Helas Brno – Hradec Králové 2:1 (kon.) | Rádio Krokodýl Brno – Tango Brno 1:7 (kon.) | Chrudim – Balticflora Teplice 5:3 (kon.)
Interobal Plzeň – Slavia 3:5 (kon.) | Kladno – Sparta 1:3 (kon.) | Benago Praha – Vysoké Mýto 6:2 (kon.)
Helas Brno
2:1 (1:1)
MADOS MT Hradec Králové
Pátek 17.01.2014, 19:30 • MSH Vodova Brno • 1. Futsal liga

S konstatováním, že všechny tři body si ze zápasu odnáší Brno, se s Vámi loučím. Přeji Vám pěkné prožití víkendu a těším se u dalších přenosů z brněnských sportovišť! (21:10:49)

Myslím si, že nikdo z přihlížejících nemůže nic namítat, když řeknu, že dnešním zápasem se oba týmy spíše protrápily. Jednoznačně spokojenějším bude Helas. Ten neustále držel míč na svých kopačkách a v druhém poločase se už dostával i do slibných šancí. Podařilo se mu sice využít pouhé dvě příležitosti, ale proti naprosto bezzubě hrajícímu Hradci to stačilo.

40
    Time-out pro domácího kouče. Čtyři sekundy před koncem už ovšem asi nic neřeší.

40
    7 vteřin před koncem ještě rohový kop pro Salamandr.

40
    Ou! Už jsme v poslední minutě a domácí zachránila tyč! Velmi dobrá střela z poloviny hřiště od Michala.

39
    Zatím je to bez střelby. S takovouto moc problémů Brněnským nenadělají. Ti si v klidu hrají to, co zrovna potřebují.

38
    Hosté hrají bez brankáře a nyní drží míč na domácí polovině.

38
    Možnost time-outu si vybírá i hostující trenér. Uvidíme, jakou taktiku svým hráčům naordinuje.

37
    Na polovině hřiště byl faulován Cupák, takže v držení míče opět zůstane Brno.

37
    Šimon si asi řekl, že když se k tomu nemají hráči, tak vyzkouší pozornost hostujícího brankáře on. Jeho dalekonosný pokus ovšem neměl nárok na úspěch.

36
    Konečně to vypadá, že Hradec chce vyrovnat. Dobrou obrannou práci nyní naopak odvádí Helas.

35
    Zápasu jednoznačně ubírá na atraktivitě divácká kulisa. Jelikož se současně hrálo i utkání hokejové Komety, na futsal si tedy našlo cestu ještě méně lidí než je obvyklé.

34
    Je tu první žlutá karta zápasu. David Cupák sice byl na balónu, přesto to byl on, kdo se dopustil faulu.

34
    Pokud mám něco vyzdvihnout ve hře Salamandru, je to určitě obranný systém. Směrem dopředu je to bohužel z jejich strany naprosto bezzubé.

33
    Lackova jedovka se otřela o jednoho z obránců, takže Helas bude zahrávat další roh.

32
    Chromek se dostal k dobré střele, proti které ovšem ještě lépe zakročil Šimon.

31
    Nyní Brno už nemá proč spěchat, takže jen drží míč na svých kopačkách a v klidu si nahrává kolem obranného valu Hradce.

30
    Kdo by čekal, že se díky tomu zápas pořádně rozběhá, ten by se pořádně mýlil. Nezdá se, že Salamandr nějak zvýší svou aktivitu.

29
    Helas Brno právě vstřelilo branku!
    Ke gólu je někdy potřeba i pořádná porce štěstí a to teď domácí rozhodně měli. Havel se při pokusu o střelu ukopl a díky tomu se míč dostal k MILANU KLIMEŠOVI, na kterého už zívala poloprázdná brána, a tak tam bez problémů uklidil míč. Asistence: Josef Havel.

28
    Klimeš vybojoval roh pro domácí.

27
    Cupák je dnes jako obvykle velmi aktivní. Žádná z jeho střel se zatím ale neujala.

27
    Opět slibná střela. Klimeš síť sice rozvlnil, ovšem pouze z boku.

26
    UFA se dostává k balónu jen sporadicky a většinou jej hned odevzdá.

25
    Řekl bych, že domácí své příležitosti zbytečně překombinovávají. Cupák byl na brankovišti, přesto se rozhodl nestřílet a jeho přihrávka nakonec ani nenašla svého adresáta.

