon.)
SP biatlonistů v Hochfilzenu - Štafeta mužů

Norsko

Sobota 07.12.2013, 14:30Biatlon

S konstatováním, že letošní první závod mužské štafety biatlonistů vyhrálo Norsko, když se po sedmé střelbě utrhl Emil Hegle Svendsen svým soupeřům z nakonec druhého Švédska a třetího Ruska, se s Vámi loučí a někdy napočtenou při tomto čím dál více oblíbenějším zimním sportu přeje Tomáš Lysý. (16:02:28)

Česká štafeta měla sice nejlepší střelbu ze všech, ale vinou horšího běhu skončila na sedmém místě, když v cílové rovince podlehl Ondřej Moravec v boji o páté místo Francouzovi Martinu Fourcadovi a Simonu Schemppovi z Německa.

Konečné pořadí v cíli:

1. Norsko (Christiansen, Björndalen, Bö, Svendsen), 1:19:50,8.
    2. Švédsko (Eriksson, Ferry, Linström, Bergman) + 19,3.
    3. Rusko (Volkov, Usťugov, Šipulin, Malyško) + 21,1.

Cíl
    Norsko ve složení Vetle Stajstad Christiansen, Ole Einar Björndalen, Tarjei Bö, Emil Hegle Svendsen vítězí v čase 1 hodina 19 minut 50,8 vteřin první mužský štafetový závod této sezony!

Cíl
    Do cíle přijíždí další štafety, Švýcarsko, Kanada, Itálie, USA a dvanáctá Ukrajina. To je zatím pořadí v cíli, ostatní týmy jsou teprve na mezičase 6,8 km.

Cíl
    Moravec si to rozdal s Fourcadem a Schemppem o páté místo. Česko nakonec končí těsně sedmé, když na páté místo Francie ztratilo dvě vteřiny.

Cíl
    Domácí Rakousko končí se ztrátou 45 vteřin na neoblíbené čtvrté pozici.

Cíl
    Bergman, který se celé poslední kolo vezl za Malyškem, v cílové rovince nastupuje svému soupeři a Švédsko tak končí druhé.

Cíl
    Norsko vítězí ve štafetovém závodu v Hochfilzenu.

6,8
    Eder ztratil dalších třináct vteřin a bude ještě rád za čtvrtou pozici.

6,8
    Malyško bojuje s Bergmanen o druhé místo.

6,8
    Svendsen má posledních sedm set metrů do cíle.

6,4
    Ondřej Moravec se stále drží před Fourcadem na šestém místě.

6,4
    Druhé je Rusko, za které jede Malyško, nasledován švédským biatlonistou Bergmanem. Čtvrtý Eder z Rakouska se této dvojičce zatím nepřibližuje.

6,4
    Náskok Nora je nyní přes 24 vteřin.

6,4
    Emil Hegle Svendsen si jede suverénně pro vítězství.

5. Německo + 51,5
    6. ČR + 1:02,7 – nejlepší střelba ze všech týmů.
    7. Francie +1:06,6
    8. USA + 1:10,2
    9. Kanada +1:13,1
    10. Švýcarsko +1:17,6

8ST
    Ondřej Moravec zastřílel výborně a jde před Martina Fourcada, na kterého má náskok 4 vteřiny.