Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Minsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Záhřeb – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 27.12.2013, 16:00KHL

Je konec, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se trefil jen Emil Galimov a vystřelil domácím bonusový bod. To je z dnešního zápasu vše, já se těším někdy příště, na počtenou. (18:31:25)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení branka také nepadla a uvidíme samostatné nájezdy. Hosté měli k dispozici dvě minuty přesilové hry, avšak Kolesnika se jim překonat nepovedlo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:29
    Plotnikov ujížděl sám na Garnetta, avšak nepodařilo se mu vystřelit.

64:07
    Kontiola našel Zavaruchina a ten netrefil zpola odkrytou bránu!

63:48
    A Jaroslavl se osvobozuje.

63:28
    Hosté ostřelují Kolesnika ze všech stran.

62:49
    Avšak hned po buly domácí vyhazují.

62:44
    Oddechový čas pro hosty.

62:44
    Pozor, velká šance na skórování. Jakovlev obdržel dvě minuty za hákování a oslabil tak svůj tým téměř až do konce prodloužení.

62:29
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování kousek od Kolesnika.

62:07
    Apalkov zavezl puk do útočného pásma, avšak mezi třemi obránci o něj přišel.

61:42
    Popov se dostal ke střele, ale ani Kolesnik nepouští puk za svá záda.

61:25
    Hosté vybojovali puk za vlastní bránou a jdou od útoku.

60:47
    Petrov pálil zpoza modré čáry, Garnett vyráží do rohu.

60:11
    Prodloužení začíná soubojem u mantinelu, ze které vycházejí jako vítězové hosté.

60:01

Je to tak, branka nepadla ani ve třetí třetině a za malou chvíli začne prodloužení.

60:00

59:27
    Do konce třetí třetiny zbývá pár vteřin a my budeme nejspíše svědky prodloužení.

58:41
    Domácí mohli jít do přečíslení tří proti dvěma, avšak finální přihrávka byla nepřesná a z celé akce sešlo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Hosté hrají opět v plném počtu.

56:50
    Před Vasiljevem podklouzl obránce a ten se tak odhodlal ke střele. Puk ale mířil těsně nad horní tyčku Garnettovy brány.

56:13
    Domácí se snažili zavést puk do útočného pásma, avšak čárový byl proti a zapískal ofsajd.

55:37
    Musatov obkroužil Garnettovu bránu, avšak byl faulován. Dvě minuty si ze souboje odnáší Vasilčenko (CLJ) – hákování.

55:07
    Konkov bojoval o puk na modré čáře, nakonec se provinil ofsajdem. Vhazování ve středním pásmu.

54:12
    Až teď vyváží puk Jakovlev a domácí mohou vystřídat.

53:47
    Ačkoliv už hraje Lokomotiv v pěti, jsou stále pod tlakem.

53:16
    Domácí oslabení přežili a opět hrají v plném počtu.

51:56
    Plotnikov se v oslabení řítil sám na Garnetta, jeho střela však mířila mimo tři tyče!

51:16
    Černikov (JAR) obdržel dvě minuty za hákování.

51:13
    Averin vypálil z velkého úhlu, Garnett vyráží.

50:27
    Hra se přiostřuje. Do potyčky se pustili se Bondarev a Galimov, vše se obejde bez trestů.

49:22
    Poslední minuty jsou plně v režii domácích hokejistů, kteří ostřelují Garnetta ze všech stran.

48:52
    Vyprodaná hala žene domácí hokejisty vpřed, ti však fanoušky gólem zatím neodměnili.

47:59
    Do útoku se probíjela první lajna hostů, avšak domácí obránci si s nimi poradili a sami zakládají útok.

47:29
    Postupný útok Jaroslavle zastavil ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu. Nejprve je ale na řadě komerční přestávka.

47:15
    Hru stále kontroluje Lokomotiv a drží puk na svých hokejkách.

46:18
    Domácí se usazují v útočném pásmu a během pár vteřin několikrát vypálili na Garnetta, avšak všechny střely byly zblokovány.

45:44
    Mokin si na druh straně vybruslil zpoza brány, obkroužil ji a bekhendem se pokoušel zakončit. Střela ale neměla dostatek razance a v brance neskončila.