25
    Další pumelici Cupáka zablokovala obrana Salamandru.

24
    Branky zatím nepadají, nicméně futsal je rozhodně zajímavější. Brno prahne po gólu a dostává se do jedné dobré střelecké pozice za druhou.

23
    Aj, tak to muselo bolet. Lerch nadýchaným obloučkem přehodil Menšla. Za toho ovšem skvěle zaskočil jeden z obránců a druhý gól do své sítě tak odvrátil. Při výskoku se ale pořádně udeřil hlavou o břevno.

23
    Domácí reklamují ruku, rozhodčí je opačného názoru.

22
    Brno neustále buší do obrany hostů. Vypadá to ale, že Menšl svou bránu od 6. minuty už nadobro zamčel.

21
    Chromek běžel sám na bránu. Skvělý obranný zákrok předvedl Cupák, který jej zezadu čistě zastavil.

21

Tak v první půli mělo jednoznačně více ze hry Brno. Problémem je, že i přes vysoké procento držení míče se téměř nedostává do šancí, takže Hradci stačí pouze dobře bránit svou půlku hřiště a těžit z chyb domácích. Díky brance Fidry navíc "Hradečáci"dali Helasu pořádnou lekci z efektivity a do kabin tak odcházejí o něco spokojenější. Doufejme, že v následujících dvaceti minutách se nasazení obou mužstev zlepší a dočkáme se i většího počtu gólů.

20
    Vymyšlené to možná měli pěkně, ale realizace uvízla na druhé přihrávce a v první části se tak už asi nic nestane.

20
    Tak dvacet vteřin před koncem si ještě domácí lodivod bere time-out. Uvidíme, co domácí vymyslí.

20
    Běží poslední minuta prvního poločasu. Zatím se ale podobně jako v celém zápase neděje nic zajímavého.

18
    Hra neustále přesouvá z jedné strany na druhou. Vypadá to, jakoby se hráči báli jít do zakončení.

18
    Už se zase hraje. A u balónu jsou hráči Salamandru, kteří se snaží poprvé v zápase dostat do vedení.

17
    Fidra se nyní svíjí u branky domácích. Zřejmě obdržel nějaký tvrdý zákrok do oblasti hlavy.

16
    A z nevydařených akcí domácích tak těží hosté. Již poněkolikáté se dnes dostali do přečíslení, ovšem opět bez gólového úspěchu.

16
    Znovu Cupák. Obešel dva hráče, ale poté místo zakončení chtěl udělat ještě jednu kličku a nakonec z toho nebylo nic.

15
    Pokud se na hřišti objeví brněnská lajna s Cupákem a Lackem, stává se zápas hned atraktivnějším. Je vidět, že tito hráči o sobě na place vědí a dostávají se do slibných příležitostí.

14
    Lacko z dalšího pokusu dokonce trefuje břevno!

14
    Jak je to jednoduché! Brnu se podařilo dát pár dobrých přihrávek po sobě a Cupák se hned objevil v zajímavé šanci. Branku hostů přestřelil.

13
    Brno se tak dostalo snadno k míči. Během deseti sekund už ho ovšem znovu na svých kopačkách měl Salamandr Friedl se odhodlal i ke střele. Šimon drží domácí tým kvalitním zákrokem.

13
    To se teď snažil změnit Holec, se svým pasem na Chromka ale neuspěl.

12
    Tak pro oko diváka je dnešní zápas, alespoň prozatím, zklamáním. Žádnému z týmů se nedaří dobře kombinovat a pokud už se dostanou do zakončení, tak jedině po chybách soupeřových obran.

11
    Na míči je zase více Brno. Jeho akce ovšem k ničemu nesměřují.

10
    A hosté mohli jít dokonce do vedení! Střela Fidry orazítkovala tyč.

9
    Salamandr právě vstřelil branku!
    Ovšem z následujícího rohu už padl gól. Vydarený dobře našel JANA FIDRU, který balón zarval pod břevno. Hosté vytěžili z minima maximum a my tak začínáme zase od začátku. Asistence: Jiří Vydarený.

