Kazaň – HC Slovan 2:1 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – Lev 5:2 (kon.) | Viťaz – Riga 6:2 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Viťaz Moskevská oblast
6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Dinamo Riga
Středa 22.01.2014, 16:00KHL

Viťaz Čechov poráží lotyšskou Rigu 6:2 a po devíti porážkách se jeho hráči mohou opět radovat z vítězství. Domácí o své výhře rozhodli v úvodu třetí třetiny, do které nastupovali za stavu 2:1. Během dvou minut totiž dokázali nastřílet hned tři góly a navýšit stav až na 5:1. Vítězství Čechova je naprosto zasloužené, protože kromě první třetiny byl Viťaz v utkání jasně lepším týmem.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:14, celkem – 27:31 (18:22:56)

60:00

59:50
    Niživijs to zkoušel hned dvakrát, ale na skóre se nic nemění.

59:31
    Od modré střílel Redlihs, Lisutin má puk na hrudi.

59:08
    Wilson se dlouho chystal ke střele, ta však až na bránu stejně neprošla.

58:46
    Až před branku si sjel z modré čáry Lavinš, trefil však pouze dobře postaveného Lisutina.

58:16
    Hosté si ještě zahrají přesilovku. Vyloučen je Roman Kudinov, který podrazil Skvorcovse.

57:46
    Na ledě se již mnoho zajímavého neděje, o vítězi je dávno rozhodnuto.

56:34
    Od mantinelu nahazoval Darzinš, Lisutin puk lapil.

55:23
    Sedláček zasáhl úspěšně proti střele od modré čáry. Kotouč udržel na své výstroji, takže Vasiljev nemohl dorážet.

55:13
    S nahozením z rohu si poradil Lisutin.

54:38
    Utkání se pomalu dohrává, hosté si již asi přejí, aby tento zápas skončil.

53:37
    Akci domácích zastavilo odpískané postavení mimo hru.

52:46
    Domácí jsou při chuti a nepouští lotyšského soupeře z jeho obranného pásma.

51:12
    Čechov právě vstřelil branku!
    Brankáři Dinama dnes nemají šťastný den. ALEXEJ MAKEJEV mezi kruhy plácnul do odraženého kotouče a černý kus tvrdé gumy Sedláčkovi propadl mezi tělem a rukou a zastavil se snad centimetr za brankovou čarou – 6:2. Asistence: Maxim Afinogenov a Jakov Seleznjov.

50:30
    Domácí v přečíslení 2 na 1, Afinogenov ovšem nedostal přesnou přihrávku.

49:50
    Lavinš zasáhl soupeře hokejkou do tváře a dostává dvouminutový trest.

48:53
    Desetiminutový osobák pro domácího Ziazova.

48:53
    Riga právě vstřelila branku!
    Skupinku fanoušků Rigy v hledišti trochu potěšil MARTINS CIPULIS, který podél mantinelu projel až na pravý kruh a odsud krásnou střelou vymetl protější horní růžek domácí klece – 5:2. Asistence: Matt Robinson.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Soloduchin (Berdjukov, Porseland), 37. Koroljov (Porseland, Ivanov), 42. Afinogenov (Makejev), 43. Vasiljev, 44. Afinogenov (Ziazov, Makejev), 52. Makejev (Afinogenov, Seleznjov) – 12. Darzinš, 49. Cipulis (Robinson)

HC Viťaz Moskevská oblast: Backlund (Lisutin) – Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Rozin, Kudinov, Korovkin – Soloduchin, Cibák, Šitikov – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Kousal, Ivanov, Koroljov – Vasiljev, Kokšarov, Šatskij – Poltorak.
    Dinamo Riga: Tellqvist (od 43. minuty Sedláček) – Robinson, Pujacs, Lavinš, Rekis, K. Redlihs, Sotnieks, Siksna – Indrašis, Szczechura, Haščák – Niživijs, Wilson, Pavlovs – Johnson, Cipulis, Darzinš – Begovs, Skvorcovs, Bicevskis – Sarkanis.

Rozhodčí: Anisimov, Čerenkov – Birin, Medvěděv