45:14
    Galimov se ocitl v další šanci, tentokrát se snažil dorážet u pravé tyče Garnettovy brány, neúspěšně.

44:42
    Hosté vyhazují. Puk byl tečovaný a zakázané uvolnění se nepíská.

44:16
    Lokomotiv ale rychle vybojoval puk a usazuje se v útočném pásmu.

43:55
    Oba týmy střídají a hosté rozehrávají zpoza vlastní brány.

43:26
    Galimov se ihned po buly prodral až do útočného pásma, ke střele se však už nedostal.

43:08
    Puk se odrazil mimo hrací plochu a opět se bude vhazovat poblíž Kolesnika.

42:58
    Nepřesná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.

42:10
    Jakovlev vypálil od modré a Garnett viděl puk až na poslední chvíli, i přesto ale zvládl zasáhnout.

41:26
    Hosté oslabení přežili a hrají v plném počtu.

40:41
    Skrumáž před Garnette, puk je někdy pod hostujícím gólmanem, rozhodčí hru přerušuje.

40:05
    Domácí začínají třetí část s dobíhající přesilovou hrou.

40:01

Hráči už nastupují na led a třetí třetina za chvíli začne. Dočkáme se konečně branky, nebo půjde utkání do prodloužení, či případných samostatných nájezdů?

Další třetina začne přibližně v 17:42.

Ani druhá třetina nám branku nepřinesla a na ukazateli svítí fotbalové skóre 0:0. Lepším týmem jsou momentálně asi domácí, ale i Čeljabnisk se dostává do šancí. Jak už jsem avizoval po první třetině, důležitou osobou mezi hostujícími hráči je kanadský brankář Michael Garnett. Nebýt jeho, domácí už by vedli o několik gólů.

40:00

39:39
    Apalkov se pokoušel ohrozit Garnetta od modré, ten ale na střelu viděl a pohotově ji zlikvidoval.

39:21
    Valejev (CLJ) napadal až příliš horlivě a jednoho z domácích trefil do obličeje svou holí. Rozhodčí mu za tento zákrok udělil dvouminutový trest.

39:17
    Valejev se protáhl do útočného pásma a těsně za modrou vypálil. Kolesnik ale s jeho střelou problémy neměl. Vhazování po jeho levici.

38:43
    Parádní akce domácích! Plotnikov dostal křižnou přihrávku a vypálil na bližší tyč. Garnett se ale stihl zázračně přesunout a puk skryl ve své lapačce.

37:47
    Jak ubíhají minuty ve druhé třetině, ve hře se začínají objevovat nepřesnosti. Možná je to způsobené únavou hráčů, nebo stavem ledu.

37:02
    Domácím utekl puk a do útoku tak šli hosté. Jejich útok ale zastavil ofsajd.

36:17
    Po ostrém zákroku u mantinelu zůstává ne ledě ležet Panev, avšak rozhodčí nechává hru pokračovat.

35:49
    Jaroslav si vytváří a usazuje se v útočném pásmu.

35:07
    Po zákroku Kolesnika se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

34:54
    Buly ve středním pásmu vyhráli hosté a rozjíždí svou útočnou akci.

34:30
    Po dlouhé době je k slyšení hvizd rozhodčího, zapříčiněno je to zakázaným uvolněním domácích hokejistů

33:33
    Kosticyn se probil do útočného pásma, vypálil, avšak trefil jednoho z domácích obránců do kotníku.

32:39
    Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení a hra začíná dostávat pořádný náboj, celá hala bouří a diváci si žádají gól.

32:01
    Až teď se dostávají k puku domácí, v klidu střídají a rozjíždějí akci z vlastního obranného pásma.

31:19
    Hosté stále drží puk a snaží se ohrozit Kolesnika.

30:56
    Domácí se osvobozují pouze vyhozením do středního pásma.

30:27
    Hosté probojovali do útočného pásma a vytváří si tlak.

29:40
    Malý náznak útočné akce od domácích, avšak Traktor je nepustil přes modrou čáru.

29:01
    O puk se spíše bojuje, než že by byl k vidění krásný hokej. Momentálně se všech 10 hráčů pohybuje ve středním pásmu.

28:19
    Jaroslavl rozjíždí svůj útok zpoza brány.