9
    Fidra se dostal ke střele z velkého úhlu. Šimon balón skvěle vyrazil na roh.

9
    Oba týmy se zatím dopouštějí hodně chyb v rozehrávce, a proto je hra dost neurovnaná.

8
    Ojedinělá střela UFY, do brány se nevešla.

7
    Helas po vstřelené brance zvýšil aktivitu a teď je jednoznačně lepším týmem.

7
    Brankář Šimon našel dlouhým pasem zcela volného Lercha a nutno říct, že jeho střele z voleje moc nechybělo.

6
    A máme tu první branku zápasu! Krásnou individuální akci nyní vystřihl JOSEF HAVEL, který si míč navedl na střed hřiště a podél padajícího Menšla skóroval. Asistence: David Cupák.

5
    Teď Cupák naopak chyboval na polovině. Michal mu poměrně snadno odebral balón a pádil sám na bránu. Střela bodlem zasvištěla těsně vedle pravé tyče domácí brány.

4
    Tak konečně první vážnější akce. David Cupák dostal míč za obranu a nadvakrát zakončoval. Bohužel pro Brno ani jednou přesně.

4
    Po sporném rozhodnutí rozhodčího se k míči znovu dostává Hradec. V útoku si ovšem zatím počíná stejně špatně jako Brňané.

3
    Brno zdlouhavě kombinuje na své polovině, ale ne a ne se dostat do střelecké pozice.

2
    Helas zahrával roh, který směřoval na Lacka a ten tvrdou ranou provětral rukavice Menšla.

1
    Hradec je ze začátku utkání aktivnější, ale zatím se do vážnější šance nedostal.

1

Helas Brno

Jak už jsem zmínil, Brnu po 15. odehraných kolech patří sedmé místo a to se ziskem 21 bodů. Vystaráno ovšem hráči Helasu rozhodně nemají, jelikož s odstupem dvou bodů jsou za nimi seřazeny týmy pražských “S“, které na Brňany neustále dotírají. V minulém kole ale udělali důležitý krok k postupu. Při venkovním utkání se Slavií Praha zvítězili celkem jednoznačně 2:6, když skvěle zvládli především druhý poločas. To by pro ně měl být odrazový můstek a dnes budou jistě chtít na toto vítězství navázat.

UFA Salamandr XXL Hradec Králové

To Salamandru tolik do zpěvu není. Se ztrátou 10 bodů na postupové pozice se jim už moc šancí nedává, ale to by jim možná mohlo naopak hrát do karet. Nenastupují totiž do zápasů pod tlakem, takže se mohou plně soustředit na svůj výkon. V předchozím zápase si ovšem sebevědomí příliš nezvýšili. UFA po slibném prvním poločase doma nakonec jen remizovala s jiným brněnským týmem – Agromeli, a ze zápasu, ve kterém asi fanoušci doufali v zisk všech bodů, si nakonec odnesli jen jeden.

Vzájemné zápasy:

Naposledy se tyto celky setkaly v 5. kole na palubovce Salamandru a před kulisou 250 diváků si lépe počínal domácí Hradec. Po výhře 4:3 zůstaly všechny body doma a to i přes dva brněnské góly v posledních dvou minutách.

Už je zvykem, že na konci pracovního týdne přicházejí na řadu zápasy nejvyšší české futsalové ligy a dnes tomu není jinak. Setkávají se nám týmy z druhé části tabulky, ale přesto je jejich situace poměrně dost odlišná. Zatímco Helas si zatím drží 7. příčku a díky tomu i velké naděje na play-off, o které bude v následujících kolech bojovat, UFA se nachází na 10. pozici s tím, že od soupeřů před sebou i za sebou má značný odstup. Favoritem zápasu je určitě Brno, ale na hřišti může být všechno jinak. Máme se tedy na co těšit!

Hezký páteční den z brněnské haly Vodova. Vítám Vás u sledování přenosu zápasu 16. kola Chance Futsal ligy mezi Helasem Brno a UFA Salamandr Hradec Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.