Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Minsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Záhřeb – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 27.12.2013, 16:00 • Ledový palác (5 685) • KHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (18:16:38)

Střely na bránu v zápase: 29 – 34.

Zápas je u konce. Hostům po většinu duelu stačilo těsné jednobrankové vedení, to se jim podařilo navýšit až v závěrečných minutách, kdy díky třem gólům zcela zlomili možný odpor domácího celku. Domácí se sice snažili, nehráli o tolik špatně, nedokázali ale najít recept na brankáře Košečkina.

60:00

59:33
    Utkání se už jen dohrává, domácí nechtějí hlavně inkasovat i nepopulární pátý gól.

58:17
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Rozklad domácího Severestalu pokračuje dále! Prakticky vzápětí vletěl do útočného pásma OSKAR OSALA, obdržel na levém křídle přesný pas a následně zamířil přesně. Naštvaný Kasutin stihl jen třísknout hokejkou o led, domácí obránci ho v tom nechali samotného. Asistence: Dimitrij Kazjonov, Francis Pare.

57:54
    Hostující celek využívá přesilovou hru pět na tři a definitivně rozhoduje o vítězi dnešního duelu! Na modré čáře napřáhl obránce SERGEJ TĚREŠENKO a prudkou dělovku umístil přesně k tyči domácí brány. Kasutin byl bez šance. Asistence: Dimitrij Kazjonov, Rinat Ibragimov.

57:07
    Domácí Teemu Laakso je vyloučen za vražení. Domácí ztrácí nervy a sami si tak zadělávají na ještě větší potíže.

55:54
    Dvouminutový trest s ním tak na trestné lavici odsedí Alexander Gogolev.

55:54
    Nikolaj Stasenko (CER) vidí trest dvě minuty za vražení na hrazení. Navíc k němu obdrží i osobní desetiminutový trest.

55:39
    Opět Pare kombinuje v útočném pásmu, jeho další nepříjemná a štiplavá rána končí ve výstroji domácího Kasutina.

54:59
    Hosté jako politi živou vodou. Znovu jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

54:29
    Hosté poměrně rychle využívají přesilovou hru a ve třetí třetině tak prakticky z minim využívají maximum. FRANCIS PARE dostal přesnou nabídku na levý kruh a švihem zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Teď už to bude pro domácí, kteří nedokázali ještě ani jednou překonat Košečkina, těžké. Asistence: Danis Zaripov, Jan Kovář.

54:08
    Bude se znovu vylučovat, domácí Stasenko je vyloučen za držení.

54:02
    Následně se Platonov dostal k puku znovu, domácí brankář krotí i jeho další střelecký pokus.

53:47
    Platonov to vyzkoušel z pravého křídla, Kasutin vyráží do rohu.

52:09
    Pokus hostujícího Chabarova od modré, domácího brankáře Kasutina ale tenhle ve třetí třetině ojedinělý pokus nemohl zaskočit.

51:26

51:00

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 18. Timkin (Lee, Malenkich), 55. Pare (Zaripov, Kovář), 58. Těreščenko (Kazionov, Ibragimov), 59. Osala (Kazjonov, Pare)

Severstal Čerepovec: Kasutin (Štěpánek) – Stasenko, Čáslava, Andersen, Guskov, Laakso, Kiselevič, Kalašnikov, Popov – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Černov, Stoljarov, Žerděv – Antipov, Gogolev, Dědunov. Trenér: Igor Petrov
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Chabarov, Lee, Těreščenko, Metljuk, Malenkich, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Griogrenko – Brent, Platonov, Potěchin – Šenfeld, Timkin, Osala, Malikovskij. Trenér: Mike Keenan

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Koršák, Černyšev

Diváci: 3 450