27:51
    Hosté hrají v plném počtu, avšak jdou stále pod tlakem.

27:13
    Plotnikov vypálil od modré, střela byl zblokována a končí za bránou.

25:51
    Filippov (CLJ) obdržel dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Ke dvou minutám dostal ještě desetiminutový osobní trest.

25:35
    U mantinelu se strhl tvrdý souboj, ze kterého vychází lépe hosté.

25:00
    A hosté už hrají v plném počtu.

24:43
    Traktor se osvobozuje.

24:27
    Kronwall zavezl puk do útočného pásma, kde se ho ujal Garnett a schoval ho ve své lapačce. Vhazování po jeho pravici.

23:43
    Konkov se dostal dvakrát ke střele, avšak v obou případech ho Garnett vychytal!

23:00
    Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Abdullin Denis (CLJ). Přesilová hra pro domácí.

22:26
    Zavaruchin si sjel na střed hřiště, dostal přesný pas a vypálil. Kolesnik se musel pořádně natáhnout, a puk tak chytil.

21:37
    Domácí od začátku tlačí a Traktoru nezbývá nic jiného, než se bránit. Hosté ohrozili branku soupeře zatím jen jednou z rychlého protiútoku.

20:51
    Do rychlého protiútoku se dostal Popov, Kolesnik jeho střelu vyráží do rohu.

20:40
    Skrumáž před Garnettem, ten puk raději schovává do své lapačky.

20:07
    Ihned po vhazování se od útoku hosté, avšak byli neúspěšní.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:54 .

První třetina je úspěšně za námi. Branku jsme sice neviděli, avšak hra byla vcelku pohledná. Oba týmy měly možnost jedné přesilové hry, ale ani jeden tým ji nedokázal využít. Pochvalu si zaslouží hostující brankář Garnett, který předvádí chvílemi až neuvěřitelné zákroky.

20:00

19:58
    Černikov v posledních vteřinách vypálil, avšak Garnetta neohrozil.

19:29
    Domácí drží puk a kontrolují hru.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:55
    Nahození na Kolesnika, který kotouč drží v lapačce. Vhazování po jeho levici.

18:21
    Mokin se protáhl přes celé útočné pásmo, bekhendový blafák mu ale nevyšel.

18:04
    Domácí už jsou v plném počtu a derou se do útoku.

17:19
    Kosticyn vypálil z pravého kruhu, Kolesnik kryje.

16:56
    Traktor drží puk v útočném pásmu a pálí ze všech stran.

15:51
    Vyloučení na straně domácích, Apalkov (JAR) obdržel dvě minuty za hrubost.

15:16
    Ale další akce už byla vážnější! Anton Glinkin se protáhl po levé straně, vybruslil si do mezikruží odkud tvrdě vypálil. Kolesnik puk vykryl, ačkoliv s tím měl velké potíže.

15:09
    Kolesnik se po dlouhé době dostal k tomu, aby ukázal svůj um. Bondarevova střela mu ale problémy nenadělala.

14:56
    Hra se trochu uklidnila a oba týmy střídají.

14:21
    Hra se obrací, domácí dostávají Čeljabinsk pod tlak.

13:54
    Hosté se usazují v útočném pásmu a začínají kombinovat.

13:31
    Puk se několikrát odrazil od bruslí hráčů obou týmů, až se objevil před Garnettem, který ho raději schovává v lapačce. Na řadě je druhá reklamní pauza.

13:11
    Domácí početní výhodu nevyužili a hosté tak hrají opět v plném počtu.

12:23
    Několik hráčů se snažilo dorazit puk za Garnetta, až tam přijel Rjabykin a předbrankový prostor vyčistil.

11:46
    Před Garnettem se utvořila skrumáž hráčů, avšak puk se do branky nedostal.

11:11
    První vyloučení zápasu, dvě minuty si odsedí Artamonov (CLJ) za držení.

10:14
    Čeljabinsk chvíli kombinoval v útočném pásmu,avšak domácí si puk berou rychle zpět.

09:34
    Petrov pálil od modré tahem, avšak Garnett na puk viděl a pohotově zasáhl.

09:20
    Čistov zavezl puk do pásma a hosté začínají kombinovat.

08:57
    Útok hostů přerušil ofsajd.

