Ottawa – Washington 3:1 (kon.) | Chicago – Los Angeles 1:0 (kon.) | Nashville – Detroit 6:4 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Úterý 31.12.2013, 19:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Československá stopa utkání

Jaromír Jágr byl dnes jedním z nejaktivnějších hráčů na ledě. Spoustu šancí vytvořil, několik jich měl sám. Statisticky ovšem vyšel naprázdno a byl u jedné obdržené branky. Na ledě byl téměř 22 minut.

Marek Židlický byl tradičně vytěžován zejména v přesilových hrách. Na ledě byl necelých 20 minut a připsal si jeden kladný bod v hodnocení účasti na ledě.

Patrik Eliáš bohužel ze zápasu odstoupil a stihl na ledě jen jedno 42sekundové střídání. Doufejme, že bude český útočník v pořádku. (21:37:55)

Prudential Center slaví. New Jersey nedovolilo Pittsburghu víc než jednu branku a rok 2013 zakončilo vítězstvím. Druhá formace dnes vyhrála Devils zápas.

59:36
    Devils skvěle brání, teď Fleury na lavičku míří.

59:20
    Clowe protáhl Fleuryho, který ale stále nemůže na střídačku.

59:10
    Zakázané uvolnění Pittsburghu. To není způsob, jaký si Penguins představovali pro tlak.

58:40
    Devils drží puk v útočném pásmu, což jim teď vyhovuje.

58:15
    Kdy sáhne Pittsburgh k odvolání Fleuryho?

57:36
    Domácí už jen vyhazují kotouče z vlastního pásma. Pochopitelně nemají důvod se hnát zbytečně dopředu.

57:12
    Salvador je na ledě, Ďáblové toto oslabení přečkali bez větších obtíží.

56:52
    Despres nahodil na Brodeura, který přerušil hru. Ještě 20 sekund z přesilové hry.

56:26
    Despres trefil Merrilla, což dalo Zajacovi šanci osvobodit svůj tým.

56:12
    Ještě minuta přesilové hry pro hostující celek.

55:56
    Niskanen vyhnán do středního pásma.

55:42
    Devils zatím odvádějí dobrou práci v tomto oslabení.

55:12
    Penguins si zahrají první přesilovou hru. Bryce Salvador (NJD) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Jedná se o hodně přísné vyloučení.

55:03
    Ryder z otočky poslal kotouč na Fleuryho, který si poradil.

53:50
    Gibbons neposunul přesně na Vitaleho. Škoda pro hosty, protože Vitale najížděl do velmi zajímavé pozice před Brodeurem.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 2. Henrique (Clowe, Ryder), 23. Ryder (Henrique, Brodeur) – 27. Niskanen (Crosby, Kunitz)

New Jersey Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Gionta, Bernier – Clowe, Henrique, Ryder – Boucher, Loktionov, Janssen.
    Pittsburgh Penguins: Fleury – Orpik, Engelland, Scuderi, Niskanen, Despres, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Vitale – Conner, Jokinen, Neal – Gibbons, Sutter, Kobasew – Glass, Sill, Adams.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Rourke – Miller, MacPherson

Diváci: 16 592