07:01
    Holos hledal před bránou jednoho ze svých spoluhráčů, avšak puk adresáta nenašel. Do útoku tak jde Traktor.

07:32
    Konkov také prověřil Garnetta, ten puk schoval v lapačce.

06:48
    Averin vypálil ihned po buly, Garnett kryje.

06:28
    Traktor sice vyhrál buly, avšak nedostal se dál, než za modrou čáru, kde o puk přišel.

06:09
    Domácí si vytvořili tlak a několikrát ohrozili Kolesnikovu bránu, ten byl však ve všech případech pozorný a puk za svá záda nepustil. Následuje komerční přestávka.

05:17
    Traktor založil útok zpoza vlastní brány, avšak puk byl moc rychlý a je z toho zakázané uvolnění.

04:53
    Kolesnika trefil puk do masky a rozhodčí raději přerušuje hru. Domácí gólman však vypadá v pořádku.

04:05
    Čistov se pokoušel ohrozit Garnetta, jeho střela však neměla dostatek razance.

03:26
    Lehké nahození na Kolesnika, který puk kryje. Vhazování v obranném pásmu domácích.

03:03
    Traktor se na malou chvíli dostal do útočeného pásma, avšak domácí si puk berou rychle zpět a opět jdou do útoku.

02:32
    Nahození na Kolesnika, ten kryje. Vhazování po jeho levici.

02:25
    Domácí zakládají útok zpoza vlastní brány.

01:48
    Kraskovskij našel před bránou Černikova, ten si ale na Kolesnika nepřišel.

01:37
    Domácí stále drží puk na svých holích a Traktor k ničemu nepouštějí.

00:51
    Plotnikov se prodral ke střele, avšak nezamířil přesně a trefuje pouze mantinel za bránou.

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a zakládají první útok.

00:01

Vyprodanou halou právě zní ruská hymna.

Hráči už nastupují na ledovou plochu a utkání za malou chvíli začne.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Ključnikov) – Koledov, Višněvskij, Holos, Kronwall, Peretjagin, Vasiljev, Jakovlev , Zotov – Plotnikov, Konkov, Černikov, Petrov, Averin, Apalkov, Musatov, Kraskovskij, Kapustin, Galimov, Maltsev, Korenev

Traktor Čeljabinsk: Danilišin (Garnett) – Borodkin, Rjabykin, Katičev, Klimontov, Artamonov, Vasilčenko, Bondarev, Kondratěv – Popov, Glinkin, Zavaruchin, Čistov, Kontiola, Panov, Kokujov, Kosticyn, Filippov, Abdullin, Mokin, Valejev.

Vzájemné zápasy

20.10.13 Traktor Čeljabinsk – Jaroslavl 2 : 1
    19.12.12 Jaroslavl – Traktor Čeljabinsk 2 : 1
    15.10.12 Traktor Čeljabinsk – Jaroslavl 2 : 3 pr.
    17.01.11 Traktor Čeljabinsk – Jaroslavl 2 : 6
    22.10.10 Jaroslavl – Traktor Čeljabinsk 6 : 5

Domácí Lokomotiv je na tom o něco lépe. V tabulce západní konference drží 8. příčku. Na kontě má 55 bodů, s celkovým skóre 69:70. To napovídá o dvou věcech. Jaroslavl má sice nejlepší obranu v celé lize, ale k tomu nejhorší útok. V posledních zápasech to také není nejlepší. Vyhráli dva zápasy z pěti, nejprve porazili v prodloužení pražského Lva 1:0, poté v základní hrací době zdolali Ufu 4:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 20 body za 9 gólů a 11 asistencí S.Plotnikov.

Traktor neprožívá zrovna sezónu snů. V tabulce východní konference mu náleží 9. pozice, tedy první nepostupová. V dosavadním průběhu sezony Čeljabinsk získal 49 bodů, doplněných o záporné skóre 81:100. Forma z posledních pěti zápasů taky není nejlepší. Traktor dvakrát prohrál v prodloužení, vyhrál jen jednou, když porazil Mytišči 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je P. Kontiola, jenž má na kontě 24 bodů, za 7 gólů a 17 asistencí.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu z KHL. Dnes se představí tým Lokomotiv Jaroslavl, který doma přivítá Traktor Čeljabinsk. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.